Tajny dziennik

Inne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Na półkach: , , , , ,

Książka przeczytana w języku angielskim. Brak mi słów, aby oddać piękno tej powieści...Jest doskonała pod każdym względem. Stuletnia pacjentka szpitala psychiatrycznego w tajemnicy przed światem spisuje dzieje swojego życia. Tymczasem jeden z lekarzy próbuje dociec, co spowodowało, że kobieta została uznana za chorą psychicznie. Opowieść głównej bohaterki ukazuje burzliwe dzieje Irlandii w pierwszej połowie XX wieku i piętno, jakie odcisnęła na społeczeństwie wojna domowa. "Tajny dziennik" porusza tak bardzo, gdyż z pewnymi elementami biografii Roseanne może zapewne utożsamiać się wiele irlandzkich kobiet... To jedna z najpiękniejszych powieści, jakie czytałam. Nie wiem, jak wypadł polski przekład, ale anglojęzyczna wersja jest cudowna. Porusza, chwyta za serce i skłania do refleksji. A zakończenie nie mogło być lepsze. Zdecydowanie polecam!

Kobita z natury jest silna ,ale nie spodziewałam się ,że aż tak. Wspaniała poruszająca , opowieść staruszki przebywajacej w szpitalu psychiatrycznym... ksiakza daje nam refleksję,jaka tragedia musi się stać ,aby człowiek był na sraju załamania ? Odpowiedzi jest wiele jak ludzi na świecie , żal tylko że niektórzy są z problemem sami..

1966

Uśpiła mnie ta historia... a miała taki potencjał.
Nie ma ona nic wspólnego ze szpitalem psychiatrycznym oprócz tego, że opowiadana jest przez najstarszą pacjentkę owego przytułku (bo tak go trzeba nazwać, z pewnością nie szpitalem). I to wszystko.
Opowieści są dwie: jedna - prawie stuletniej kobiety i druga - doktora, opiekującego się kobietą i mającego do niej sentyment.
W sumie poznajemy historię życia staruszki DO MOMENTU przyjęcia jej do szpitala.
Chaotyczne i takie bezkresne, snujące się wspomnienia mają swój urok, ale na mnie podziałały hipnotyzująco, tzn. sennie :)
I tylko cieszę się, że nie żyłam w tamtych czasach...

Uśpiła mnie ta historia... a miała taki potencjał.

Roseanne od lat nie opuściła murów szpitala psychiatrycznego.Pisze dziennik,w którym opisuje swoją burzliwą przeszłość,miłość,która zaprowadziła ją do tego okrutnego miejsca,rozlicza się ze swoją przeszłością i tajemnicami.
Ta książka jest smutna i ponura. Poruszająca i przejmująca.

Ta książka jest smutna i ponura. Poruszająca i przejmująca.

Daję 5 gwiazdek za końcówkę , a właściwie za ostanie 120 stron. Przez pozostałe stronnice niemiłosierna , nudna dłużyzna . Już miałam pierwszy raz w życiu odłożyć książkę , aż tu nagle zwrot!- ciekawie i wartko. Piękne poruszające zakończenie.

Szczerze mówiąc po tak zachęcającym tytule i opisie liczyłam na więcej... Dużo więcej. A to po prostu takie czytadełko.

Mimo ciekawego pomysłu autorowi nie udało się stworzyć z książki perełki. Mam wrażenie że momentami książka była pisana na siłę, akcja zanikała, a zakończenie jest trochę zbyt naiwne.

książka ,którą trzeba przeczytać w skupieniu przeplata się tu wiele wątków ,wiele opinii- prawdy dowiadujemy sie powolutku..ja sie nie poddałam -warto

bez szału, przeszkadzała mi kwiecistość języka jak na opowieść prostej kobiety

bez szału, przeszkadzała mi kwiecistość języka jak na opowieść prostej kobiety