Gladiator umiera tylko raz

Okładka książki Gladiator umiera tylko raz Steven Saylor
Okładka książki Gladiator umiera tylko raz
Steven Saylor Wydawnictwo: Rebis Cykl: Roma sub rosa (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Roma sub rosa (tom 3)
Rebis
2005-01-01
2005-01-01
2006-05-30
gordianus

Okładka książki Secretum Rita Monaldi, Francesco Sorti
Secretum Rita Monaldi, Franc...
Okładka książki Veritas Rita Monaldi, Francesco Sorti
Veritas Rita Monaldi, Franc...

Zdecydowanie słabsze, niż poprzedni tom, ale dalej satysfakcjonujące. Zobaczymy, co się wydarzy w 4 tomie.

Tym razem zbiór lekkich opowiadań zamiast powieści. Niezwykle przyjemna lektura dla kogoś, kto lubi starożytny Rzym i niezbyt zawiłe zagadki kryminalne. Kunszt pisarski doskonały, zaś fakty historyczne podane w formie strawnej. Godziwa rozrywka!

Tym razem kilka krótszych form, dopowiadających historię między większymi tomami.

Okładka
Bardzo ładna

skąd
biblioteka

Fabuła
kryminalne opowieśći z czasów Rzymu

Moja opinia

Nie jestem do końca zachwycony.
Lubię,kryminały ,Rzym.
Ale tu było średnio,za mało akcji.Za dużo jedzenia i picia.

Okładka
Bardzo ładna

skąd
biblioteka

Fabuła
kryminalne opowieśći z czasów Rzymu

Moja opinia

Nie jestem do końca zachwycony.
Lubię,kryminały ,Rzym.
Ale tu było średnio,za mało akcji.Za dużo jedzenia i picia.

Bardzo przyjemnie czyta się te opowiadania. Autor pokazuje w nich bardziej niż historie kryminalne, życie w Imperium w I w.p.n.e.

Kolejna pozycja opsiująca dzieje Gordianusa Poszukiwacza i kolejne przyjemne spotkanie. Steven Saylor pisze książki niewymagające, przyjemne w odbiorze niosące ciekawostki z dziejów starożytnego Rzymu. Historie są mniej lub bardziej przewidywalne ale obecność postaci historycznych, czy to jako bohaterów, czy to jako tło, jest bardzo ciekawe. Dodatkowo wyjaśnienia autora na temat kontekstu każdego z opowiadań jest dodatkową ciekawostką.

Bardzo fajna książką. Krótkie i wciągające historie.

Bardzo fajna książką. Krótkie i wciągające historie.

Właściwie muszę zacząć tak samo
Roma sub Rosa, jest cyklem powieściowym utkanym wokół fikcyjnej postaci Gordianusa Poszukiwacza, płatnego, prywatnego dedektywa, skrytnego, obarzonego przenikliwym umysłem,moralnego, zdeterminowanego w docieraniu do prawdy. Tłem kryminałów jest starożytny Rzym, nie może się więc obejść bez odniesień do historii Imperium Romanum, jej dyktatorów, możnowładców , historii już w historii..... To główny smaczek tego cyklu. Zresztą bardzo udany. Co więcej , nie tylko tło powieści jest historyczne, wszystkie opowiadania zebrane także w "Gladiator umiera tylko raz " to wydarzenia autentyczne, mniej więcej. Bo przecież główny bohater jest fikcyjny wiec jego udział w poszczególnych intrygach RZymu jest fikcją literacką. Nie mniej Trzeba pochylić czoła przed pracą ,jaką autorowi przyszlo wykonać przygotowyjąc ten cykl.
Czy więcej muszę pisać ,by zachęcić do lektury pasjonatów historii ...i kryminałów ?!

Właściwie muszę zacząć tak samo

Dobry zbiór opowiadań. Lubie ten styl.

Dobry zbiór opowiadań. Lubie ten styl.

• Historyczne
  • Kryminały
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Gladiator umiera tylko raz