Namiętność

Okładka książki Namiętność Lisa Kleypas
Okładka książki Namiętność
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Ex Libris Seria: Dla Każdej Kobiety... literatura piękna
Dla Każdej Kobiety...
Suddenly you
Ex Libris
2003-01-01
2003-01-01
838935120X
Ewa Górczyńska
romans historyczny humor stara panna samodzielna kobieta

Świetna książka, warto przeczytać...

Świetna książka, warto przeczytać...

Gdy sięgałam po tę powieść, nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie... Po prostu mnie pochłonęła! Och, jak ja kocham powieści Lisy Kleypas! Praktycznie każda pozycja mnie zachwyca, no szok! :) Bardzo pozytywny.

Gdy zaczęłam czytać, od razu podejrzewałam, co się będzie działo... Mimo tego, z zapałem czytałam kolejne rozdziały i pochłaniałam kolejne słowa... Cóż mogę powiedzieć - wciągnęłam się i pochłonęłam ją w zaledwie 2 dni, a teraz żałuję, że ta przygoda tak szybko się zakończyła!

Amanda to powieściopisarka (swoją drogą bardzo ciekawie jest czytać powieść powieściopisarki o powieściopisarce :P),która wedle ówczesnych standardów klasyfikuje się jako stara panna - w końcu ma już 30 lat! W dniu swoich urodzin zamawia sobie kawalera, by w końcu doznać tego, co jest tylko między małżonkami... Chce zaznać chociaż odrobiny tego życia, skoro nie ma już szansy na ożenek...

W wyniku dziwnego przypadku, zamiast zamówionego kochanka, w drzwiach Amandy pojawia się John... CO ciekawe i bardzo intrygujące, Amanda na początku nie orientuje się, że John nie jest jej kochankiem... A on... Nie wyprowadza jej z błędu...

Ależ tu była akcja! Ależ wiele się działo! Co to była za książka! Tego nie da się OPISAĆ! To trzeba PRZEŻYĆ! Polecam z całego serca :)

Na półkach: , , , , , ,

Kleypas jak zwykle dla mnie jest mistrzynią budowania napięcia między bohaterami oraz opowieści. To się raczej nie zmieni.

Amanda i Jack są bardzo przyjemną parą i czytanie o ich perypetiach naprawdę jest wspaniałe.
Autorka trochę mnie zaskoczyła szczególnie na końcu. Nie sądziłam, że tak to się potoczy, niemniej rozumiem, czemu to miało służyć.

Książki Lisy Klaypas to cudowne oderwanie się od rzeczywistości. Ja pochłaniam lekturę w ciągu dnia. Może nie jest to najlepsza jej książka, ale bardzo milutka. Cieszę się, że ją przeczytałam.

Książki Lisy Klaypas to...

Zdobyć tę książkę wcale nie było łatwo. Ale ileż radości dało mi jej przeczytanie!

Przyznam szczerze, że autorka kilkukrotnie mnie zaskoczyła, mimo, że jej powieści z reguły są dość podobne.
Polubiłam oboje głównych bohaterów, szczególnie bezpośredniość Amandy.

Jeżeli ktoś lubi Lisę, to zdecydowanie powinien przeczytać i tę książkę.

Polubiłam oboje głównych bohaterów, szczególnie bezpośredniość Amandy.

Jeżeli ktoś lubi Lisę, to zdecydowanie powinien przeczytać i tę książkę.

Kolejna książka tej autorki i kolejna bardzo świetna. Przede wszystkim ciekawe postacie głównych bohaterów. Ona - nie dość, że stara panna, nie dość, że wiekowa (bo 30 to była już prawie starość ;)),to jeszcze w dodatku sama na siebie zarabia! Chociaż akurat ten wątek zawodu został najsłabiej zaznaczony, choć szkoda, bo miał potencjał. On - pół-Irlandczyk, pół-sierota, który doszedł szybko do sporego sukcesu dzięki determinacji, ale nadal nieporadny, gdy chodzi o uczucia. Świetne i z humorem dialogi, jak zresztą zawsze u tej autorki!

Historia łatwa do przewidzenia od samego początku - stara panna, która do tej pory nie miała okazji doświadczyć ani miłości, ani namiętności, wikła się w romans z mężczyzną o nieciekawej reputacji, który nie darzy sympatią instytucji małżeństwa. Wiadomo, jak to się skończy. Stare przysłowie jednak głosi, że nieważne o czym się pisze, ale ważne jak. Pani Kleypas wie, jak pisać romanse. Jej styl jest lekki i sugestywny, dialogi naturalne, a bohaterowie wyraziści, łatwo zatracić się w opisywanej historii. Książkę czyta się z przyjemnością, choć, jak wspomniałam, nie jest to nic nowego ani zbyt oryginalnego. Ciekawe jest jednak obsadzenie akcji w światku wydawniczo-pisarskim, a sam początek książki z wynajmowaniem męskiej prostytutki na trzydzieste urodziny jest rozbrajający. Co do zakończenia mam nieco mieszane uczucia, wydaje mi się, że ten cały dramat pod koniec był zbędny.

Dla wyjaśnienia zachowania Amandy - wystarczy rozejrzeć się, aby zobaczyć, ile kobiet zachowuje się podobnie, jak bohaterka. Powiedziałabym, że wynika to albo z fałszywej skromności, albo właśnie z nieśmiałości oraz małej wiary w siebie (co jest bardziej prawdopodobne w przypadku Amandy).
'Namiętność' pozytywnie mnie zaskoczyła - chyba już za stara jestem (:-D),aby czytać o niedojrzałych panienkach, które są naiwne i wierzą w bajki o tym, że ich uczucie uleczy serce wrednych typów. Wolę już opowieść o Amandzie i Jacku, czyli o dwóch osobach z doświadczeniem życiowym, znających siebie i swoje możliwości oraz którzy wiedzą, czego chcą od życia. Czytałam i naprawdę mi się podobało. Polecam dla tych, którzy już mają dosyć schematycznych romansów i chcą czegoś nowego.

Początki z książką były trudne. Zdążyłam już przypiąć łatkę książce, że nie jest zbyt ciekawa i już żadnej książki Kleypas nie przeczytam. Ocena została wydana za wcześnie i zbyt emocjonalnie. Książkę przeczytałam w jeden dzień bo jak się okazało historia Amandy tak mnie wciągnęła, że musiałam koniecznie dowiedzieć się jakie będą jej losy. Bardzo polubiłam tę autorkę kobiecej literatury, dlatego z całą pewnością mogę polecić jej kolejną pozycję, z jaką udało mi się zapoznać. Trochę idylliczna, ale dobrze się czyta i wciąga.

Zachęcona opiniami czytelników z LC zapragnęłam przeczytać tą książkę. Często kupuję książki używane na allegro za kilka złotych więc pomyślałam, że i tym razem tak będzie...jednak okazało się, że książki tej nie da się kupić bo nigdzie jej nie ma...Tym samym jeszcze bardziej zachciało mi się ją przeczytać :) Książka była dostępna tylko i wyłącznie w bibliotekach i to nie w każdej -bo w mojej nie :) Korzystając z uprzejmości mojej dobrej znajomej, odczekaniu kolejki w jej bibliotece i jeszcze kilku innych zabawnych perypetiach, książka w końcu trafiła do mnie. Przeczytałam ją i muszę napisać, że książka podobała mi się! Nie jest to literatura wysokich lotów. Jest to za to bardzo zgrabnie opisany filuterny romans jednej starej panny -lat 30, co prawdę mówiąc bardzo mnie rozbawiło ale historia dzieje się w XIX wieku i czasy były troszkę inne od obecnych. Książka zabawna i optymistyczna i tchnie nadzieją. Mnie osobiście bardzo podniosła na duchu- mam nadzieję, że mojej opinii nie zafałszowuje fakt wypicia butelki mojego ulubionego wina w trakcie jej czytania :) bo dzisiaj kończyłam ją zupełnie na trzeźwo ;) a opinia jaka jest każdy może przeczytać :) Polecam paniom ku wytchnieniu i panom ku edukacji :)

wszystko od początku oczywiste, zbliżenia bohaterów częste aż do znudzenia... wszystko przewidujące.mały plus za główną bohaterkę która dla odmiany nie jest "klasyczną pięknością"

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne