Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 43.97 zł

Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy

Nassim Nicholas Taleb Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Biznes horyzonty biznes, finanse
Antifragile: Things That Gain from Disorder Data wydania:
2020-05-19
9788382020151
Olga Siara
Biznes horyzonty

Autor prezentuje kierunek w twórczości: "mądre to czy głupie, grunt, że coś nowego". Pseudonaukowy bełkot. Z pewnością dobrze na tym zarobił, bo człowiek jest głupi i łyka wszystko, o czym głośno krzyczą.

Antykrucha postawa na dziś.. Kto wie co będzie jutro?

Mimo, że momentami nieco mnie wynudziła - ta książka to jedna z najbardziej wartościowych pozycji, które do tej pory przeczytałem.

Ps. Ciekawe, czy nasza znajomość okazałaby się krucha, czy antykrucha.

Przebrnęłam, dałam radę.
Nie ze wszystkimi tezami autora się zgadzam, ale przyznaję mu rację - pandemia nie jest Czarnym Łabędziem.

Jak popularność wyznacza trendy i ukierunkowywuje nasze myśli bez weryfikacji rzeczywistości. Dlaczego brodzimy w szumie informacji będąc ignorantami w kwestii istotnych sygnałów. Skąd się bierze awersja do logicznych argumentów gdy musimy skonfrontować nasze wyuczone poglądy z rzeczywistością.
To wszystko wyjaśnia Taleb w bardzo przystępny sposób i skupia się na kluczowej...

Bardzo doceniam przedstawioną w książce ideę i zdaje się być trafna w wielu aspektach. Natomiast książka pisana w sposób mało porywający. Mimo mojego zainteresowania tematem zdarzyło mi się parę razy zasnąć.

Chyba jeden z moich większych czytelniczych zawodów. Po absolutnie świetnym "Czarnym Łabędziu", którego przeczytałem jednym tchem, "Antykruchość" jest po prostu przeciętna. Brak jej logicznej struktury, która sprawiała, że "Czarny Łabędź" był tak wciągającą lekturą. To, co niesamowicie irytowało w tej książce to tyrady autora na temat służby zdrowia, czy ogólniej, medycyny....

,,Antykruchość" pokazuje jak bardzo nieprzewidywalny jest świat którym się otaczamy. Obrazuje jak złożność bardzo niskich prawdopodobieństw może okazywać się olbrzymia. Autor wysnuwa wiele interesujących wniosków popartych niecodzienną argumentacją. Nie ze wszystkimi jestem skłonny się zgodzić, ale na pewno warto poznać inny punkt widzenia. Polecam (szczególnie dla amatorów...

Szereg trafnych porównań i wniosków. Taleb świetnie definiuje czym jest kruchość oraz antykruchość i jak przekłada się to na nasze życie w każdym aspekcie. Nie tylko ekonomicznych/politycznym. Każdy powinien ją przeczytać.

Szereg trafnych przemyśleń nie tylko związanych z giełdą i ekonomią z lekką manierą krytyki środowiska akademickiego. Ciekawy autor z lewantyńskim podłożem filozoficznym

1 571
  • Chcę w prezencie
  • Ekonomia
  • Biznes
  • Do kupienia
  • Audiobooki

Nassim Nicholas Taleb Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy Zobacz więcej
Nassim Nicholas Taleb Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy Zobacz więcej