Strefa 7

Okładka książki Strefa 7 Matthew Reilly
Okładka książki Strefa 7
Matthew Reilly Wydawnictwo: Albatros Cykl: Shane Schofield (tom 2) Seria: Literka kryminał, sensacja, thriller
Shane Schofield (tom 2)
Literka
Area 7
Albatros
2007-01-01
2003-01-01
Piotr Roman
spisek siły specjalne prezydent USA

Cykl z Shane Schofield’em na dobrym poziomie.
Jednak cykl Jack West Jr był zdecydowanie lepszy.
Literatura nie wymagająca wysiłku i myślenia, typowa sensacyjna rozrywka.
Plusy:
- ciekawy pomysł na fabułę, spisek wymierzony w USA i świat;
- dynamiczna akcja, tempo czasami wręcz zawrotne, niespodziewane zwroty;
- świetnie wykreowana postać głównego bohatera – Strach na Wróble amerykański komandos;
- pozostawienie wielu decyzji i kluczy w jednych rękach, nawet prezydenckich, nie jest dobrym rozwiązaniem, zawsze istnieje ryzyko ich przejęcia;
- ciekawa koncepcja genetycznie zmodyfikowanego chłopca, jako antidotum na atak biologiczny;
- pokazanie, że zawsze będą ludzie, którym nie podoba się dotychczasowy porządek świata;
- elementy fabuły w kosmosie;
- styl pisania, czyta się lekko i szybko.
Minusy:
- rażące niekonsekwencje w fabule, brak realizmu;
- typowa książka z cyklu „zabili go i uciekł”.
Ogółem książka może nie porywająca, ale dobra, dla miłośników akcji.

Cykl z Shane Schofield’em na dobrym poziomie.
Jednak cykl Jack West Jr był zdecydowanie lepszy.
Literatura nie wymagająca wysiłku i myślenia, typowa sensacyjna rozrywka.
Plusy:
- ciekawy pomysł na fabułę, spisek wymierzony w USA i świat;
- dynamiczna akcja, tempo czasami wręcz zawrotne, niespodziewane zwroty;
- świetnie wykreowana postać głównego bohatera – Strach na...

Kolejny tom przygód Stracha na Wróble w moim odczuciu trzyma poziom. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Akcja jest wartka i wciąga zaraz od pierwszych stron. Momentami zdarzenia są rzeczywiście lekko mówiąc mało realne ale nie przeszkadza to zupełnie w lekturze.
Gorąco polecam!

Gorąco polecam!

Jak wszystkie książki tego autora - tak niesamowicie absurdalna, że aż można zacząć się zastanawiać, czy to by się mogło stać naprawdę... Czyta się lekko, szybko, nie wymaga nadmiernego zaangażowania uwagi. Taki "odmóżdżający zapełniacz czasu" - na plus !

autor porwał mnie siedmioma cudami starożytności
i wciąż poluję na sześć świętych kamieni
tymczasem strefa 7 to zupełnie inny czas, inne miejsce, inne realia - jest tak odmienna od cudów, że aż trudno mi było przełknąć, że to ten sam autor...

czyta się cudownie jakby film się w kinie oglądało
tajne bazy wojskowe, komandosi, prezydent, szwadrony, zdrajcy
wciągające, wartkie, sensacyjne, po prostu jednym tchem
jak dla mnie książka niezwykle wpływająca na wyobraźnię
ja ją po prostu widziałam

nie umiałam znaleźć, czy tę książkę sfilmowano,
ale były sceny, które ‘coś mi mówiły’ i były ‘dziwnie znajome’

autor porwał mnie siedmioma cudami starożytności
i wciąż poluję na sześć świętych kamieni

czyta się cudownie jakby film się w kinie oglądało
tajne bazy wojskowe, komandosi, prezydent, szwadrony, zdrajcy
wciągające,...

Fabuła pozostawia momentami wiele do życzenia. Razi też niekonsekwencją a nawet brakiem racjonalności (zwłaszcza zabawy w kotka i myszkę) ale jest to książka, która potrafi przykuć :) Akcja pędzi, gna i wciąga..

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Sensacja