Podróż na liściu bazylii

978-83-7648-730-4
Prószyński i S-ka
literatura piękna
978-83-7648-730-4

Ciekawa historia z nutką kryminalną. Może gdyby była bardziej rozbudowana, wciągałaby czytelnika bardziej. Ja miałam wrażenie, że fabuła jest zrobiona "po łebkach".
Marianna wygrywa udział w kursie kulinarnym w Toskanii. W dniu, kiedy jej grupa ma wyruszyć z powrotem do Polski, w willi uczestników zostaje znaleziony martwy Giorgio - ich nauczyciel. Marianna czuje się w...

Bardzo fajna pełna ciepła książka. Literatura, którą uwielbiam, pełna smaków i aromatów śródziemnomorskiej kuchni. Marianna - niepozorna bibliotekarka z małego miasteczka, która wyjeżdża do Włoch na kurs kulinarny wplątuje się w międzynarodowa aferę zahaczającą o... sycylijską mafię. Chcąc odkryć morderców szefów kilku restauracji Marianna rusza w szalona podróż przez...

Smaczna
pachnąca
ciepła
kolorowa
....
urzekająca historia
"Nie wolno nam- bo to grzech - uśmiercać warzyw, mięs i owoców przesadnym gotowaniem i duszeniem."

Na półkach: , , , ,

Bibliotekarka Marianna wygrywa konkurs kulinarny, w którym nagrodą jest kurs gotowania w Toskanii. Tam dziewczyna poznaje maestra Giogrio, który opowiada jej o tajemniczej książce kucharskiej. Wkrótce mężczyzna ginie. Marianna postanawia znaleźć brakujące fragmenty książki oraz mordercę Giorgia. Udaje się w podróż przez Włochy, Sycylię, Grecję i Polskę.
Wszystko opowiadane...

Liczba stron: 255
Ocena: 7/10

Nie za często wpadam na książki polskich autorów, które przykują moją uwagę na tyle, by skusić się na ich zakup. Podróż na liściu Bazylii jest tą jedną z nielicznych. Czy żałuje, że akurat ta powieść trafiła w moje ręce? Oczywiście, że nie!

Mimo tego, że prawie cała historia kręci się wokoło naszej głównej bohaterki Marianny, Krzysztof...

Na półkach: , , , , , ,

Fascynująca wyprawa do Włoch i Grecji, sztuka kulinarna, wielka miłość, zagadkowe morderstwa.To wszystko w doskonały sposób połączył w swojej powieści Krzysztof Mazurek.
Główna bohaterka, bibliotekarka Marianna wygrywa konkurs kulinarny i wyjeżdża do Toskanii.Tu zaprzyjaźnia się z Giorgio mistrzem prowadzącym kurs kuchni włoskiej. Mężczyzna opowiada jej o tajemniczej...

Po przeczytaniu tej książki czasem miałam wrażenie że pisało ją dwóch autorów. Miejscami książka nuży zaskakuje tendencją, jednak są takie miejsca, że chciałam wiedzieć co będzie dalej, gdzie jest książka i co skrywa. Jednak nie do końca zostało wyjaśnione co w niej jest ok rysunki i przepisy dodatkowe notatki z marginesów ale jak naprawdę wpłynęło to na autorkę to nie do...

Ciężko mi skomentować tą książkę. Dobra na oderwanie się od rzeczywistości, ale szału nie ma.

Zmęczyłam!!! Średnio mi się ja czytało, trochę mnie rozczarowała! Za duzo zawiłości i sama nie wiem czego. Czasem tak jest, że książka po prostu nie wciąga, bez większego powodu! Tak było z tym tytułem - nie przypadł mi do gustu i męczyłam ja kilka tygodni mimo, że nie jest gruba :(

Ale ładny tytuł książki.Prawda ? Nigdy jeszcze nie myślałem o książce w takiej kategorii.
Ale tu tak właśnie jest.
Autor zabiera nas w literacką podróż do Polski,Włoch I Grecji.
Tropem sztuki kulinarnej i zbrodni.Oto sympatyczna bibliotekarka,która wygrywa wycieczkę do Toskanii.Któż by nie chciał ? Ma tam nauczyć się przyrządzania toskańskich potraw.
Spotyka sympatycznych...

• 2012