Skazaniec. Czapki z głów

Krzysztof Spadło Cykl: Skazaniec (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller 420 str.
Skazaniec

KAGO
kryminał, sensacja, thriller
Krzysztof Spadło literatura polska Skazaniec więzienie

Kup książkę

Za mną kolejna część niesamowitych losów Ropucha,równie niesamowita i przerażająca jak poprzednie.Poziom pióra Pana Krzysztofa Spadło niezmiennie wysoki(ogromne brawa dla autora).
Tym razem śledzimy losy głównego bohatera na przestrzeni okrutnych lat wojny,nowi aktorzy drugiego planu,jedni pozytywni jednak w większości negatywni .Walka o byt,godne życie i przetrwanie jak zw...

Akcja czwartego tomu Skazańca toczy się w okresie II wojny światowej. Trochę inna rzeczywistość spowodowana zawieruchą historyczną. Ropuch nawiązuje nowe znajomości, pojawiają się nowe bardzo negatywne postacie, ale też pojawiają się nowe przyjaźnie. Po raz pierwszy autor wprowadza bohaterów dziecięcych. Jak przyzwyczaił nas już Pan Krzysztof Spadło było dużo emocji. Bardzo du...

Że Sowieci byli gorsi od Niemców to wiadomo nie od dziś. Kilka ostatnich stron tej części było bardzo "gorących".
Och Towarzysze mieli w sobie coś takiego, że potrafili do wielu rzeczy przekonać.
Stanisław Żabikowski, który w tej części nie jest już w więzieniu tylko w quasi-obozie z dużo bardziej brutalnym reżimem.
"Czapki z głów" to szybkie 6...

Kolejne spotkanie z Stanisławem Żabikowskim w Centralnym Więzieniu we Wronkach.
Ropuch zostaję zastany w celi przez wojska III Rzeszy. II Wojna Światowa wybucha. Polska jest w rękach okupanta. Więzienie przejęte, staję się przepełnione. Problem z utrzymaniem czystości, głód, brak papierosów.
Do tej pory sądziłem że Ropuch miał ciężko we Wronkach. Po tej części stwierd...

Ta część to jakby otwarcie nowego rozdziału. Zupełnie inna historia pod okupacją Niemiecką. Jest tu mnóstwo życia, trudnego życia i śmierci. Jak zwykle nie wszystko jest tu czarno-białe, ale to co na prawdę zwala z nóg to samo zakończenie. Jak ten autor to robi?

Pomyślałam - "Czwarty tom... tego pewnie nie da się już przejść. Pewnie autor opuści loty i będą odgrzewane kluchy."
I całe szczęście byłam w wielkim błędzie!
Książka, moim zdaniem, nadal na wysokim poziomie, a autor potrafi zaskoczyć. Czas drugiej wojny światowej, czas dalszego bestialstwa, bezwzględności i agresji - często bezcelowej, bezprzyczynowej i bezm...

Ależ polubiłam tę serię. Czapki z głów, panie Spadło, tak utrzymywać poziom cyklu. Nadeszła II wojna światowa i w takich warunkach podglądamy instynkt przetrwania i wybory sumienia więźniów z Wronek. Już się cieszę na tom 5 i 6.

Zupełnie inna od poprzednich tomów. Tutaj nie ma wizji destrukcji, którą znamy z innych wojennych książek. Nie ma opisów coraz większego okrucieństwa, które występuje, ale pokazane jest jako naturalna kolej zdarzeń wojennych.

Tutaj jest pokazane, jak rozgrywa się walka o przetrwanie, o każdy dzień i o to by nie dać się temu, co chce zaserwować los.

Jak zwykle ...

Panie Krzysztofie!
Wiem że czyta Pan komentarze, opinie.

Nie będę tu pisał o czym jest książka. Chciałem jednak podziękować za możliwość, przeżywania tak skrajnych emocji. Niezwykłą przygodą jest przeczytanie Pana książki Panie Krzysztofie.

Emocje które mnie tkwią w połowie cyku, są takie, że chce czytać szybko i jak najwięcej by wszystko wiedzieć od razu...

Co się dzieje w więzieniu podczas II wojny światowej? Nigdy nie zaprzątałam sobie tym głowy. Skazaniec rozhulał mą ciekawość i w każdej wolnej chwili łapczywie pochłaniałam stronę po stronie.
Co bardo mi się nie spodobało? ZAKOŃCZENIE! Jak ja nie lubię takiego perfidnego igrania z czytelnikiem. Ciekawość osiąga zenitu, przez co muszę zdobyć kolejną część.

No co mog...

Dyskusje