Harry Potter i Zakon Feniksa

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 5) literatura młodzieżowa
Harry Potter and the Order of the Phoenix
2016-07-20
Andrzej Polkowski
Jonny Duddle Harry Potter fantasy magia przygoda

Opinie [1 435]

Przeczytana ponownie po 15latach, jest cudowna, zawsze, dla każdego, młodego czy starego. Jestem Fanką forever

Na półkach: , , , ,

Po pierwszej lekturze tego tomu - ponad 10 lat temu- uznałam, że jest najgorszy z całej serii... ze historia sie wlecze i że autorka przedstawia nam za duzo szczegolow.
Wróciłam do tej części teraz, po wielu latach przerwy i czuję się jakbym odkrywała tę historię na nowo i tym razem przynaje z czystym sumieniem, ze baaaardzo mi się podobała.

Z jednej strony w piątym tomie o Harrym zaczynamy się dowiadywać prawdy o chłopcu i tym dlaczego jest tak ważny, ale z drugiej strony to jak rozwleczona jest tu akcja i to jak irytujący jest sam Harry sprawia, że w moich oczach jest to najgorsza ze wszystkich części.

Dużo opisów.Moim zdaniem najnudniejsza część.Wieje nudą po przeczytaniu kilku rozdziałów.Harrego przesłuchuje ministerstwo magii,niechcące uwierzyć w Voldemorta.Nowa nauczycielka obrony przed czarną magią,prześladyje uczniów.Choć akcja się rozkręca i...Zdradzę tu trochę treść,umiera Syriusz Black.Kiedy ? Dlaczego ? W jakich okolicznościach ? Prze kogo ?

Dowiecie się w...

Pewnego razu wybrałam się na spotkanie ze znajomymi w sąsiednim mieście. Postanowiłam pojechać autobusem, dojazd miał zająć mi ok 40 min. Ponieważ moja córka była wtedy rocznym berbeciem i te wszystkie wieczorne ceregiele nie mogły się odbyć bez mamy, moja nieobecność w domu nie miała trwać długo. Żeby zająć sobie czas w drodze wzięłam ze sobą książkę, akurat byłam w ciągu...

Moją recenzję zacznę od tego, że ta część przygód Harry'ego Pottera cechuje się zmianą stylu poprzednich książek, mianowicie nie ma już podziału jeden rozdział - jedna akcja, ale jedna akcja może się ciągnąć przez kilka rozdziałów. Jest to jeden z powodów dla którego z trudem czytało mi się pierwszą połowę książki. Podejrzewam, że zabieg ten był celowy, ze względu na to, że...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Co kocham w piątym tomie przygód Harry'ego Pottera:

- "Zakon Feniksa" jest najdłuższym tomem w serii i wiem, że ma zarówno swoich fanów jak i antyfanów. Pewnie nikogo nie zaskoczę pisząc, że zaliczam się do tej pierwszej grupy i również w tej opinii nie zabraknie moich zachwytów i pochwał. Nie możecie mnie jednak winić bo podczas lektury śmiałam się i płakałam, przede...

Moja ulubiona część razem z ,,Księciem Półkrwi" ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Na półkach: , , , ,

Najlepsza część z całego cyklu. Film jest za to najgorszy. Pominięte prawie wszystko. Za to książka... Ach! Najgrubsza, ale najciekawsza. Czytałam kilkukrotnie po polsku i po angielsku, co nie oznacza, iż to koniec. To dopiero początek... :)

Bardzo fajna i przyjemna lektura. Na pewno przeczytam tą książkę jeszcze nie raz. Polecam każdemu fanowi fantastyki.

Dyskusje

77 030