Okładka książki Dwukrotne poszukiwania w Południowym Lodowatym Oceanie i pływanie naokoło świata w latach 1819, 20 i 21
Fabian Bellingshausen Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Aspra historia
historia
Oficyna Wydawnicza Aspra
2013-01-01
2013-01-01
Stanisław Rakusa-Suszczewski
odkrycia geograficzne

W drugiej połowie XVIII wieku miała miejsce kolejna fala odkryć geograficznych , gdzie głównym celem były morza południowe i wizja odkrycia lądu na Dalekim Południu.
Książka ta jest dokumentem / dziennikiem wyprawy dwóch okrętów ,,Wostok'' i ,,Mirnyj'' dowodzonych przez kapitana F.G.T. von Bellingshausena , które po blisko 3 - letnich działaniach w obszarach Południowego Atlantyku , Oceanu Indyjskiego i wysp Pacyfiku szukała kontynentu Antarktydy , którego nie znalazł Anglik James Cook.

Ciekawostki historyczne