Szatan z siódmej klasy

Nasza Księgarnia
śledztwo kampania napoleonska skarb wakacje
literatura dziecięca
śledztwo kampania napoleonska skarb wakacje

Okładka książki Baśnie polskie Jan Kasprowicz, Janusz Korczak, Józef Ignacy Kraszewski, Irena Kwintowa, Józef Lompa, Kornel Makuszyński, Gustaw Morcinek, Alojzy Nagel, Bronisława Ostrowska, Janina Porazińska, Bolesław Prus, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Zuzanna Rabska, Henryk Sienkiewicz, Ewa Szelburg-Zarembina, Stanisław Wasylewski, Stanisław Świrko
8,0
Baśnie polskie Jan Kasprowicz, Jan...
Okładka książki Przygody Koziołka Matołka. Księga 2 Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
Przygody Kozio... Kornel Makuszyński,...
Okładka książki Przygody Koziołka Matołka. Księga 3 Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
Przygody Kozio... Kornel Makuszyński,...
Okładka książki Przygody Koziołka Matołka. Księga 4 Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
Przygody Kozio... Kornel Makuszyński,...

Wspomnienia wracają, jedna z fajniejszych książek wieku pacholego. Wartka akcja, dynamika pomysłów i kryminalna intryga czytało się w jeden dzień.

Bardzo fajna i ciekawa książka. Jedna z moich ulubionych lektur szkolnych :)

Książka naprawde ok.

Super książka dla młodzieży ;) Ciekawa fabuła, warto przeczytać

Mimo że czasy podstawówki już dawno za mną, zdecydowałam się sięgnąć po "Szatana" jako taką lżejszą książeczkę do słuchania podczas spacerów. Przyznam, że jestem mile zaskoczona. Bardzo przyjemna, dużo się dzieje, niezbyt infantylna, aż szkoda, że nie dane było mi zapoznać się z nią wcześniej.

Jedna z ulubionych książek Kornela Makuszyńskiego. Podobna do " Pana samochodzika " tylko że w języku bosmana Nowickiego z serii
"Tomów "Alfredaa Szklarskiego.

Klasyka mojego dzieciństwa. Mój pierwszy qwasikryminał, który po kilku latach spowodował mocne wkręcenie w gatunek.

Świetna książka o ciekawym wątku i kontynuowaną akcją.

Bardzo lubię film z lat 60., nakręcony na osnowie tej powieści. A ponieważ niedawno znów go emitowano, odżyły wspomnienia i postanowiłem w końcu zapoznać się z literackim pierwowzorem.
Akcja powieści ma miejsce w trochę innej, przedwojennej rzeczywistości. Film wzbogacono o kilka scen, z kilku innych zrezygnowano – generalnie jednak, klimat został utrzymany. Powieść...

Książka doskonała dla nastolatków. Dużo się dzieje, wplątany został wątek kryminalny, niesamowita tajemnica. Polecam!

Dyskusje

22 550