Jak powietrze

Okładka książki Jak powietrze Agata Czykierda-Grabowska
Okładka książki Jak powietrze
Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Jak powietrze (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Jak powietrze (tom 1)
Czwarta Strona
2021-07-28
2016-07-20
Inne

"Jak powietrze" to ciepla, kojaca i poruszajaca ksiazka.
Najwiekszymi zaletami tej historii sa realnosc i prostota. Bez trudu wyobrazam sobie bohaterow powiesci tuz obok mnie, w zyciu codziennym. Wlasnie ta cecha powiesci urzekla mnie najbardziej.
Nie przypadla mi do gustu trzecioosobowa narracja. Mam wrazenie, ze bohaterow poznalam dosyc powierzchownie. Zabraklo mi opisow osobistych przezyc, klebiacych sie mysli w glowach Oli i Domiego. Duzo sobie dopowiadalam sama.
Oliwia i Dominik, to niestandardowa para. Pozornie roznia sie bardzo. Pochodza z roznych swiatow, maja rozne priorytety i doswiadczenia. Tak naprawde, laczy ich o wiele wiecej niz sie wydaje. Oboje cierpia, walcza z przeszloscia. Obydwoje pragna ciepla, bezpieczenstwa i milosci.
W swojej drodze do szczesliwego zakonczenia, czeka ich wiele prob i bledow.
Czy warto walczyc?
Czy Domi i Oli w koncu zaznaja szczescia?

"Jak powietrze" to ciepla, kojaca i poruszajaca ksiazka.

⛄JAK POWIETRZE⛄

7/10 ⭐️

⛄Na ten powrót czekali wszyscy. Kultowa powieść Jak powietrze autorstwa Agaty Czykierdy-Grabowskiej znów w sprzedaży!
Gdy Oliwia poznaje Dominika, jej świat wydaje się niemal idealny. Studiuje wymarzony kierunek, ma wspaniałego chłopaka, a kochający ojciec mocno ją wspiera.
Dla Dominika dotychczasowe życie było walką. Rzucony na głęboką wodę chłopak musiał szybko się usamodzielnić, poświęcając swoje marzenia opiece nad rodzeństwem.
Gdyby byli żywiołami, ona byłaby ogniem, a on wodą. Gdy dwa tak różne światy nagle się zderzają, wszystko musi się zmienić. Jedno jest pewne – tego spotkania nie da się zapomnieć.
Jak powietrze to opowieść, która sprawi, że znów uwierzysz w przeznaczenie. Bo przecież, gdy wszechświat do nas mówi, wystarczy zatrzymać się i posłuchać…⛄

⛄Super książka i historia też. Czy przeznaczenie okaże się dobre? A może jednak pójdzie w drugą stronę - tą gorszą.

⛄Czasami człowiek zastanawia się dlaczego dzieją się złe rzeczy i czemu jest on winien. Czy zrobił coś źle? A może tak miało być i to jest nasza nauka.

________________________

#oczamiksiazki #recenzja #świąteczneksiążki #kalendarzadwentowy #jakpowietrze #AgataCzykierdaGrabowska #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

⛄JAK POWIETRZE⛄

7/10 ⭐️

Dla Dominika dotychczasowe życie było walką. Rzucony na głęboką wodę...

Powieść chyba bardziej dla nastolatek niż dojrzałych kobiet, przynajmniej moim zdaniem. Po 70 stronach już tylko przebiegałam wzrokiem dialogi, bo "narracji" nie byłam już w stanie znieść. Zbyt długie opisy uczuć, wszystko zbyt idealne przez co mocno infantylne. Słodkie romansidło, zbyt słodkie. Kilka scen seksu, oczywiście idealnego... Tak więc bardziej "przewertowałam" tę książkę niż ją przeczytałam.

Aj, zaczynało się dobrze. Dość lekka historia z cyklu slow burn love. Ciekawy pomysł na poznanie się bohaterów, którzy również byli dość ciekawi, po przejściach, ale tacy, których naprawdę da się polubić. I co? I potem wszystko się zepsuło. Przeskakiwałam już z akapitu na akapit, żeby dowiedzieć się, jak książka się skończy, ale nic nie wniosła ciekawego. W pewnym momencie się zrobiło tak sielankowo, że już przed oczami miałam jednorożce i tęcze, i tylko czekałam aż coś runie... Skomplikowanie życia bohaterom było bardzo schematyczne, ona zostaje wciągnięta w pułapkę przez byłego, on nie chce słuchać wyjaśnień... A wieli sekret Dominika... no cóż nie był zbytnio zaskoczenie, ale został potraktowany dość błaho... zamieciony pod dywan. Zupełnie mi jego postać nie pasowała do tego, co mu się przytrafiło. Mam wrażenie, że wszystko, co w książce się wydarzyło, cała historia była tylko po to, żeby opisać kilka tych scen seksu, które dla mnie niepotrzebnie były tak szczegółowe, bo znów z książki obyczajowej new adult, zrobił się erotyk. Nie wiem, czy sięgnę po drugi tom.

Książka, żeby naprawdę mnie zainteresowała, musi mieć wielowymiarowych, pełnokrwistych bohaterów. Niestety, nie tym razem.
Oliwia jest przemiła, Dominik sympatyczny. Oboje są dobrymi, wartościowymi ludźmi. Poznają się, zakochują w sobie na zabój. To historia z gatunku tych, w których od pierwszej strony wiemy, że będą żyli długo i szczęśliwie. Problemy pojawiają się rzadko i szybko zostają rozwiązywane. Mam wrażenie, że autorka tak bardzo polubiła swoich bohaterów, że pilnowała bardzo, aby nie skazić ich reputacji choćby najmniejszym przewinieniem.
Z jednej strony w trakcie czytania pojawiały się pozytywne uczucia. Fajnie było sobie przypomnieć, jak to jest zakochać się po raz pierwszy, przeżywać wszystkie te rozterki, fascynacje, emocje. Z drugiej - drażniły liczne stereotypy i schematyzmy. Jest bogaty zły chłopak i ten dobry biedny. Przewinie się praski dresiarz o gołębim sercu. Ojciec, który w oczach Oliwii wyrządził jej jakąś olbrzymią krzywdę, szybko okazuje się rodzicem roku - cierpliwym, troskliwym, zawsze gotowym do pomocy. Nawet słowem się nie zająknie, kiedy jego nastoletnia córka wpakuje się w związek z chłopakiem samotnie wychowującym dwoje dzieci. Dodajmy - dzieci, które pomimo przeżytej traumy, są grzeczne, słodkie i urocze. Dziewczynka bawi się lalkami, chłopiec samochodzikami. Jak trzeba upiec ciasto, to do roboty wraz z Oliwią zabiera się Hania; który pięciolatek płci męskiej zniżyłby się do pracy w kuchni? Jest zły pracownik pomocy społecznej, który niespodziewanie i wielokrotnie zmienia się w kuratora (jak powszechnie wiadomo, pracownika sądu). I tak dalej, i tak dalej...
Doczytałam do końca, ale po drugi tom już nie sięgnę.

Lekka i urocza 😊

Lekka i urocza 😊

Cała historia nie jest jakaś bardzo wyróżniającą się, to jest ciekawa i czytało mi się ją dobrze.
Oliwia i Dominik spotykają się w dość nietypowych okolicznościach. I od tego czasu w pewnym sensie są od siebie zależni. Bardzo szybko między nimi pojawiają się między nimi uczucia. Ona wiedzie beztroskie życie, a on ma obowiązki, które stanowią nieodłączną część jego życia.
Dla nich obojga te uczucia, to coś nowego.
Polecam.

Czytało się bardzo fajnie :) Lekka ,przyjemna historia :)

Czytało się bardzo fajnie :) Lekka ,przyjemna historia :)

AK POWIETRZE - AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKA
🤎Seria: Jak powietrze #1
🤎Moja ocena: 8/10
🤎Wydawnictwo: Czwarta Strona

„Jeśli dwoje ludzi szczerze się kocha, to nic nie może im stanąć na drodze.”

Nie wiem, czemu wcześniej nie sięgałam po książki tej autorki, bo są naprawdę świetne! Nie żebym miała jakieś wielkie doświadczenie z twórczością Pani Agaty, bo mam na koncie dopiero dwie, ale naprawdę bardzo mi się one podobały. Ogólnie czytanie zaczęłam od końca, bo najpierw zabrałam się za drugi tom tej serii, a dopiero później za pierwszy, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia! Starczy dosłownie kilka stron i przepadam w świecie kreowanym przez Panią Agatę bez pamięci. To, jak kreuje swoich bohaterów i relacje pomiędzy nimi to jest jakaś magia. Musze powiedzieć o tym już na wstępie, ale chemia bijąca od bohaterów jest tak wyczuwalną, że to jest coś pięknego, nie mogę się nadziwić! Mimo, że przyciąganie pomiędzy postaciami jest intensywne, to mimo wszystko niezwykle naturalne i prawdziwe. Naprawdę! Oliwia ma poukładane życie, studia, chłopaka i wszystko o czym może marzyć dziewczyna z dobrego domu. Dominik natomiast opiekuje się dwójką młodszego rodzeństwa i w pełni się im poświęca. Jedno spotkanie, a może raczej niefortunne zdarzenie prowadzi do zmian w życiu obojga. Oprócz świetnie wykreowanych relacji pomiędzy bohaterami, same postaci również zostały bardzo dobrze stworzone. Zarówno Oliwia i Dominik, jak i jego rodzeństwo, pokochałam dosłownie każdego! „Jak powietrze” to historia niezwykle emocjonalna, życiowa, wzruszająca i prawdziwa. Pokazuje, że prawdziwa miłość może przytrafić nam się w najmniej spodziewanym momencie. Wkrada się w serce i nie sposób o niej zapomnieć! Kocham i polecam z całego serducha! Czytajcie bo naprawdę warto!

~Zaczytana Anielka~

AK POWIETRZE - AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKA
🤎Seria: Jak powietrze #1
🤎Moja ocena: 8/10
🤎Wydawnictwo: Czwarta Strona

„Jeśli dwoje ludzi szczerze się kocha, to nic nie może im stanąć na drodze.”

Wprawdzie nie nazwałabym jej najlepszą książką na polskim rynku wydawniczym, jednak zdecydowanie jest ona .. Ładna. To pierwsze co nasuwa mi się na myśl gdy ją wspominam. Była ładna. Niejednokrotnie łapała mnie za serducho, a ja miałam ochotę tam wejść i ich przytulić.

O czym opowiada? O dwójce ludzi którzy się odnaleźli, a nawet nie wiedzieli że się szukają. Akcja rozwija się powoli, więc możemy na spokojnie obserwować uczucie, które się miedzy nimi rodzi. O niepewności, silnej potrzebie akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Ale przede wszystkim o potrzebie bycia kochanym. A mimo to, nie była ona przepełniona smutkiem.

Czy uważam, że problem na koniec był zbędny? Tak. Jednak bez tego, ktoś mógłby powiedzieć, że nic się nie działo 🤷🏻‍♀️ Mi po prostu to tam zupełnie nie pasowało.

Szczerze mówiąc, chyba dawno nie czytałam książki do której miałabym tyle ciepłych uczuć :)

P.S. w jednej chwili auto Oliwii było białą yariską, a rozdział czy dwa dalej, już miało kolor czerwony 😃 Ale to taki tam mały błąd, czytałam książki z dużo gorszymi 😅

• 2017
  • 2016