The World According to Clarkson

Jeremy Clarkson Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Świat według Clarksona (tom 1) satyra
angielski
Penguin Books
Świat według Clarksona (tom 1)
satyra
angielski

Początkowo czytało się bardzo przyjemnie im dalej tym felietony stawały się nudniejsze.

Kilka dobrych żartów sytuacyjnych, brytyjski humor. Dobra pozycja do łazienki.

Książka Clarksona jest koronnym dowodem na to, że chamowaci kawalarze przegrywają w zderzeniu ze sztuką wysoką.

Książka zawiera zbiór dowcipnych felietonów.. Niektóre są wręcz rewelacyjne, inne raczej średnie, ogólnie jednak jest dobrze a czyta się łatwo i lekko. Autor ma mocno określony światopogląd, oczywiście silnie przejaskrawia rzeczywistość ale robi to wręcz genialnie i z bardzo dużą dozą humoru, co sprawia, że czyta się wręcz wyśmienicie. Dodatkowo pozycja ta nie jest skażona...

Dobrze się czyta. Niektóre felietony zmuszają nawet do refleksji, ukazują ciekawy punkt widzenia. Dużo ciekawostek, często związanych z brytyjskim światkiem. Na odstresowanie, wyluzowanie - zdecydowanie polecam.

Pozycja zdecydowanie dla fanów starego Top Gear, dla osób niezaznajomionych z tym humorem może być męcząca

Ironiczny jak zwykle. Trzeba przyzwyczaić się do brytyjskiego humoru.

Jeremy'ego Clarksona raczej nie trzeba przedstawiać, znany prezenter popularnego programu motoryzacyjnego. Książka to zbiór felietonów tego pana. Oczywiście nie ma mowy o "parskaniu śmiechem" itp. jak to możemy wyczytać z okładki. Clarkson to przedstawiciel wymierającego gatunku ludzi, (twierdzę, że niestety), którzy mówią co myślą, nie zważając czy mieści się to w ramach...

Błyskotliwa, ironiczna, zabawna

Zbiór felietonów Clarkson napisanych w charakterystycznym dla niego stylu. Nie jest to jakaś wybitna książka, ale świetnie się sprawdza jako czytadło przed snem czy w kolejce do lekarza.

2 566
  • 2013