Tamtego lata na Sycylii

2010-05-19
Magdalena Tulli
Magdalena Tulli

2096

Początek był nawet ciekawy , środek ciągnął się jak flaki z olejem , książka była bardzo przewidywalna , cała masa wstawek po włosku bez przypisów też była irytująca , nawet dla mnie ,a dla osoby kompletnie nie znającej włoskiego była by pewnie bardziej , nie polecam , i raczej nie skuszę się na inne książki autorki

Zawiodłam się na tej książce, po kilku innych przeczytanych tej autorki, wprost świetnych. Mało tu Sycylii, za to dużo ciągnących się nudnych wątków. Zapowiadało się ciekawie, a tak nie było.

Tamtego lata na Sycylii… gorące słońce, zapach ziół, ziemi, historia i tradycja. Mitologiczni bogowie i bohaterowie stąpający po tej samej ziemi. Wzruszająca

Jest to książka o której mogłabym długo opowiadać, jednak nie mam nic ciekawego na jej temat do powiedzenia. Nie jestem w stanie określić mojego stosunku do niej-czy mi się podobała czy też nie. Jest to powieść bardzo równa, utrzymana w słodkim, sycylijskim klimacie, przytłaczającym wręcz, lecz świetnie wykreowanym. Fabularnie lekka, ciężka klimatem.

Ja jestem zachwycona. Polecam

Ja jestem zachwycona. Polecam

Bardzo miła i wspaniała książka. Pełna ciekawych opisów , zwrotów akcji , fabuły. Lekka i przyjemna opowieść o Italii. Wraz z opowiadaną historią można przenieść się z autorką na gorącą Sycylię i wszystko sobie wyobrazić.
Polecam

Polecam

Akurat ta pozycja de Blasi wydaje mi się zbyt ckliwa. Za mało Sycylii...

Akurat ta pozycja de Blasi wydaje mi się zbyt ckliwa. Za mało Sycylii...

Książka wymagająca skupienia ze względu na dużo opisów, wielu ludzi, różnych miejsc.
Tłumaczona na piękny język polski. Do połowy książki trochę nuda. Polecam wytrwać, bo potem wszystko nabiera tempa.

Ciekawa historia w ciekawym miejscu.
Historia miłości wychowanki do swojego księcia, odwzajemnionej miłości, miłości mimo wszystko.
Piękna Sycylia, która rządzi się swoimi prawami, nie do końca może do przyjęcia w naszym obecnym świecie, ale urzekająca.
To moje pierwsze spotkanie z autorką i chociaż przeczytałam tę opowieść bez zapału (zajęło mi to około tygodnia), to nie odmówię kolejnego spotkania.

Ciekawa historia w ciekawym miejscu.

Na półkach: , , , ,

Książka dla znużonych, książka-odpoczynek. Pełna zapachów, smaków, kolorów. Spokojnym krokiem prowadzi przez kępy dzikiego tymianku, gaje cytrynowe, złociste pola rozdzielone miedzami. Kiedy autorka wspomina o grubych kryształkach morskiej soli na mocno spieczonej skórce bakłażanów, mam ochotę iść smażyć bakłażany.
Przy tym jest to próba zrozumienia dzikiego sycylijskiego interioru, gdzie Madonnę czci się na równi z Demeter, a mafia rządzi się własnymi dziwnymi zasadami.

Przy tym jest to próba zrozumienia dzikiego sycylijskiego...