Ogród wspomnień

literatura piękna
Anna Kłosiewicz
Literatura współczesna literatura piękna

Na półkach: , , , ,

Przejmująca książka o bezdomności jest to słodko-gorzka historia,poruszyła mnie głęboko za serce,zainteresowała,fabuła ciekawa,dobra akcja,dająca do myślenia książka,cudowna,wzruszająca i emocjonalna.

Wspaniała wzruszająca książka. Powieść daje wiele do myślenia. Podczas czytania można wyciągnąć wiele wniosków a także refleksji. Wspaniała książka.
Polecam

Przejmująca ale jakże prawdziwa historia. Ojciec głównej bohaterki choruje na bliżej nieokreślona chorobę psychiczną, ostatecznie odchodzi z domu, kiedy jego corka ma 11 lat. Eden postanawia odnaleźć go po 20 latach i sprawić że jego życie znów będzie 'normalne'. Natomiast historia ta idealnie pokazuje, że to co my uważamy za słuszne dla innych, nie zawsze jest tym, czego...

Początek mało zachęcający ale z każda kolejna stroną.... robi się coraz bardziej ciekawie.

Na półkach: , , , , , ,

Niektórzy są zagubieni, chorzy i nie potrafią sobie poradzić z życiem.
Inni za to poszukują tego, co utracili.

Pierwszy opis idealnie pasuje do Davida, ojca Eden.
"Ostatni raz widział ją pan, kiedy wykrwawiał się pan po próbie samobójczej."

Drugi natomiast do samej Eden, która po 20 latach poszukuje swego ojca. W ten sposób trafia do schroniska dla bezdomnych, gdzie...

Pełna silnych emocji i nie pozostawiająca obojętnym opowieść o trudnych relacjach
w rodzinie naznaczonej chorobą psychiczną i dramacie samego chorego.
W książce opisany jest cały wachlarz emocji.
„Ogród Wspomnień” pokazuje, że są w życiu sytuacje , z których nie ma dobrego wyjścia. Nie ma właściwego rozwiązania. Jest tylko wybór mniejszego zła, że czasami choć to boli,...

Skomplikowane relacje między rodzicami a dziećmi to temat nie nowy w literaturze obyczajowej. Jednak Amy Hatvany dotyka w swej powieści bardzo ważnej i trudnej kwestii, która dla wielu może być tematem z pogranicza tabu - choroby psychicznej w rodzinie.

Ojciec głównej bohaterki - Eden, cierpi na schizofrenię. Kiedy dziewczynka ma 10 lat, ojciec zostaje zabrany do szpitala...

Idealna książka! :)

Bardzo długo zeszło mi z czytaniem tej książki.. nie była zła, ale nie podbiła mojego serca

Książka o ciężkiej tematyce. Chociaż bardzo aktualna, biorąc pod uwagę, że coraz więcej osób zmaga się z chorobami psychicznymi. Pokazuje świat widziany oczami dziecka, a później już dorosłej kobiety. Warto przeczytać. Polecam

Dyskusje

• 2013