Marked in Flesh

Anne Bishop Wydawnictwo: Roc Books Cykl: INNI (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
anne bishop inni the others wilkołak ucieczka prorok krwi
Inne

Jak do tej pory to chyba najslabszy tom tej serii.
Wszystko za bardzo skupia sie na rozgrywkach wojennych ludzi i innych obszarach a za malo o ulubionych bohaterach na Dziedzincu.
Ale nawet pomimo tego ksiazka mi sie podobala i szybciutko siegam po nastepny tom.

Czytam z zapartym tchem. I z każdym kolejnym słowem coraz bardziej akceptuje Innych a coraz dalej mi do niby mojego gatunku. Inni żyją według prostych zasad a ludzie komplikują wszystko dookoła.

Czwarty już tom serii Inni, ale przy tej książce na prawdę wstyd mi że jestem człowiekiem :)
Denerwujące jedynie wzmianki co wydarzyło się w poprzednich tomach, ale to można pominąć, być może autorka chciała dać możliwość czytania bez znajomości wcześniejszych tomów. Ja myślę, że trzeba je czytać w kolejności.
Polecam

Im dalej w las tym mniej zajmująco. Sama akcja jest ciekawa, uniwersum fajnie skonstruowane ale trochę brakuje życia w postaciach. Są infantylne. Relacja między głównymi bohaterami - wieszczką krwi Meg i zmiennokształtnym Simonem przypomina zabawy dzieci. Ona go głaszcze po futrze, on lubi wąchać jej zapach. Znużyłam się samym czekaniem na romans.
No i trochę mię zawiódł...

Jak do tej pory chyba najsłabszy tom serii. Akcja skupia się na rozgrywkach wojennych ludzi, na planowaniu przyszłości dla wieszczek, bardzo mało jest o ulubionych bohaterach i o Dziedzińcu. Meg i Simon nieco irytują w tym tomie. Odczuwam niedosyt i czekam na kolejny tom.

Powoli seria staje się nudna i przewidywalna. Chcę więcej a jednocześnie mam ochotę już skończyć tą książkę. Nie trzyma już tak w napięciu. A czytam dalej chyba dlatego, że czekam na rozwinięcie akcji pomiędzy Simonem a Meg.

Pierwszą książkę przeczytana w 2020 roku uznaję za dobrą, ale zdecydowanie słabszą od tomów poprzednich. Czy znudziłam się już Innymi? Czy mam dosyć historii o Meg i zmiennokształtnych? Nic z tych rzeczy. Tyle, że w tej części akcja częściej przenosi się na inne tereny, a dziedziniec w Lakeside potraktowany jest po macoszemu. Nie do końca mi się to podobało, choć doceniam...

lubię tę książki za to, że są lekkie i przyjemne

Na półkach: , , , , ,

Mam problem. Kocham Innych, ale w tej części czuję ich niedosyt. Nie sądziłam, że kiedyś to powiem, ale czuję się trochę rozczarowana.

Co otrzymujemy w tej części?
Meg, Nadzieja i Jesse starają się walczyć z nałogiem cięcia. Meg jako Pionierka stara się ułatwić zadanie innym Wieszczką Krwi. Gdy ruch Ludzie Ponad i Nade Wszystko zaczyna atakować Innych, Starsi (czyli dzikie...

No i dalej czytamy.

1 030