Śmiertelne decyzje

Okładka książki Śmiertelne decyzje
Kathy Reichs Wydawnictwo: Red Horse Cykl: Temperance Brennan (tom 3) Seria: Kości kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Temperance Brennan (tom 3)
Kości
Marcin Roszkowski
Temperance Brennan kości antropologia

więcej Więcej

2086

Kolejny tom i znowu temat przewodni nie przypadł mi do gustu - gangi motocyklowe... :) Jednak nie porzucam, niemożliwe, żeby 18 (liczba tomów serii) razy autorka nie trafiła w mój gust :D

Kathy Reichs w kolejnej książce pt.: Śmiertelne decyzje pokazuje nam świat gangów motocyklistów. Ich walkę na śmierć i życie o władzę, terytorium czy utrzymanie pozycji na czarnym rynku. W tej części Temperance Brennan musi się zmierzyć z dwoma wyzwaniami. Jeden dotyczy przypadkowej ofiary, młodej dziewięcioletniej dziewczynki, która została zastrzelona w czasie potyczek...

Bardzo fajnie się ją czyta, wciąga :)
Ciekawa akcja, moim zdaniem nie trzeba nawet znać poprzednich części żeby ją przeczytać. Bardzo polecam, nie tylko dla fanów serialu "Kości" i powieści z wątkiem detektywistyczno-dochodzeniowym.

Na półkach: , , , , , ,

Jak na pierwsze nasze spotkanie, to powiem szczerze całkiem niezła. Dużo fajnych wątków, fajna fabuła, dużo morderstw...jak na kryminał przystało!
....królowo kości... miło mi cię było spotkać. Mam nadzieję że wyskoczymy gdzieś "na kawkę"

Szczerze polecam.

każda książka Kathy Reichs jest jedną z tych lepszych ,zawsze warta przeczytania

Niestety Temperance Brennan zawsze będzie dla mnie miała twarz Emily Deschanel i niestety ma to mocny wpływ, bo ni jak mi nie pasuje postać z książki do postaci w serialu.
Teraz o samej książce. Momentami nudnawa, właściwie nie wiadomo kto co i dlaczego, ma się ochotę przerzucić parę stron do przodu ale zaraz potem wydarza się coś co znowu trzyma mnie przy książce. Trochę...

Historia zawarta w tej książce szału nie robi. Uważam , że temat jest opisany nie dość pociągająco. Walka gangów motocyklowych, znalezione kości, wątek rodzinny... Dużo się dzieje, a tak naprawdę to nic - co sprawia, że nie ma tego czegoś , by książki nie odłożyć.
Plusik za sprawne połączenie wielu wątków.

Na półkach: , , , , ,

Trzecia część przygód Temperance Brennan pod kilkoma względami przypomina część drugą i niestety - są to raczej jej minusy.

Tempe nadal nie wykazuje zbyt dużo rozsądku i instynktu samozachowawczego - tym razem prowadząc własne dochodzenie postanawia wparować do baru pełnego zdziczałych, naćpanych motocyklistów, brawo. Dziwne wydało mi się również to, że bez skrępowania...

Niestety Kathy Reichs pisze według określonego schematu, co przy trzeciej książce zaczyna się robić męczące

Książka tej autorki wpadła mi w ręce zupełnie przypadkiem. Jakaś wyprzedaż ... książki w koszu... przekopywanie się przez tomy, żeby znaleźć jakąś "perełkę". I uważam, że mi się udało :-) Lubię kryminały, z domieszką ocierającą się o koronera tym bardziej, a tutaj jeszcze jak byk na okładce było napisane, że na podstawie tej książki stworzono serial Bones. Antropolog -...

• Kryminał
  • Kathy Reichs