Deep Work. Rules for Focused Success in a Distracted World

2016-01-06
Data 1. wydania:
2016-01-06
angielski
praca kariera koncentracja nauka produktywność

ogólne założenia książki ciekawe, ale moim zdaniem można by to zawrzeć jakimś dłuższym artykule. Trochę ciężko było przebrnąć do końca książki.

Książka warta przeczytania przez każdego, kto chce się chociaż trochę wyrwać z władania wszelkiego rodzaju rozpraszaczy którymi dzisiejszy świat jest wypełniony.

Zmęczyłam te książkę, tylko dlatego że liczyłam na jakieś ciekawe, odkrywcze wnioski, ale niestety rozczarowałam się.

Świetna ksiazka, duzo zmienila w moim życiu. Polecam!

Świetna ksiazka, duzo zmienila w moim życiu. Polecam!

Dla niektórych ta książka to manifest, swoiste objawienie, sztandarowa pozycja tych, których męczą płytkie, rozpraszające aktywności pożerające nasz czas i uwagę. Jak każde credo ma ona pewne tendencje do radykalizacji i rozwiązań zerojedynkowych oraz płomienność i żar ducha apostołów nowej wiary. Warto jednak tę książkę przeczytać i skorzystać jak nie w całości to w części z zaproponowanych metod i technik koncentrowania się i skupiania na tym, co istotne. Przypuszczam jednak, że tych którym zaproponowany model uda się wdrożyć w życie 1 do 1 nie będzie aż tak liczne grono.

Interesująca pozycja, choć czasem źle mi się ją czytało. Było tak z jednego z powodów:
- książka jest źle napisana,
- książka jest źle przetłumaczona,
- nie umiem się skupić na czytaniu książki,
- jestem głupi.
Waham się między dwoma ostatnimi punktami. A tak serio, to książkę czytałem na Kindlu, więc robiłem to w każdej wolnej chwili, co, w przełożeniu na treść książki oznacza, że nie była to z mojej strony praca głęboka. Dobra czy zła, książka otwiera jednak oczy na to, ile czasu marnujemy na klikanie, scrollowanie, pisanie i odpowiadanie na maile. Wybitnie to trafia do mnie, bo jestem na takim etapie w życiu zawodowym, że strasznie mnie uwiera czas marnowany na bezpłodne przesiadywanie przed ekranem komputera. Plaga naszych czasów.

- książka jest źle napisana,
- książka jest źle przetłumaczona,
- nie umiem się skupić na czytaniu książki,
- jestem głupi.

Lektura o sztuce skupienia, o tym jak zmaksymalizować efektywność pracy, a dzięki temu pozyskać większy spokój ducha poza nią. Momentami wydaje się banalna, ale ułożyła w głowie strzępki informacji, które miałem dostępne już wcześniej, skłoniła do refleksji i podjęcia próby wdrożenia pracy głębokiej w karierę zawodową. Niestety zbyt dużo powtórzeń i krążenia w temacie maili powoduje w pewnym momencie znużenie.

Jak się skupić na tym co istotne. Garść inspirujących doświadczeń chociaż nieco odstających od przeciętnych sytuacji zawodowych i życiowych

Świetna. Rzetelna, racjonalna. W prosty sposób pokazuje dlaczego praca głęboka jest bardzo ważna w życiu i jakie podjąć bezpośrednie działania aby być w tym lepszym. Nie jest to poradnik typu: ,,Zrób jedną rzecz i zmieni się całe twoje życie.'' Kroczenie drogą pracy głębokiej będzie wymagać wytrwałości i konsekwencji, jednak uważam że warto - a książka starannie wyjaśnia dlaczego.

Motywuje do odrzucenia otaczającej nas rzeczywistości cyfrowej, porzucenia facebook`a i serwisów do "scrollowania" w ogóle. Nie jest podobna do innych pozycji z tematyki samorozwoju. Napisana lekkim i przyjaznym językiem. Faktycznie nie zawiera w sobie szczególnie odkrywczych myśli czy patentów, ale jednak adresuje pewien istotny problem, którego teoretycznie wszyscy są świadomi, ale niewielu cokolwiek z nim robi :) - a skoro tak, to warto o tym mówić.

Dodaj cytat z książki Deep Work. Rules for Focused Success in a Distracted World