Tajny dziennik

978-83-7659-351-7
Magdalena Słysz
Irlandia szpital psychitryczny dziennik
Inne

Złych opinii ciąg dalszy.
Film na podstawie książki bardzo poruszający i ciekawy.
Książka mnie rozczarowała - brak w niej pierwiastka zaciekawienia, przeszkadza chaotyczność. Ale to moje zdanie.

Na półkach: , , , , ,

Książka przeczytana w języku angielskim. Brak mi słów, aby oddać piękno tej powieści...Jest doskonała pod każdym względem. Stuletnia pacjentka szpitala psychiatrycznego w tajemnicy przed światem spisuje dzieje swojego życia. Tymczasem jeden z lekarzy próbuje dociec, co spowodowało, że kobieta została uznana za chorą psychicznie. Opowieść głównej bohaterki ukazuje burzliwe...

Kobita z natury jest silna ,ale nie spodziewałam się ,że aż tak. Wspaniała poruszająca , opowieść staruszki przebywajacej w szpitalu psychiatrycznym... ksiakza daje nam refleksję,jaka tragedia musi się stać ,aby człowiek był na sraju załamania ? Odpowiedzi jest wiele jak ludzi na świecie , żal tylko że niektórzy są z problemem sami..

Wzruszająca książka ,szybko się czyta,zaskoczona jestem zakończeniem,polecam

Uśpiła mnie ta historia... a miała taki potencjał.
Nie ma ona nic wspólnego ze szpitalem psychiatrycznym oprócz tego, że opowiadana jest przez najstarszą pacjentkę owego przytułku (bo tak go trzeba nazwać, z pewnością nie szpitalem). I to wszystko.
Opowieści są dwie: jedna - prawie stuletniej kobiety i druga - doktora, opiekującego się kobietą i mającego do niej...

1930

Roseanne od lat nie opuściła murów szpitala psychiatrycznego.Pisze dziennik,w którym opisuje swoją burzliwą przeszłość,miłość,która zaprowadziła ją do tego okrutnego miejsca,rozlicza się ze swoją przeszłością i tajemnicami.
Ta książka jest smutna i ponura. Poruszająca i przejmująca.

Daję 5 gwiazdek za końcówkę , a właściwie za ostanie 120 stron. Przez pozostałe stronnice niemiłosierna , nudna dłużyzna . Już miałam pierwszy raz w życiu odłożyć książkę , aż tu nagle zwrot!- ciekawie i wartko. Piękne poruszające zakończenie.

bez szału, przeszkadzała mi kwiecistość języka jak na opowieść prostej kobiety

Szczerze mówiąc po tak zachęcającym tytule i opisie liczyłam na więcej... Dużo więcej. A to po prostu takie czytadełko.

książka ,którą trzeba przeczytać w skupieniu przeplata się tu wiele wątków ,wiele opinii- prawdy dowiadujemy sie powolutku..ja sie nie poddałam -warto

• 2013
  • Chcę w prezencie