Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych

Karakter
2016-04-25
2016-04-25
design logo Rene Wawrzkiewicz Patryk Hardziej

Pięknie wydany zbiór znaków prezentowanych na Pierwszej Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych oraz jej kontynuacji z 2016 roku. Całość prezentuje się wyjątkowo interesująco, same reprodukcje logotypów są uporządkowane pod kątem wspólnych cech. Ciekawie obserwuje się podobieństwa między interpretacją tematu w całkiem różnych od siebie dziedzinach. Takie publikacje z pewnością są potrzebne, czekam na rozwinięcie w postaci jeszcze szerszej kolekcji współczesnych znaków graficznych.

Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych to publikacja ładnie wydana, estetyczna i bardzo czytelna, zawierająca ogromną ilość ciekawych pomysłów graficznych, które w większości zostały zrealizowane i towarzyszą nam na co dzień (to wielka siła znaku graficznego – dzięki temu wiele z reprodukcji okaże się znanych prawie każdemu). Należy też podkreślić, że książka ma całkiem pokaźne rozmiary jak na swój charakter (ponad 250 stron).

Katalog poleciłbym zwłaszcza grafikom i osobom zainteresowanym tą dziedziną. Jest to dobra rzecz dla wszystkich projektujących, a także dla tych, którzy lubią oglądać ładne rzeczy –jak wiadomo, dobry projekt cieszy oko.

Cała recenzja do przeczytania na: http://zcyklu.pl/na-czasie/467/O-znakach-graficznych.

1923

"Widzisz mnie. Rzucasz okiem, szybko mijasz. Opcja druga – powoli rozbierasz przymrużonym wzrokiem. Kreślisz kształty całości, dostrzegasz szczegóły, rozkładasz na łopatki i tworzysz jedność. Zapamiętujesz wygląd. Powracasz do niego.

Tak mógłby myśleć znak, gdy wchodzimy z nim w kontakt. Mogą tego chcieć twórcy. Znak, logo to ślad obecności, podstawa komunikacyjnego alfabetu. (...) Opowiada nie tyle o znakach, ile o nas samych."

Czytaj dalej na:

Dodaj cytat z książki Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych