Czyste srebro

Okładka książki Czyste srebro Dan Abnett
Okładka książki Czyste srebro
Dan Abnett Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Duchy Gaunta (tom 6) fantasy, science fiction
Duchy Gaunta (tom 6)
Straight Silver
Copernicus Corporation
2016-06-15
2016-06-15
Marcin Witkiewicz
warhammer

Okładka książki Bezprawie: Wojna o bydło, Z prochu w proch Dan Abnett, Phil Winslade
Bezprawie: Woj... Dan Abnett, Phil Wi...
Okładka książki Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Lee
Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Le...

Okopy, błoto. Częste nawały artyleryjskie i szturmy piechoty i takie tam, codzienne, rutynowe czynności. Oczywiście są również spektakularne misje na tyłach wroga, jak i kilka akcji pobocznych. Ale ta część ma bardziej dojrzalszą fabułę, pomimo, że to literatura stricte (rozrywkowa),fantastyczna, ma inny ładunek emocjonalny niż reszta części.

Tym razem, jakoś mało jest, komisarza-pułkownika "Gaunta". Staje się on postacią, drugo, lub nawet trzecioplanową, ba, niekiedy wręcz statystą!
I gdyby, nie to, że lektura jest, pod szyldem fantastyki militarnej, pomyślałbym, że to spisane relacje żołnierzy z czasów I Wojny Światowej.

Polecam fanom literatury militarnej.

Tym razem, jakoś mało jest,...

Pierwsza część książki słaba ale kolejna fantastyczna (szczególnie wątki naszych bohaterów Larkina i Cuu).

Seria w bardzo fajny sposób się rozwija, czytało się super.

Seria w bardzo fajny sposób się rozwija, czytało się super.

Jak dla mnie jedna z lepszych książek opowiadająca historie Pierwszego i Jedynego z Tanith. Sam Gaunt jak zwykle błyszczy. Fabuła tutaj skupia się na wojnie pozycyjnej na polach Głównej Aexe. Mamy tutaj ładne połączenie klimatu I wojny światowej i uniwersum Warhammera a w samym środku wojska Chaosu, które chcą zniszczyć imperialne siły......

Wg czytelników zza granicy ta książka nie trzyma poziomu serii Duchów. Nic bardziej mylnego, Czyste Srebro to świetna książka, która nie trąciła nudą choćby przez chwilę. Polecam.

Wojna nigdy się nie kończy, a my razem z Pierwszym i Jedynym zapadamy się w niej coraz bardziej... Seria trzyma poziom, człowiek nadal chce więcej, chociaż postać pewnego psychopaty i jego szczęście do przeżycia zaczynają irytować... :P

Duchy Gaunta – a właściwie, Pierwszy i Ostatni z Tanith – to elitarny regiment sił Imperium, słynący z najlepszych zwiadowców, snajperów i dywersantów w całej Gwardii. To grupa zgorzkniałych straceńców, którzy nie mają już dokąd wrócić po zagładzie swojego rodzinnego świata, pozbawionych skrupułów i bezgranicznie lojalnych swojemu nieustraszonemu przywódcy, komisarzowi-pułkownikowi Ibramowi Ganutowi. To przede wszystkim ludzie, którym przyszło doświadczać wojny, najgorszego koszmaru czterdziestego pierwszego millenium. Targani wątpliwościami, prześladowani przez widma poległych towarzyszy i rozdzierani przez tęsknotę za utraconym domem rzucają się w bój z nadludzką wręcz zaciętością, jakby walka była jedynym sensem życia, jaki im pozostał. Niedawno nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation ukazał się szósty już tom serii o regimencie Komisarza Gaunta, "Czyste Srebro".

Tłem wydarzeń jest Aexe Cardinal – planeta na obrzeżach Segmentum Pacificus, jeden ze Światów Sabbat. Niegdyś słynąca z malowniczych krajobrazów i wspaniałego, zabytkowego budownictwa, dzisiaj Aexe jest ledwie cieniem dawnej chwały. Wszystko to za sprawą trwającej od czterdziestu lat wojny domowej pomiędzy siłami Przymierza a sąsiadującą z nimi Republiką Shadik. Impas nie będzie jednak trwać w nieskończoność – oto okazuje się, że Shadik kolaborują z Arcywrogiem. Naczelne dowództwo rozkazuje więc Pierwszemu i Ostatniemu z Tanith wspomóc siły sprzymierzone. Będzie to dla nich prawdziwy sprawdzian zdolności przetrwania – zamiast podchodów, walki partyzanckiej i misji zwiadowczych czeka ich bowiem piekło walk pozycyjnych, w ciasnych, zatopionych w wodzie i krwi okopach, pod nieustającym ogniem dział, haubic i moździerzy. Wielu zginie – a ci, którzy przeżyją, odejdą z Aexe odmienieni na zawsze.

Cała recenzja dostępna na stronie: https://www.konwenty-poludniowe.pl/recenzje/ksiazki/1322-recenzja-ksiazki-dan-abnett-czyste-srebro

• Science Fiction
  • Warhammer
  • Mam i nie oddam
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Czyste srebro