Rubio

William Wharton Wydawnictwo: Rebis Seria: Salamandra kryminał, sensacja, thriller
2008-08-26
2003-01-01
Zbigniew Batko
Rebis
kryminał, sensacja, thriller
2008-08-26
Zbigniew Batko
Salamandra

Czekała na półce kilka lat na swoją kolej. Wreszcie nadszedł ten moment. Cóż mogę powiedzieć, noooo podobało mi się. Jak zwykle u Whartona niezwykle ciekawa historia, wciągająca od pierwszych stron. Polecam

Za mało o relacji głównych bohaterów. Czegoś mi brakowało. Końcówka słaba.. stąd zaniżona ocena

Brrr, na początku sielanka, a potem zdecydowanie najmroczniejsza książka Whartona, tak różna od pozostałych. Pokazał, że potrafi pisać nie tylko o sobie, zderzenie wyzwolonej Ameryki z tradycjonalizmem Hiszpanii. Zakończenie szokujące, pamiętam zimne dreszcze jakimi przeszło moje ciało, nawet po 10 latach nadal to pamiętam, jestem dosyć wrażliwy jak na faceta i mocno mnie...

dawno nie czytalam tak slabej ksiazki. ale przynajmniej teraz na kwarantannie moge dom zbudowac, bo wiem co i jak!

Główny bohater bardzo niefrasobliwy.Z jednej strony jest ok z drugiej wkurza.Piotruś pan.

Męskie spojrzenie na świat, pełne opisów nawet najdrobniejszych elementów. Prostota związana z opisem miłości, a zarazem hiszpańskie bezpośrednie relacje
No i to zakończenie.
Chciałabym sklecić ostatnią kartkę z okładką.

Sama nie wiem. Jest to moje pierwsze spotkanie z Williamem Whartonem i, niestety, ale chyba ostatnie.
Może i jest ona zmuszająca do refleksji, może jest emocjonalną karuzelą, może posiada piękne opisy przyrody i miejsc. Dla mnie była przede wszystkim wycinkiem z życia bohatera, bardzo ważnym, aczkolwiek mało wciągającym i nieporuszającym mnie prawie zupełnie. Nie poczułam...

To moja jedenasta książka Wiliama Whartona, ale pierwsza bez wątków autobiograficznych. I jedyna, na której widnieje oryginalny podpis autora!

Absolutna doskonałość. Zderzenie dwóch światów. Amerykańskiego - nowoczesnego, niezależnego i wyzwolonego oraz hiszpańskiego - pogrążonego w okowach surowych zasad moralnych katolicyzmu.
Czy z tego zderzenia wyjdzie cało 33-letni...

z tej książki imie dostało 2 pokolenia moich ukochanych psów

Przyznaję, że blurb nieszczególnie zachęcił mnie do sięgnięcia po tę książkę, bo oczami wyobraźni już widziałam parę głównych bohaterów (trzydziestoparoletni Amerykanin po przejściach i siedemnastoletnia Hiszpanka). Romanse sensu stricto omijam szerokim łukiem, ale tu zrobiłam wyjątek, nie chcąc oceniać książki po okładce.
Plusem powieści jest pięknie odmalowany klimat...

Dyskusje

2 038