Mężczyzna i chłopiec

2008-06-13
Andrzej Szulc
powieść zdrada prezenter telewizja

To jest tom 8 a nie 1 ;)

Dość słaba pozycja. Ciężko współczuć i wczuć się w głównego bohatera, gdyż jest dość cyniczną postacią. W trakcie czytania można też wyczuć, że autor nie jest typowym pisarzem, a felietonistą i niekiedy ponosi go lekkość pióra.

Jak ktoś szuka rozrywkowej lektury jako przerywnik między bardziej porywającymi lekturami to można śmiało kupić za 10 zł.

"Meżczyzna i chłopiec" to książka, która opowiada o zwykłym życiu - o tym, jak łatwo można uwikłać się w dziwne relacje i zdarzenia, często pod wpływem impulsu i chwili. Skutki takich decyzji są nieodwracalne, a człowiek musi - w zasadzie na własne życzenie - nauczyć się z nimi żyć.

"Mężczyzna i chłopiec" to książka o relacji ojciec-syn, o samym budowaniu takiej relacji i...

Harry ma 30 lat. Jest producentem programu w TV. Ma wspaniałą żonę, syna. I nagle jak to bywa, ni z tego ni z owego zdradza żonę, a ta go zostawia i do tego z synem. Zwalniają go z pracy. Książka roku 2000 w Wielkiej Brytanii. Sukces! Harry musi nauczyc się być ojcem. Miało byc zabawnie i śmiesznie. Czasem gorzko i smutno. Ale tak jakoś, tak zwyczajnie, moim zdaniem...

Całkiem przyzwoicie się czyta. Momentami, przynajmniej ja, można było się pośmiać. Taka wakacyjna pozycja.

Książka utkana z banałów oraz stereotypów myślowych i wyobrażeniowych i zawiera zbiór durnych przemyśleń i przedstawione jako mądrości życiowe.Ale to bestseller i w myśl powiedzenia milion much nie może się mylić .......

Czytałam pierwszą i drugą część, obie nie najgorsze, ale jednak nie urzekły mnie aż tak, jak na to liczyłam.

Lekkie, łatwe i przyjemne. W sam raz jako niezobowiązująca do myślenia rozrywka.

Książka napewno nie jest bestsellerem.
Przeciętna powieść, którą można sobie poczytać w czasie wakacji.
Nie jest zła, ale też nie jest jakoś specjalnie wciągająca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytadło na samotny wieczór :) Bez fajerwerków. Lekka dobroduszna, trochę humoru też się znajdzie.

Dyskusje

1 750