Załatw pogodę, ja zajmę się resztą

Renata Frydrych Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie
humor literatura polska odmiana losu powieść obyczajowa relacje rodzinne spotkanie uczucie wypadek
literatura obyczajowa, romans
2017-02-02

Ona, Pola Kukułka to artystyczna dusza samotnie wychowująca trójkę dzieci po śmierci partnera. On, Wiktor Fortuna pewny siebie i arogancki ma świetną pracę, narzeczoną i super samochód. Pewnego dnia ich światy się spotykają, choć wydawałoby się to niemożliwe. Strasznie ciężko mi się czytało bo w książce panuje spory chaos. Oprócz tego pisana jest takim trochę denerwującym...

Opowieść o Rzeczywistości, takiej przez "R", która gmatwa nam życie, ale też wyprowadza na prostą. Historia Poli i Wiktora pokazuje, że ludzie mają szansę się odnaleźć, nawet jeśli nie wiedzą, że się szukają. Czasem było zbyt dużo komplikacji, zbyt nierealne sytuacje, ale jednak historia tej dwójki wciąga, cieszy i wzrusza, gdy się ją czyta.

Gdybym jednym słowem miała opisać książkę to powiedziałabym że jest urocza. Książka ma swój osobliwy i jakiś magiczny klimat i na pewno przez to ją zapamiętam...

A o czym? Tu na prawdę nie mało się dzieje. Generalnie głównym wątkiem jest poszukiwanie przez Polę (główną bohaterkę) potencjalnego męża i ojca dla jej dzieci jednak tak wiele mamy tu splotów akcji, wątków...

Książką jak dla mnie zaczyna się dość nudno, ale z każdą kolejną stroną książka robi się ciekawsza. W sumie w miejsce głównego bohatera mógłby podpisać się każdy.
Polecam ku refleksji :)

Mam mieszane uczucia w stosunku do tej książki. Z jednej strony bardzo dobrze napisana, z drugiej pomimo fantastycznego języka użytego przez autorkę nudziłam się. Zabrakło mi w niej emocji. Zabawna też niestety nie była. Raczej smutna.

Na półkach: , , , ,

Od samego początku, gdy poznałam główną bohaterkę powieści obyczajowej książki pt. ''Załatw pogodę, ja zajmę się resztą'' autorstwa Pani Renaty Frydrych 27-letnią Polę Kukułkę to wiedziałam, że polubię tę sympatyczną młodą lekko dziewczynę.

Pola szanuje ludzi, kocha i dzielnie wychowuje samodzielnie 3 dzieci, które nie zawsze się jej słuchają.

Ma bardzo dobry kontakt...

Na półkach: , , , ,

Zaczęło się niewinnie. Znaleziona w skrzynce koperta z książką nieznanej mi dotąd autorki. Choroba i zaintrygowanie nie wiedzieć czemu. Przecież nie czytam takich książek, chyba że na zlecenie. Sama z siebie? Nie. A tu proszę. Najpierw "Niespodziewanie jasna noc" mnie zauroczyła, potem autorka. I teraz po lekturze "Załatw pogodę, ja zajmę się resztą" mogę powiedzieć już z...

Całkiem przyjemna lektura. Dobrze i szybko się czyta. Raczej nie bawi do łez a powoduje nieśmiały uśmiech. Główna bohaterka żyje w swoim świecie i nie bardzo się umie przystosować do rzeczywistości. Ale w tej swojej nieporadnosci jest urocza. Wspaniałe i barwnie odmalowane postacie dzieci. A Babcia Róża i wujek Rysiek po prostu cudowni.

Bardzo przewidywalna.

Dyskusje