Naznaczona

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Anne Bishop Wydawnictwo: Initium Cykl: INNI (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Marked in Flesh
Data 1. wydania:
2016-03-01
Emilia Skowrońska
Initium
dla młodzieży literatura amerykańska literatura dla młodzieży literatura fantasy magia niebezpieczeństwo podstęp powieść fantasy ucieczka urban fantasy walka o przetrwanie walka o władzę
Marked in Flesh
INNI (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Emilia Skowrońska
Inne

Oficjalne recenzje i

Przekroczenie granicy

[ 3 ] Link do recenzji

Książka była dobra, jednak przez częstą zmianę lokalizacji i narracji, ciężko czytało mi się tą część. I muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona, że w końcu doczekałam się jakieś sceny między Meg i Simonem. Również bardzo mnie ciekawi przyszła relacja starszych z Meg.

„Naznaczona” Anne Bishop to czwarty tom serii Inni, serii, która podbiła nie tylko moje serce. Razem z Sarah J.Maas, Anne Bishop wiedzie prym wśród moich ulubionych autorów, a światy, które nam ukazały obie autorki, są rozległe oraz kreatywnie rozbudowane. Bohaterowie tacy jak Terra Indigiena oraz Cassandra Sangue to majstersztyk pisarski, potrafią rozczulić, przerazić oraz...

1915

Chyba najlepsza z dotychczasowych części. Jestem fanem i nic tego nie zmieni.

Po nieco słabszych dwóch poprzednich częściach autorka wraca do świetnej formy z pierwszego tomu. W książce bardzo dużo się dzieje, czyta się znakomicie, te pięćset stron pochłonęłam w trzy dni. Odpowiadało mi to, że było dużo o Sanguinatich, zwłaszcza o Vladzie, choć polubiłam też Tolyę. Zaciekawili mnie też tajemniczy Starsi, mam nadzieję, że w następnym tomie będzie o...

To faktycznie inna niż poprzednie części historia. Nie, nie powiem, że gorsza, bo nadal jest ciekawa, ale może w malutkim, malutkim stopniu mniej zajmująca niż poprzednie tomy.
Przeniesienie akcji w różne miejsca Thaisii sprawiło, że historia straciła na płynności. Wszystko było ważne, powiązane i niezbędne do pokazania narastającego konfliktu, ale co zrobić kiedy...

Jak do tej pory to chyba najslabszy tom tej serii.
Wszystko za bardzo skupia sie na rozgrywkach wojennych ludzi i innych obszarach a za malo o ulubionych bohaterach na Dziedzincu.
Ale nawet pomimo tego ksiazka mi sie podobala i szybciutko siegam po nastepny tom.

Czytam z zapartym tchem. I z każdym kolejnym słowem coraz bardziej akceptuje Innych a coraz dalej mi do niby mojego gatunku. Inni żyją według prostych zasad a ludzie komplikują wszystko dookoła.

Czwarty już tom serii Inni, ale przy tej książce na prawdę wstyd mi że jestem człowiekiem :)
Denerwujące jedynie wzmianki co wydarzyło się w poprzednich tomach, ale to można pominąć, być może autorka chciała dać możliwość czytania bez znajomości wcześniejszych tomów. Ja myślę, że trzeba je czytać w kolejności.
Polecam

Im dalej w las tym mniej zajmująco. Sama akcja jest ciekawa, uniwersum fajnie skonstruowane ale trochę brakuje życia w postaciach. Są infantylne. Relacja między głównymi bohaterami - wieszczką krwi Meg i zmiennokształtnym Simonem przypomina zabawy dzieci. Ona go głaszcze po futrze, on lubi wąchać jej zapach. Znużyłam się samym czekaniem na romans.
No i trochę mię zawiódł...

Jak do tej pory chyba najsłabszy tom serii. Akcja skupia się na rozgrywkach wojennych ludzi, na planowaniu przyszłości dla wieszczek, bardzo mało jest o ulubionych bohaterach i o Dziedzińcu. Meg i Simon nieco irytują w tym tomie. Odczuwam niedosyt i czekam na kolejny tom.

Dyskusje

1 141