Cal Newport Wydawnictwo: Grand Central Publishing poradniki
praca kariera koncentracja nauka
poradniki
angielski
praca kariera koncentracja nauka

Książka przedstawia bardzo ciekawy sposób na efektywną pracę w skupieniu. Autor dzieli się z czytelnikiem wieloma przykładami, co z jednej strony jest super, a z drugiej niepotrzebnie zwiększa objętość książki. Polecam osobom, które interesują się produktywnościa.

Książke mozna rozbic na nastepujace czesci:
* 50% - narzekanie na e-maile i social media, w kolko, do znudzenia, nieprzerwanie, non-stop, nieustepliwie, ciagle
* 10% - chwalenie się autora jaki nie jest super produktywny dzięki deep work
* 20% - anegdotki i opisy badań potwierdzające, że deep work jest super
* 20% - przedstawienie o co chodzi w deep work, niestety około 15%...

Dzięki tej książce dowiedziałem się dużo o tym jak ważna jest praca w pełnym skupieniu i jak trudno o nią w dzisiejszych czasach, gdzie jesteśmy dookoła osaczeni różnego rodzaju rozpraszaczami. Książka podkreśla również istotę dobrego odpoczynku. Mówi: "When you work - work hard, when you’re done - be done"

Świetna, motywująca książka, do której z czasem warto wracać.

David Allen (od Getting Things Done) powiedział kiedyś w którymś ze swoich podcastów "I only need to think one hour a week! (...) then you just need to execute, and executing is fun and easy".

Deep Work uświadomiła mi, że w tego typu myśleniu, dość wygodnym do przyjęcia kiedy już zarządzamy zadaniami, jest ogromna luka. Wartościowa praca, taka na granicy naszych...

Świetna książka dla szukających pomysłów na zwiększenie produktywności. dzięki niej usunęłam wszystkie powiadomienia z telefonu i wydłużyłam bloki pracy konceptualnej.Polecam!

Dyskusje

• Chcę w prezencie