Czapki z głów

Okładka książki Czapki z głów
Krzysztof Spadło Wydawnictwo: KAGO Cykl: Skazaniec (tom 4) Seria: Skazaniec kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Skazaniec (tom 4)
Skazaniec
KAGO
2016-09-19
2016-09-19
Krzysztof Spadło literatura polska Skazaniec więzienie

Kolejna wciągająca część, tym razem o okresie II wojny światowej z perspektywy więźnia. Ta, póki co, jest najsłabsza, czy może najmniej porywająca ze wszystkich. Nie znaczy to, że jest słaba, czyta się genialnie, po prostu subiektywnie najmniej przypadła mi do gustu. Tym niemniej ciągle polecam, zwłaszcza, że ta część kończy się najciekawszym dotąd cliffhangerem tej serii. Dobrze, że sięgnięcie po następną to w obecnych czasach kwestia kilku minut.

Wojna wojna i po wojnie. Czytam następną. Z zainteresowaniem.

Wojna wojna i po wojnie. Czytam następną. Z zainteresowaniem.

Autor jak zwykle kończy tom w momencie najgorszym dla czytelnika.
Ciąg dalszy przygód Ropuch tym razem podczas wojny. Nie zdołał się wydostać z więzienia w momencie rozpoczęcia wojny, a czy zdoła się uwolnić w momencie jej zakończenia...

Autor jak zwykle kończy tom w momencie najgorszym dla czytelnika.

Historia Stanisława Żabikowskiego nie potrafi nudzić. Z każdym tomem coraz bardziej wciągająca, przemycająca wartościowe myśli i spojrzenie na świat.

wojenna Symetria

ta historia / seria jest taka ...
nie wiem czy to dobre wyrażenie - ludzka

ciekawi mi ten świat
chce czytać dalej
wcale mi się nie nudzi

wojenna Symetria

ta historia / seria jest taka ...
nie wiem czy to dobre wyrażenie - ludzka

ciekawi mi ten świat
chce czytać dalej
wcale mi się nie nudzi

Daje 10 każdej części serii Skazaniec. Całość i każda część z osobna jest reeeeewelacyjna. Krzysztof Spadło rewelacyjnie opisuje pobyt w więzieniu jednego człowieka od czasów międzywojennych po współczesne. Czasami miałem wrażenie że, gdyby nie wiek autora opisuje swoje przeżycia z pobytu w więzieniu.
Zapraszam po audiobooki na moim chomiku Antek731
Tylko profesjonalni lektorzy wszystkie audiobooki w całości i sprawdzone.

Zapraszam po audiobooki na moim chomiku Antek731
Tylko profesjonalni...

Kolejna świetna część. Tym razem bohater musi przetrwać w murach więzienia trudny czas II wojny światowej. Podobnie do poprzednich części książkę czyta się przyjemnie i płynnie, jest bardzo wciągająca a zakończenie ponowie zaskakuje i wzbudza apetyt na następną część. Póki co wielki szacunek dla autora za tą serię. Polecam!

Czas II wojny światowej. Moja mama i ojciec mi co nie co opowiadali. Byli w tamtym czasie dziećmi. Pamiętali głód i zimno. Tu mamy szersze spojrzenie . Po przeczytaniu już kilku tomów stwierdzam iż każda władza chcę tylko ślepego posłuszeństwa i niewolniczej pracy za przysłowiową miskę ryżu. Główny bohater uzmysławia nam to w bardzo dosadnych opisach. Zdaje sobie sprawę iż nie każdy tak emocjonalnie podejdzie do tej serii, moim zdaniem to lektura obowiązkowa dla tych którzy uważają się za buntowników, nie wyznających zasad.

Przeżyć w więzieniu podczas II wojny światowej to naprawdę nie jest bułka z masłem.

Kontynuacja niesamowitych przygód i zmagań z trudami więziennego życia głównego bohatera.