Zakazane uczucie

Okładka książki Zakazane uczucie Sabrina Jeffries
Okładka książki Zakazane uczucie
Sabrina Jeffries Wydawnictwo: BIS Cykl: Lord (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Lord (tom 2)
The Forbidden Lord
BIS
2011-09-28
2011-09-28
9788375512045
Anna Bezpiańska-Oglęcka
Romans zakazana miłość miłość hrabia

Przeczytałam następną pozycję Sabriny Jeffries i przyznam, że aż chce się sięgnąć po kolejną książkę tej autorki - a to oczywiście zrobię :)
Początkowo nie bardzo wiedziałam, jak będzie przedstawiona bohaterka będąca córką pastora - lekkim piórem świetnie poradziła sobie z tym autorka. Do tego gwałtowny i wybuchowy hrabia - super mieszanka! Nie trzeba było dużo, żeby nastąpił wybuch, pomimo że hrabia zamknął wszelkie uczucia za wyjątkowo twardymi murami...., no, tak mu się wydawało.
Jednym słowem - czyta się bardzo lekko, z przyjemnością i mogę polecić miłośniczkom romansów.

Bardzo przyjemna powieść, romans osadzony w XIX wieku, jednak bardzo odważny. Mamy tu historię miłosną, która połączyła nieśmiałą córkę pastora z pewnym bardzo przystojnym hrabią. Ich utarczki słowne są wyśmienite, chwile zapomnienia przyprawiają o rumieńce, a trwająca w najlepsze intryga wciągająca. Świetna pozycja dla miłośniczek nieco pikantnych romansów, epoki wiktoriańskiej oraz rodzinnych konspiracji.

Moje pierwsze spotkanie z tą pisarką i na dodatek bardzo udane. Dobry romans. Lekki, przyjemny język. Ciekawa, zaskakująca fabuła. Spędziłam z bohaterami tej powieści kilka godzin i myślę, że sięgnę po kolejne tytuły tej autorki.

Córka pastora i lord bez serca, to nie mogło się udać, a może jednak?. Książka porwała mnie od pierwszych stron i trzymała w napięciu do samego końca, chodz muszę przyznać że opisu wydawało się że będzie to książka nie dla mnie. Niestety ja nie lubię bali, które złośliwie nazywam targiem żywym towarem i ciągłego to wypada, tamtego nie wypada. Ale o dziwo w tej książce jakoś mnie te bale nie męczyły. Bohaterowie zdobyli moje serce, on był sensowny, ona miałom nabiał, takie pary lubię. Pomarudzę tylko że było za mało bohaterów z pierwszej części, ale ja sobie pomarudzę a wy sprawdźcie sami. Polecam

Bardzo ciekawa opowieść! Na poczatku miałam sceptyczny pogląd na córkę pastora, jednak z czasem zdobyła ona moje uznanie :) A Jordan ze swoim wybuchowym charakterem był świetnym bohaterem! Polecam każdej fance autorki ;)

Jakby ktoś pytał, czemu tak wysoko oceniam romans historyczny, to odpowiadam, że po prostu mam słabość do autorki i zwyczajnie lubię jej książki. Już tyle ich przeczytałam i, jak na razie, nie spotkałam się z jakąś głupiutką historyjką. Takie romanse po prostu chce się czytać :-)

Bardzo przyjemna :)

Bardzo przyjemna :)

Jak na razie jest to 5 książka tej autorki, i najbardziej mi się podobała. Chociaż każda miała swój urok.

Pomysł na fabułę sam w sobie interesujący, język jakim posługuje się autorka też jest całkiem przyzwoity. Bardzo spodobał mi się trik ze wstawianiem na początku każdego rozdziału fragmentów sławnych dzieł literatury - załapał się nawet Keats i jego La belle dame sans merci. Pozytywnie oceniam także zgrabne opisy scen (również erotycznych) i ciekawie poprowadzony wątek z główną intrygą, w którą mimowolnie zostaje wplątana panna Fairchild.
Życie w XIX-wiecznym Londynie nie jest usłane różami, okazuje się, że wszystkie wystawne przyjęcia, stroje i wykwintne maniery to tylko przykrywka - arystokracja jest zblazowana i zepsuta. Czy w świecie, gdzie główną wartość ma pozycja społeczna oraz zachowanie pozorów, może narodzić się prawdziwa miłość?

Jeśli mam być szczera, muszę przyznać, że zachowanie głównych bohaterów doprowadzało mnie nieraz do szału (naiwność Emily nie zna granic). Jednak romanse historyczne mają to do siebie, że wciągają i mimo wszystko chciałam wiedzieć co będzie dalej i jak uda się wybrnąć zakochanym z coraz to nowych kłopotów. Co ciekawe, dużym plusem okazały się fajnie skonstruowane postacie poboczne, których losy możemy poznać w innych częściach serii. Książkę ogółem przeczytałam bardzo szybko i płynnie. Jeśli lubicie romanse historyczne bądź potrzebujecie wytchnienia przy nieco mniej ambitnej lekturze, polecam Wam tę powieść.

Już od dość dawna nie czytałam żadnego romansu historycznego, więc dla odmiany należało tym razem chwycić za coś takiego. Postawiłam na "Zakazane uczucie" ponieważ opis wydawał mi się bardzo interesujący. Pewien bardzo przystojny hrabia kobieciarz stroniący od uczuć, pewna skromna, niewinna córka pastora, a na dodatek niezwykle podobna do niej, zalotna i śmiała dziewczyna. Byłam pewna, że z takiego trójkąta da coś ciekawego :)

Podczas pewnego balu Emily Fairchild przez kompletną pomyłkę znalazła się w powozie obcego mężczyzny. Okazało się, że tym mężczyzną jest znany i bogaty hrabia Jordan Willis, który interesuje się jedynie kobietami obeznanymi w sprawach seksu. Nie ma zamiaru nigdy się zakochać, twierdzi nawet, że w ogóle nie wierzy w miłość. Jednak podczas spotkania sam na sam z tą nieśmiałą panną - córką pastora - coś poczuł. Wmawiał sobie, że to tylko pożądanie... Jednak podczas pewnego balu w Londynie znów spotyka Emily. Tylko dlaczego ona przedstawia się jako Emma, pochodząca ze Szkocji córka hrabiny. Przecież to niemożliwe, że taka niewinna, słodka dziewczyna mogła zmienić się w tak zalotną i kuszącą mężczyzn kokietkę. Jordan musiał się pomylić, one po prostu są do siebie podobne. Ale coś tu jednak nie gra i on postanawia dowiedzieć się prawdy, za wszelką cenę...

Kolejna książka pełna pięknych sukien, wytwornych garniturów, balów, tańców... Wszystko to w idealny sposób można sobie wyobrazić podczas czytania... Ale życie w tamtych czasach wcale nie było tak piękne jakby się mogło wydawać. Tam królowały pieniądze, pozycja i władza. Miłość nie miała zbyt wielkich szans na przetrwanie jeśli kawaler lub panna nie mieli podobnej do siebie pozycji społecznej. Rodzice nakazywali lub zakazywali spotkać, a nawet małżeństw, a dzieci niewiele miały do powiedzenia. Koniec końców powstawały wtedy małżeństwa bez miłości, z przymusu, nieszczęśliwe i smutne. W imię czego? Pieniędzy? Oj nie chciałabym żyć w tamtych czasach...

Opowieść ta jest pełna intryg i tajemnic, ale jest również romans, który osładza nam te pełne napięcia momenty. Znajdziemy tutaj zarówno szczęście jak i smutek, strach i śmiech, sale balowe i sypialnie. W książce zawarte jest trochę opisów, ale nie jest ich ani za wiele ani za mało. Dzięki nim doskonale możemy wyobrazić sobie scenerię czy też ubiór głównych bohaterów. Jest tutaj też sporo dialogów dzięki czemu książkę czyta się naprawdę szybko i z łatwością. Fabuła jest ciekawa i mimo, że nieco przewidywalna to i tak będziemy koniecznie chcieli przeczytać dalszą część. Mnie powieść ta bardzo zainteresowała. I mimo, że domyślałam się finału tej książki to i tak z ogromnym zainteresowaniem czytałam ją do ostatniej strony. Jeżeli więc lubujecie się w romansach historycznych to ten jest właśnie takim typowym romansem ze wspaniałym i dobrym zakończeniem. Jestem pewna, że przypadnie Wam do gustu :)

• Romans historyczny
  • Romans
  • Romanse historyczne

Dodaj cytat z książki Zakazane uczucie