Język sekretów

Okładka książki Język sekretów Dianne Dixon
Okładka książki Język sekretów
Dianne Dixon Wydawnictwo: Videograf literatura obyczajowa, romans
Videograf
2012-01-01
2012-01-01
Jacek Illg

Bardzo mi się podobała, spędzilam z nią przyjemny wieczór, zakończenie było poruszające, otworzyło mi oczy na ważny temat, jakim są dobre relacje między ludźmi, to co się dzieje, kiedy ich zabraknie.polecam wszystkim.

Szczerze- nie wymagałam od tej książki za wiele. Jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Przeczytałam w 2 dni, polecam :)

Doczytałam do jakiejś 80 strony i podziękowałam. Historia w ogóle mnie nie wciągnęła, w sumie sama nie wiedziałam o czym czytam, trudno mi było się skupić. Szkoda mi czasu na takie książki...

Trochę się zawiodłam, choć mój zawód mógł być spowodowany tym, że po opisach na okładce spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Książka bardziej psychologiczna niż trzymająca w napięciu, gdyż czytelnik od samego początku domyśla się prawdy. Po przestawieniu swojego podejścia, okazała się być nawet wartościowa, wzruszająca i pouczająca. Było kilka zgrzytów i braków, ale można uznać, że były wybaczalne i że to nie na tych kilku szczegółach należało się skupić. Ogółem: dobra.

Wciagajaca! Tajemnicza!Poruszajaca!Czyta sie jednym tchem.

Wciagajaca! Tajemnicza!Poruszajaca!Czyta sie jednym tchem.

Justin , obecnie menedżer w branży hotelarskiej , żonaty z Amy i ojciec małego Zacka , wraca do rodzinnego domu . Studiując i robiąc karierę , nie myślał o domu , nie bywał w domu , nie pamiętał o nim . Jedyne co pamiętał to swoich rodziców i swoje dwie siostry Lissę i Julię , oraz rymowankę pełną danych o sobie , która na długie lata stała się dla niego ucieczką...W jego głowie też często pojawiały się dziwne przebłyski , pojedyncze '' kadry '' z jakby nie jego życia . Pomału , pomalutku , z pomocą sąsiada i psychoanalityka o imieniu Ari , Justin odkrywa smutne karty swojej historii . Tyle jeśli chodzi o fabułę . Historia nie przeczę ciekawa , dobrze opowiedziana , trochę tylko przewidywalna i naprawdę dobrze się czyta . Postacie nakreślone wyraziście , zwłaszcza sam Justin vel TJ , ale też jego żona Amy , całkowicie zależna od swojego bogatego ojca (przynajmniej na początku)... Nie rozumiem postępowania prawdziwej matki Justina , w końcu to był 1979 , a nie jakieś średniowiecze . Domyślam się że chciała w jakiś sposób chronić swoje dwie pozostałe córki . Ale ich nie uchroniła , będąc wciąż '' nieobecną '' chociaż obecną . Znamienne zdanie pod koniec książki (str.289) przy okazji rozmowy dwóch sióstr , sprzedających dom po rodzicach '' Byliśmy smutną rodziną , Liss '' . Ale , ale , zapędziłam się , nie miejsce i czas na ocenę Carolinę , a na ocenę książki tak . Więc reasumując , warto ją przeczytać ,chociaż mnie emocjonalnie poruszyła umiarkowanie , ale polecam :)

Lekturka do przeczytania na raz. Zakończenie pozostawia bardzo duży niedosyt.

Lekturka do przeczytania na raz. Zakończenie pozostawia bardzo duży niedosyt.

Justin po długim pobycie w Anglii, wraca w swoje rodzinne strony, aby poskładać w całość elementy swojej przeszłości. To co odkrywa na miejscu zmienia jego wyobrażenie o rodzinie.

Czasami tak pragniemy normalnego domu, że nie zauważamy potwora, który wkrada się do nas. A może to wcale nie jest potwór?

Wciągająca... Zaskakująca... Polecam.

Wciągająca... Zaskakująca... Polecam.