Hotel świętego Augustyna

2006-01-01
9788373199347
Anna Przedpełska-Trzeciakowska
powieść hotel

Z książek Shawa(które czytałem) zdecydowanie najlepsza. Myślę.że odzwierciedla ukryte marzenie wielu ludzi o nowym początku, niespodziewanej zmianie, "wielkiej wygranej". Sympatie budzą główni bohaterowie - jakby uczeń i mistrz .. kto by nie chciał spotkać kogoś , kto odmieni mu życie ? Tym bardziej,że w sumie główny bohater to żaden superman.Pozostaje sympatycznym...

Przyjemna lektura

Książka - przygoda. Zaczyna się zaskoczeniem, które później co chwilę się multiplikuje.
Douglas Grimes, z przyczyn zdrowotnych rezygnuje z kariery pilota samolotów pasażerskich. Przygnębiony i zrezygnowany zatrudnia się jako nocny portier w bardzo poślednim nowojorskim hotelu.
Pewnej nocy, dzięki splotowi okoliczności, a także własnej nieuczciwości wchodzi w posiadanie...

Wysoka ocena,ale są takie książki,które pochłania się bez wielkich uzasadnień.Ta trafia w moje gusta ,jak żadna ,inna Shawa.Pełen relaks w kilka chwil.

Świetna książka , czyta się szybko ciekawi bohaterowie i główny wątek fabuły który ewoluuje , powinien ją przeczytać każdy facet , ponieważ Shaw przekazuje dobre rady dla tych którzy chcą korzystać z dobrych rad .

"Pieniądze w banku, myślałem, wychodząc z budynku, pieniądze złożone w banku wydają widać nieodpartą, seksualną woń, nawet na odległość dwustu pięćdziesięciu mil."

Przygodowo-awanturniczo-filozoficzna :)

każdemu w każdym wieku... pod rozwagę..

Lekka, przyjemna i zabawna powieść. Za plus uznałabym także nieprzewidywalność fabuły. Shaw kieruje myśli czytelnika na pewne tory, daje poczucie kontroli sytuacji, po czym następuje zwrot akcji o 180 stopni.

Swietnie napisana ksiazka. Czyta sie jednym tchem :-)

• Przeczytane dawno temu
  • Biblioteczka Ady