Harry Potter i Zakon Feniksa

Okładka książki Harry Potter i Zakon Feniksa
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2003-01-01
Andrzej Polkowski
Jonny Duddle Harry Potter fantasy magia przygoda

więcej Więcej

"- Czy to prawda, że podniosłeś głos na profesor Umbridge?
[...]
- Tak.
Profesor McGonagall usiadła za biurkiem i spojrzała na niego srogo. Potem powiedziała:
- Weź sobie ciasteczko, Potter."

Harry Potter i jego sojusznicy/przyjaciele próbują przekonać obywateli świata czarodziejów, że Voldemort powrócił, ale Ministerstwo Magii robi wszystko, żeby pokazać, że Harry inni wygadują bzdury.
Ta książka bardzo mi się podobała

Czy tylko mnie akcja z profesor Umbridge jako Wielkim Inkwizytorem i specjalnymi dekretami przypominała sytuację w naszym kraju? :) :) :)

W skrócie: Harry przechodzi przez okres dojrzewania a Albus Dumbledore to baddie

Żałuję, że nie mogę poddać się wybiórczej niepamięci,
tak aby całą serię przeczytać od nowa,
przeżywając to wszystko od początku!

Kolejna, piąta część przygód czarodzieja zatytułowana "Harry Potter i Zakon Feniksa", tak jak poprzednie zaczynają się w domu wujostwa Dursley'ów, gdzie nasz bohater spędza wakacje i jest poniżany. Tym razem ma dodatkowe zmartwienie, ponieważ czeka na wieści o działaniach Voldemorta, który jak wiemy, chce go zabić. Czas wolny od szkoły zakłócają Dementorzy, którzy pojawiają...

Cała seria genialna :)

Od zawsze moja ulubiona <3 Mimo braku listu :( ALWAYS

Na półkach: , , , ,

Ponowne czytanie w 2021r. by odświeżyć historię i być na bieżąco, gdy dzieci owładnęła "Potteromania"...

Na półkach: , , , ,

Zdecydowanie seria Harrego Pottera wyróżnia się tendencją wzrostową, jeśli chodzi o kolejne tomy. Z części na część Rowling wychodzi z literatury middle-grade i dąży ku starszym odbiorcom, co niezmiernie mi się podoba. Zakon Feniksa zabiera może trochę nadziei na szczęśliwe zakończenie, a to, że jest to cegła tysiącstronicowa daje wrażenie zwątpienia, ale mimo to książka...

80 878
    21 014