Rubio

Okładka książki Rubio William Wharton
Okładka książki Rubio
William Wharton Wydawnictwo: Rebis Seria: Literatura w szpilkach [Gala bestsellery] literatura obyczajowa, romans
Literatura w szpilkach [Gala bestsellery]
Rubio
Rebis
2006-01-01
2006-01-01
Zbigniew Batko

Książki Whartona cechują niezwykle przejmujące przeżycia bohatera. Jest tu przemijanie, filozofia życia, miłość i przyjaźń. Jego proza jest wyjątkowa, każda książka różna od poprzedniej. Łączy je zawsze miłość, rodzina, szacunek do natury. W tej pokazuje nam, jak trudne są wybory i jak ważne decyzje, także te których zaniechamy. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Bardzo polecam, książka poruszyła moje serce i zajęła wyjątkowe miejsce. Nie jest to typowy romans, ale wzbudza dużo skrajnych emocji zwłaszcza przy końcu czytania. Niektóre opisy były zbyt długie, ale generalnie wybitne dzieło różne od innych Whartona.

Piękna, mądra powieść o miłości.

Piękna, mądra powieść o miłości.

Bardzo dobra książka. Świetny klimat. Ciekawa i wciągająca. Podobało mi się oglądać powstawanie domu, i ciekawy byłem jak się rozwinie sytuacja, ale koniec mnie kompletnie zaskoczył. Uwielbiam czytać Whartona i cieszę się, że czeka na mnie jeszcze wiele jego powieści.

Sama w sobie ksiązka dobra. Czyta się całkiem przyjemnie, ale historia... to coś zupełnie innego. Na okładce, jest napisane: miłość i namiętność pod niebem hiszpanii ... no chyba nie. Do połowy książki było dobrze, potem akcja się zagęściła i nie polecam jej osobom wrażliwym na krzywdę drugiego człowieka. Ta książka złamała mi serce ... z nienawiści.

Za mało o relacji głównych bohaterów. Czegoś mi brakowało. Końcówka słaba.. stąd zaniżona ocena

Brrr, na początku sielanka, a potem zdecydowanie najmroczniejsza książka Whartona, tak różna od pozostałych. Pokazał, że potrafi pisać nie tylko o sobie, zderzenie wyzwolonej Ameryki z tradycjonalizmem Hiszpanii. Zakończenie szokujące, pamiętam zimne dreszcze jakimi przeszło moje ciało, nawet po 10 latach nadal to pamiętam, jestem dosyć wrażliwy jak na faceta i mocno mnie dotknelo. Dobre i mocne, nie dla fanów ckliwych romansów.

dawno nie czytalam tak slabej ksiazki. ale przynajmniej teraz na kwarantannie moge dom zbudowac, bo wiem co i jak!

Główny bohater bardzo niefrasobliwy.Z jednej strony jest ok z drugiej wkurza.Piotruś pan.

• William Wharton
  • Obyczajowe