Zamęt nocy

Okładka książki Zamęt nocy Patricia Briggs
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Zamęt nocy
Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 8) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Mercedes Thompson (tom 8)
Night Broken
Fabryka Słów
2018-05-04
2018-05-04
Data 1. wydania:
2014-03-04
Kaja Makowska
literatura amerykańska literatura fantasy niebezpieczeństwo powieść fantasy romans rywalizacja uczucie walka o władzę wampir wilkołak
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Urban fantasy, które nigdy się nie znudzi

1167 164 88

Autorka jak zwykle rzuca czytelnika w wir wydarzeń, w których pojawiają się wilkołaki, pradawne istoty, wampiry, zmiennokształtni, bóstwa… i można wymieniać jeszcze więcej. Najbardziej lubię podejście P. Briggs do świata fantastycznego – mimo lekkości słowa, pisarka stara się dokładnie wyjaśnić wszystkie zależności pomiędzy istotami paranormalnymi oraz przedstawić w miarę wiarygodną historię.
Narracja jest prowadzona z punktu widzenia Mercy, a więc czytelnik może mieć wgląd także w jej emocje i przemyślenia. Ponieważ autorka ukazuje dojrzałą i zaradną bohaterkę, która bezustannie wpada w tarapaty, czasem można doświadczyć chwili trwogi, by sekundę później tarzać się ze śmiechu. Już wielokrotnie powtarzałam (i pewnie jeszcze niejeden raz będę się powtarzać), że Mercy to twardzielka i jest zaprzeczeniem popularnych dotąd bohaterek w typie księżniczek, pewnie dlatego powieści z jej udziałem czyta się z tak wielką przyjemnością.

Kolejna interesująca część przygód naszego małego Kojota - Mercy.
Dziewczyna chce się trzymać z dala od kłopotów, jednak one wprost same lgną do niej i Adama.
Czy istnieją inne byty niż Pradawni, Wampiry czy Wilkołaki?
Ups, zawsze się jakiś znajdzie. I to w dodatku taki, którego nie wiadomo jak pokonać.
Hmmm, może jednak warto ubezpieczyć warsztat od klęsk żywiołowych?
Czy może być coś jeszcze gorszego, co może popsuć Mercy humor?
Okazuje się, że jest coś takiego. Gdy więc była żona Adama zwala im się na głowę dziewczyna potrzebuje podwójnie silnej woli, by nie wyjść z siebie.
Polecam całą serię.

Kolejna interesująca część przygód naszego małego Kojota - Mercy.
Czy istnieją inne byty niż Pradawni, Wampiry czy Wilkołaki?
Hmmm, może jednak warto ubezpieczyć warsztat od klęsk żywiołowych?
Czy...

Kolejna cześć przygód Mercedes nie zawiodła. Nie zawiodła fabuła, styl pisarki, cięty humor i kreacja bohaterów. Tym razem uparta pani mechanik musi stanąć naprzeciw byłej żonie Adama i demonowi wulkanu z Wysp Kanaryjskich. A znając Mercy, jedno jest pewne - czytelnik nie będzie się z nią nudził.

Rodzinnej i wataszej sagi ciąg dalszy. Niezłe, rozrywkowe.

Rodzinnej i wataszej sagi ciąg dalszy. Niezłe, rozrywkowe.

Jak zwykle świetna lektura. Może nawet jedna z lepszych? Patricia Briggs ma talent jeśli chodzi o pisanie świetnych historii z rewelacyjnymi dialogami i barwnymi bohaterami - także drugoplanowymi. Lubię jej twórczość za humor i to jak potrafi wpleść w nią szczyptę "dramatu" - bo jak inaczej określić sytuację, gdy do domu Mercy i Adama wprowadza się jego była żona? ;-)

Zdecydowanie polecam wszystkim fanom autorki. Moim zdaniem każdy miłośnik urban fantasy znajdzie tu coś dla siebie. Ja tak lubię tę serię, że z prawdziwą przyjemnością wracam do lektury co parę lat.

Ja po prostu mam słabość do tej serii. I nie dlatego, że jest taka super, bo sporo tu potknięć i "baboli". Ale czyta mi się dobrze, jest fajną odskocznią i takim trochę wstydliwym uzależnieniem :)

Kolejna, naprawdę dobra książka. Dużo akcji, wiele emocji, trudno się odezwać. Szczerze podziwiam Mercedes za opanowanie, nie wiem czy na jej miejscu byłabym tak wyrozumiała i powściągliwa...

Żona Adama działała strasznie na nerwy. I po co ją autorka znów sprowadziła? Ja wiem po co. Aby zapchnąć czymś czas.

Na półkach: , , , ,

Zdecydowanie trafia do ulubionych!!

Zdecydowanie trafia do ulubionych!!

Na półkach: , , , , , , , ,

Ośmielam się stwierdzić, że to najlepsza część Mercy.
Na horyzoncie pojawia się była żona Adama, która wkracza w życie watahy i ściąga na wszystkich kłopoty.

Chociaż wołałam o pomstę do nieba ze względu na to co robiła Christy i jak na to Mercy reagowała, to mimo wszystko czytałam to z wielkim zaangażowaniem.
Jest ciekawie, tajemniczo i niebezpiecznie. Pojawia się nowa postać, która mam nadzieję będzie obecna w kolejnych częściach.

Naprawdę świetna część, gdzie nie nudziłam się ani przez moment. Kilka rzeczy mnie wkurzało, ale to bardziej jeśli chodzi o zachowanie poszczególnych bohaterów, nie wpłynęło to (na szczęście) na mój odbiór fabuły.

Jestem ciekawa co czeka mnie w kolejnym tomie, gdzy końcówka była TAKA!

Ośmielam się stwierdzić, że to najlepsza część Mercy.

Jest ciekawie, tajemniczo i niebezpiecznie. Pojawia się nowa...