Ogród wspomnień

2013-04-09
2013-04-09
Anna Kłosiewicz
Literatura współczesna literatura piękna

Przejmująca ale jakże prawdziwa historia. Ojciec głównej bohaterki choruje na bliżej nieokreślona chorobę psychiczną, ostatecznie odchodzi z domu, kiedy jego corka ma 11 lat. Eden postanawia odnaleźć go po 20 latach i sprawić że jego życie znów będzie 'normalne'. Natomiast historia ta idealnie pokazuje, że to co my uważamy za słuszne dla innych, nie zawsze jest tym, czego druga osoba by chciała. Bardzo pouczająca historia, z której należy zapamiętać, że owszem, trzeba próbować pomoc osobom w potrzebie ale nie za wszelką cenę. i że nie możemy pomóc drugiej osobie, jeśli ona tej pomocy zwyczajnie nie chce.

Na półkach: , , , , , ,

Niektórzy są zagubieni, chorzy i nie potrafią sobie poradzić z życiem.
Inni za to poszukują tego, co utracili.

Pierwszy opis idealnie pasuje do Davida, ojca Eden.
"Ostatni raz widział ją pan, kiedy wykrwawiał się pan po próbie samobójczej."

Drugi natomiast do samej Eden, która po 20 latach poszukuje swego ojca. W ten sposób trafia do schroniska dla bezdomnych, gdzie spotyka Jacka, który nie tylko będzie jej towarzyszyć w tej trudnej podróży, ale i również obdarzy ją czymś najważniejszym na świecie.

Wspaniała historia przy której nie jeden raz łezka się zakręciła w oku. Choć momentami smutna, to jednak bardzo prawdziwa i przejmująca. Polecam!

Niektórzy są zagubieni, chorzy i nie potrafią sobie poradzić z życiem.
Inni za to poszukują tego, co utracili.

Pierwszy opis idealnie pasuje do Davida, ojca Eden.
"Ostatni raz widział ją pan, kiedy wykrwawiał się pan po próbie samobójczej."

Pełna silnych emocji i nie pozostawiająca obojętnym opowieść o trudnych relacjach
w rodzinie naznaczonej chorobą psychiczną i dramacie samego chorego.
W książce opisany jest cały wachlarz emocji.
„Ogród Wspomnień” pokazuje, że są w życiu sytuacje , z których nie ma dobrego wyjścia. Nie ma właściwego rozwiązania. Jest tylko wybór mniejszego zła, że czasami choć to boli, trzeba pozwolić bliskiej osobie odejść , dla jej i własnego dobra.
Ciekawym zabiegiem jest to, że na problem choroby spoglądamy oczami Eden -10 letniej dziewczynki, Eden -30-letnij kobiety i Dawida-choć
w przeciwieństwie do Eden, nie jest on narratorem.
Piękna i wzruszająca.

w rodzinie naznaczonej chorobą psychiczną i dramacie samego chorego.
W książce opisany jest cały wachlarz emocji.

Idealna książka! :)

Idealna książka! :)

Bardzo długo zeszło mi z czytaniem tej książki.. nie była zła, ale nie podbiła mojego serca

Wymagający temat. Książka jest naprawdę ciekawa,od pierwszej do ostatniej strony.
Pokazuje nam jak ciężko żyć z osobą chorą psychicznie,oraz jak ciężko takiej osobie żyć samemu ze sobą.
Bohater wybrał taką a nie inną drogę,choć było to smutne. Liczyłam,że potoczy się to o wiele inaczej.

Książka o ciężkiej tematyce. Chociaż bardzo aktualna, biorąc pod uwagę, że coraz więcej osób zmaga się z chorobami psychicznymi. Pokazuje świat widziany oczami dziecka, a później już dorosłej kobiety. Warto przeczytać. Polecam

Początek mało zachęcający ale z każda kolejna stroną.... robi się coraz bardziej ciekawie.

Wspaniała wzruszająca książka. Powieść daje wiele do myślenia. Podczas czytania można wyciągnąć wiele wniosków a także refleksji. Wspaniała książka.
Polecam

Polecam

Przejmująca książka o bezdomności jest to słodko-gorzka historia,poruszyła mnie głęboko za serce,zainteresowała,fabuła ciekawa,dobra akcja,dająca do myślenia książka,cudowna,wzruszająca i emocjonalna.

• 2015