Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World

Okładka książki Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World Cal Newport
Okładka książki Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World
Cal Newport Wydawnictwo: Piatkus poradniki
poradniki
Piatkus
2016-01-05
2016-01-05

"Oczami laika nie krytyka, to tylko moja subiektywna opinia pamiętajcie o tym proszę:)" . Oooo jej , tak zacznę, patrząc po ocenach i czytajac, nie które opinie na temat tej książki czuje ze to co napiszę będzie małą kontrowersją, albo poprostu nie zrozumialem książki więc wybaczcie:) Zmarnowany czas, cos zupelnie nie potrzebnego, bardzo złe - to są mysli jakie przychodzą mi do glowy patrząc na tę książkę. W świecie kolorowych wyświetlaczy, rozpraszaczy i tego typu rzeczy , potrzebujesz skupienia i koncentracji aby być bardziej efektywnym i to tyle w temacie. Nie musicie tego juz czytać, reszta stron to sa przyklady ludzi siedzących w dziczy na odludzi tworzących dzieła noblistów bla bla bla bla . Tragedia , gosc musial cos napisac bo robił doktorat wiec pasowalo miec napisana jakas książke ( wymyslilem to ostatnie zdanie ,ale mi to tak wyglada i wcale bym sie nie zdziwił jakby tak bylo ).

P.s serdecznie odradzam , ale cytujac klasyka: "mogę sie mylić, mogłem czegos nie doczytać ", najlepiej samemu sprawdzić ;)

Czy jest to złoty poradnik, który sprawi, że praca głęboka stanie się dla nas pojęciem tak oczywistym jak inne stosowane na co dzień? Chyba nie. Czy po przeczytaniu doznałem jakiegoś szczególnego olśnienia? Zdecydowanie nie. Ale czy było warto? Tak. Może bez olśnienia, ale idzie rozpoznać sytuacje w życiu, w których faktycznie człowiek skupiony bez reszty na konkretnym zadaniu dokonywał można powiedzieć cudu. Uważam, że lektura jest dobry startem, aby zgłębić temat pracy głębokiej.

Do tej pozycji zdecydowanie warto podejść z otwartą głową i bez żadnych założeń. Mając wyobrażenie, nietrudne do stworzenia widząc bezpośrednio odnoszący się do zawartości tytuł, już po chwili ciężko oprzeć się wrażeniu, że krąży się stale, wręcz natrętnie wokół próby przekonania już przekonanych. Długo szukać istotnych zmian, kluczowej argumentacji. Choć sama praca głęboka bez najmniejszych wątpliwości ma wielką wartość to jednak zdecydowanie ten sposób prezentowania treści wynikał z konieczności narzuconej przez wydawcę i jedynie wymóg ilości znaków determinował ilość zawartej treści. Choć tyczy się pracy myślę, że z powodzeniem na pewne aspekty życia możemy przełożyć model pracy głębokiej, nadając im głębszego wymiaru. W mojej subiektywnej ocenie nie traktowałbym tej pozycji jako must have.

Do połowy ciekawa książka, potem miałem wrażenie że jest ciągle o tym samym. Część rad kierowana tylko do osób z pozycją, które mogą sobie pozwolić na więcej, niemniej do innych warto się stosować.

Banalne rozwiazania, bardziej dla grupy tzw wolnych zawodow

Banalne rozwiazania, bardziej dla grupy tzw wolnych zawodow

Bez pracy głębokiej nie ma kołaczy!

Bez pracy głębokiej nie ma kołaczy!

Na początku nie wiedziałem co książka ta będzie miała mi do zaoferowania. Okazało się jednak że znalazłem tu wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące zarządzania czasem oraz wydajności pracy. Sama w sobie jest bardzo dobrze i przystępnie napisana. Ale po zestawieniu informacji z tej książki z innymi autorami takimi jak np. Brian Tracy czy Robert Kiyosaki, naprawdę można poszerzyć swoje horyzonty. Szczerze polecam i na pewno do tej książki za jakiś czas wrócę!

Miałem nieco rozbudzone nadzieje, kiedy natknąłem się na recenzję tej książki. Dla osób świadomych i borykających się z problemem deficytu uwagi/koncentracji nie ma tu nic odkrywczego, dla nieświadomych może i jest. Planowanie zadań, zrezygnowanie z mediów społecznościowych oraz znalezienie cichego miejsca do pracy to w zasadzie banały w super technologicznym już 2023 roku, ale warto o nich przypominać na wszelkie możliwe sposoby. Jeśli masz problem ze skupieniem się nad trudnym zadaniem, to ten poradnik może trochę pomóc. Hmmm... o czym to ja pisałem ? :)

rzetelna, ale trochę za bardzo skupiona na social mediach i korespondencji mailowej.

Książka przedstawia koncepcję "pracy głębokiej", czyli najbardziej efektywnego wykorzystania naszego umysłu. Warto po nią sięgnąć, chociaż mam wrażenie, że całą idee można by przedstawić w postaci dłuższego artykułu, bez straty wiedzy, którą autor chce nam przekazać. .

• Rozwój osobisty
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World