Literatura i polityka. Tom 1, W klimacie dyktatury 1927-1939

Leon Kruczkowski Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy publicystyka literacka, eseje
Państwowy Instytut Wydawniczy
publicystyka literacka, eseje
1971-01-01

Świetne teksty skazanego dziś na zapomnienie wybitnego pisarza i dramaturga. Leon Kruczkowski to pisarz zaangażowany politycznie, bojownik proletariatu na froncie literatury. Szacunek i uznanie odzyska w odbudowanej, niepodległej Polsce socjalistycznej.

• Polityka-lewica
  • Historia.2.5. PRL