Skarb

Brendan ReichsKathy Reichs Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Tory Brennan (tom 2) Seria: Wirusy kryminał, sensacja, thriller
Seizure
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Małecki
Wirusy
Kathy Reichs Brendan Reichs thriller sensacja literatura młodzieżowa

Kupiłam 4 książki Reichs, zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami. Nie znalazłam dla nich oparcia w rzeczywistości. Ksiazki są pisane marnym, infantylnym językiem, jak podłej jakości młodzieżówki. Nudne niesamowicie. Odradzam.
To było największe rozczarowanie 2018 roku.

Bardzo zgrabnie napisana książeczka przygodowa dla młodzieży i nie tylko. Z nutką fantastyki. Polecam.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Chyba nawet lepsza niż poprzednia. Szybko się czyta. Ciekawa akcja. Dużo się dzieje. Polecam

Tory i jej przyjaciele rozwiązali tajemniczą zagadkę śmierci dawnej mieszkanki ich wyspy. Teraz mają na głowie inne zmartwienia.
Instytut, w który pracują ich rodzice ma zostać sprzedany. Jednak wspólnymi siłami znajdują pewną informację, która może uratować ich życie na wyspie. Tajemniczy skarb Piratki Anne Boni. Poszukują oni jakichkolwiek poszlak. Kiedy trafiają na...

Przygody tak nieprawdopodobne, a jednak miło się czyta. Chyba wolałabym, aby miejsce akcji było trochę mniej realne... ale z radością sięgnę po następną część, gdy tylko przybędzie do mnie paczucha.

Bardzo dobra, trzymająca w napięciu kontynuacja serii zapoczątkowanej przez "Wirusy". Czwórka przyjaciół pakuje się w kolejne kłopoty, tym razem próbując odnaleźć skarb piracki, a przyświeca im naprawdę szczytny cel i po raz kolejny mają wszystkich przeciw sobie. Naprawdę ciekawa powieść przygodowa dla młodzieży.

Pierwszym tomem byłam absolutnie zachwycona i do drugiego tomu podchodziłem z ogormnym entuzjazmem i choć nie okazał się tak genialny jak Wirusy to był świetny i w wielu przypadkach naprawdę zaskakujący!

Po przeczytaniu pierwszego tomu miałam ochotę na kolejny a to za sprawą ciekawych wątków jakie udało mi się znaleźć w pierwszej części.

Ponownie spotykamy się z Tory, Benem, Sheltonem i Hi. Po odkryciu swoich wilczych mocy, próbują dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Dzieciaki nie mają łatwo, ponieważ muszą ukrywać je przed innymi. Ponownie zżyłam się Tory i Benem. Tory...

Tory ze swoją sforą próbuje uratować instytut, co według innych wydaje się niemożliwe, ale czemu by nie spróbować, zawsze może być tylko lepiej? Książka jak całą seria jest nieprzewidywalna, ma dużo zwrotów akcji, pościgów, trupów. W tej części bardziej poznajemy bohaterów, a całej akcji towarzyszy humor i dowcipy Hirama. Temat- skarb piratów, dość nieprawdopodobny, ale...

Tom drugi przygód czwórki przyjaciół z wysp nie rozczarowuje. Humor, przygoda, odkrycia i naukowe ciekawostki sprzyjają lekturze. Polecam zdecydowanie dla wszystkich młodych (wiekiem i duchem), niecierpliwie czekając na kolejny tom.

• Chcę w prezencie
  • Kathy Reichs