The Dark Prophecy

Okładka książki The Dark Prophecy
Rick Riordan Wydawnictwo: Puffin Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 2) Seria: The Trials of Apollo fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Apollo i Boskie Próby (tom 2)
The Trials of Apollo
2017-05-01
angielski
rick riordan mitologia

więcej Więcej

Po trzech książka tego autora stwierdzam że nie będę dalej czytać...temat fajny nawet bardzo ale jakoś opornie mi się czytało,sama nie wiem dlaczego ...może kiedyś.

Festus biduk
został sam
nikt go nie kocha
smuteł
(to jest najbardziej nie profesjonalna opinia na ziemi)

Tom drugi trzyma poziom!
Czyta się szybko i przyjemnie, humor Riordana rozkłada na łopatki, a bohaterów nie da się nie lubić. Bardzo podoba mi się, że w następnym tomie najprawdopodobniej pojawią się Grover, Hazel i Frank. Ciekawią mnie bardzo te wzmianki o innych bogach. Bardzo bym chciała, żeby Riordan zabrał się również za inne mitologie, tak jak to zrobił z egiptem...

Wiele książek już przeczytałam, ale powiem jedno. Mówcie co chcecie, ale Apollo w roli narratora - to najlepsza rzecz jaka mnie w tej książce spotkała! 😂

Ciekawa, świetna historia, dzięki której można rozwinąć wyobraźnie, a tytułowa Mroczna Przepowiednia zadaje tyle pytań, ile odpowiedzi udziela książka.

W 2 tomie wyruszamy z Lesterem i Meg i innymi bohaterami, które uznały mu pomoc aby uratować wyrocznie, które Apollo zaniedbał. Poznają oni koleje 2 nowe postacie, które pokochałam od razu

CAWPILE rating: 6.71/10*

Był DNF w zeszłym roku, ale tak jak przewidziałam - wróciłam do niej. Niewiele się poprawiło. Nie wydarzyło się nic porywającego. Może tylko widać, że zaczyna się przemiana Apolla na lepsze. I rozwija się fajnie jego relacja z Meg! Osobiście końcówka mi się nie podobała, ale może postać, która się pojawiła, nie będzie mnie irytować tak, jak...

Nie ukrywam, Mroczna przepowiednia miejscami mi się dłużyła. Pierwsza część spodobała mi się bardziej. Jednak nadal przeżywałam z bohaterami ich przygody, śmiałam się i czekałam na to, co stanie się dalej. Mimo wszystko coraz mniej podoba mi się idea Apolla jako głównego bohatera.

Trzyma poziom poprzedniej części. Chumor jest fajny, akcja trzyma, lekko się czyta. No i te zagadki tak zrobione, że do samego końca nie wiesz jak się potoczy akcja. Duży plus.

W tej części zaczęło cię dziać. Ale pomimo akcji wciąż mogliśmy się śmiać przez większość książki. Ten tom był zdecydowanie lepszy od pierwszego

1 354
    1 164