Z chmur do Azji

Teresa Grzywocz Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Z różą wiatrów literatura podróżnicza
Wydawnictwo Dolnośląskie
literatura polska podróż Azja stewardessa Singapur Wietnam Kambodża Tajlandia Malezja Sri Lanka
literatura podróżnicza
Z różą wiatrów

1911

Teresa opisuje swój pobyt w różnych krajach Azji w czasie miedzy lotami.

Właściwie na tym mogłaby się skończyć opinia o tej książce, ponieważ nie wnosi ona zupełnie nic. Terasa przez większość czasu albo narzeka na inną kulturę, albo na prawo innego państwa, albo na ludzi, albo pokazuje swoją ignorancję i niewiedzę. Nie mogę uwierzyć w to, że jest osobą która zwiedziła...

Spodziewałam się kolejnej dawki historii z życia stewardesy, dostałam przewodnik do Singapurze i Kuala Lumpur, bardzo byłam zawiedziona.

Widać że autorka najwięcej czasu spędziła w Singapurze. Książka w rodzaju przewodnika po tym kraju. Opisywane zwiedzanie muzeum to jednak nie moja bajka.

Na półkach: , , , , ,

Miło, łatwo i przyjemnie, ale bez szczególnego polotu i pomysłu. Teresa Grzywocz, jedna z bardziej "medialnych" stewardess w Polsce, próbowała już przybliżyć nam niuanse pracy w chmurach - przyznaję, jej pierwszej książki jeszcze nie czytałam, więc nie wiem, jaki ma stosunek do swojej pracy. Na pewno podobnie do mnie traktuje pobyty w różnych częściach świata - zamiast iść...

Lekka książka, przyjemnie się czyta ;)

2062

W pierwszej książce Pani Teresa Grzywocz poświęciła trochę więcej miejsca pracy stewardesy. Tym razem bardziej skupia się na opisach odwiedzanych miejsc, co jest zgodne z tytułem. Zaprasza nas do różnych zakątków Azji, które odwiedziła podczas podróży służbowych oraz w czasie wolnym. Trzeba przyznać, że Autorka wykazuje się skrupulatnością, lecz nie zbędną drobiazgowością....

Myslalam, ze beda tu ciekawostki z linii lotniczych Azji a to przewodnik turystyczny z az za bardzo szczegolowymi opisami miejsc, zabytkow, historii, ze w pewnym momencie staje sie to meczace.

Każda z opowieści zawartych w książce czaruje i każda pokazuje nowy element podróżniczej układanki. Jedyną wadą, jaką znalazłam to język autorki. Nie czytałam tej propozycji z zapartym tchem, a traktowałam ją jako podróżnicza ciekawostkę.

Czy warto więc przeczytać książkę "Z chmur do Azji. Stewardesa w krajach Dalekiego Wschodu"? Moim zdaniem tak, ale jeśli oczekujecie...

Zbiór zapisków z krótkich wizyt w niektórych krajach Azji. Autorka niestety nie była w stanie mnie zauroczyć swoimi opowieściami.

111 / 2018

• Azja