Harry Potter i Zakon Feniksa

Okładka książki Harry Potter i Zakon Feniksa J.K. Rowling
Okładka książki Harry Potter i Zakon Feniksa
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 5) Ekranizacje: Harry Potter i Zakon Feniksa (2007) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Harry Potter (tom 5)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Media Rodzina
2016-07-20
2016-07-20
Andrzej Polkowski
Ekranizacje:
Harry Potter i Zakon Feniksa (2007)
Jonny Duddle Harry Potter fantasy magia przygoda

Ryczałam. Dlaczego Harry nie nazywa Remusa wujkiem? Lub nawet po imieniu. W ogóle Harry wkurza

Pomimo ilości stron czyta się szybko. Świetna fabuła i dużo się dzieje. O wiele lepsza od filmu

Książka super, natomiast czułem, że niektóre wątki były zbyt przedłużone. Prawie 1000 stron, a niestety samej akcji jakoś mało było. W mojej opinii wypadła najgorzej zestawiając ją z poprzednimi.

Super książka polecam wszystkim
A kolejne części są jeszcze lepsze

Super książka polecam wszystkim
A kolejne części są jeszcze lepsze

Piąta część serii to ostatnia, jaką przeczytałam za młodu. Zapadła mi w pamięć szczególnie postać Dolores Umbridge, która była chyba najgorszym złolem w tej książce, a nawet nie jest z ekipy Voldemorta!
Testrale są świetne 🙂

************************
"2023: Powroty do młodości na 40. " - książki z tym oznaczeniem w moim profilu to książki, które czytałam w czasach szkoły podstawowej, średniej i w czasie studiów. W roku 2023, w którym kończę 40 lat, postanowiłam wrócić do lektur z tamtych lat i skonfrontować się z nimi na nowo :) Niestety nie udało mi się zdążyć ze wszystkim w roku 2023, ale książki kontynuujące ten projekt wciąż zaliczam na tę samą półkę.

Wciąż bardzo fajnie się czyta, super zbudowane napięcie w scenie kulminacyjnej, no i znów ktoś umiera, i to tym razem postać dość istotna, której naprawdę nam szkoda....

przeczytane po raz ¬5 w 2021

przeczytane po raz ¬5 w 2021

"Harry Potter i Zakon Feniksa" to najdłuższy tom z całego cyklu, ale pomimo swej sporej objętości bynajmniej nie jest książką nużącą. Począwszy od trzeciej części, poziom jest moim zdaniem dość wyrównany. Fabuła, chociaż nie jest nie wiadomo jak zaskakująca, to cały czas utrzymuje czytelnika z pewnym zaciekawieniu dalszymi losami bohaterów. Należy przy tym zaznaczyć, że to nie główny bohater jest mocnym punktem powieści J.K. Rowling (gdyż sam Harry nie wydaje mi się wybitnie interesującą postacią),ale raczej ogólny klimat roztaczany jest Hogwart i społeczność czarodziejów.

Część trochę rozciągnięta, ale jak najbardziej było to potrzebne. Dużo wyjaśnień, których wciąż brakuje.

Kolejny rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa. W tej części Harry musi stawić czoła nie tylko swojemu śmiertelnemu wrogowi, ale też ludziom, którzy atakują go z każdej strony i próbują go zaszczuć i zdyskredytować w społeczeństwie czarodziejów. Zdecydowanie nie jest to już przyjemna i prosta historia o młodym czarodzieju. Mamy tutaj wiele trudnych i ciężkich wyborów, momentów, w których jedna podjęta decyzja będzie skutkowała kolejną…

Nie da się ukryć, że to najdłuższa część cyklu. Czytało się to dość szybko, ale były dla mnie tutaj elementy dłużyzny, jak opisy lekcji czy samych egzaminów końcowych. Może jednak to wyhamowanie akcji jest zaletą, po częściach, gdzie tak naprawdę akcja cały czas mknęła do przodu. Moim zdaniem książka podkreśla znaczenie miłości, przyjaźni, lojalności i poświęcenia jako siły, które mogą pokonać nawet największe zło i ciemność. Pokazuje, jak bardzo ważne jest mieć wokół siebie ludzi, którzy w ciebie wierzą i są z tobą na dobre i na złe.

Fajna

Fajna