Wiem o tobie wszystko

Okładka książki Wiem o tobie wszystko Claire Kendal
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2015
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wiem o tobie wszystko
Claire Kendal
Piotr Lewiński
stalking Piotr Lewiński literatura brytyjska literatura angielska
Inne

Być więźniem własnego życia

Właściwie nie wiem co mam napisać o tej książce.

Chaotyczna- to pierwsze co przychodzi mi do głowy

Napisana w dziwny sposób , przeskoki z rozprawy, przez romans, po stalking i spowrotem, nie do końca mi się podobały

Narracja pierwszoosobowa na zmianę z trzecioosobową tylko mnie irytowała

Niby całkiem ciekawa, ale męcząca

No i zakończona jakoś tak bezpłciowo

Raczej nie polecę, jest wiele lepszych książek

Właściwie nie wiem co mam napisać o tej książce.

Chaotyczna- to pierwsze co przychodzi mi do głowy

Narracja pierwszoosobowa na zmianę z trzecioosobową tylko mnie irytowała

Niby całkiem ciekawa, ale męcząca

No i zakończona jakoś tak bezpłciowo

Raczej...

Takie może być, do przeczytania w pociągu czy kolejce, do przeczytania i zapomnienia. Główna bohaterka bardzo często się potyka, koniec książki dziwny, akcja momentami jak flaki z olejem.

Bardzo ciężko czytało się tą książkę. Tragedia, wlekło się strasznie...

Bardzo ciężko czytało się tą książkę. Tragedia, wlekło się strasznie...

Szkoda czasu na tą książkę. Nie czytałam tak nudnej książki jeszcze. Liczyłam chociaż na jakieś zaskakujące zakończenie ale nic z tego.

Bardzo przeciętna pozycja . Zakończenie również nie urywa d... . Takie czytadło o którym się szybko zapomina .

Stalking, wiele osób nawet nie do końca wie, co to takiego.
... tak sobie myślę trudny to temat, zarówno do opisana w książce jak i dla policji, które ściga tego typu wykroczenia, bo kiedy jest się po prostu mocno "adorowanym" a kiedy już dotyczy się to stalkingu? I jak to udowodnić?
Jak ochronić ofiarę?
Autorka świetnie ukazuje nam jak czuje się ofiara, zaszczuta, przerażona, czasem może się wydawać , że przewrażliwiona, pozbawiona możliwości normalnego życia.
A policja czy ochroni, uwierzy czy zbagatelizuje i dojdzie do tragedii?
Polecam, M :o)

Stalking, wiele osób nawet nie do końca wie, co to takiego.
Jak ochronić ofiarę?
Autorka świetnie ukazuje nam jak czuje się ofiara, zaszczuta,...

Claire Kendal porusza w swoim debiucie bardzo ważny, aktualny w dzisiejszych czasach temat.
Chodzi o stalking.
I nie chodzi tutaj jedynie o podglądanie kogoś przez media społecznościowe, ale o coś znacznie więcej.

Clarissa jest zwykłą zjadaczką chleba. Niczym się nie wyróżnia, a Rafe przyczepił się do niej jak magnes. Dziewczyna nie może nigdzie wyjść, bo od razu jej stalker do niej podejdzie. Jest ciągle przez niego śledzona. Nawet przed jej własnym domem... Mało tego - Rafe zasypuje ją listami, w których wyznaje jej miłość i oddanie 🙄

Oczywiście, Clarissa czyta przeróżne ulotki, jak sobie radzić ze stalkerem, ale mam wrażenie, że Rafe też je czytał. Robi wszystko w taki sposób, żeby tylko Clarissa na tym "ucierpiała". Gdy ta zgłasza się do kogoś o pomoc: 'on wyczekuje pod moim domem' 'on wysyła do mnie czekoladki' 'on przysyła mi listy' - ludzie nie widzą w tym nic złego. I to jest najgorsze...

Zaszokowało mnie to, że Rafe był zdolny nawet do tego, żeby zakraść się do kosza Clarissy i przeglądnąć jego zawartość.
Znalazł tampony, jego myśl 'dlatego jest taka opryskliwa, zaraz jej przejdzie'.
Znalazł paragon ze sklepu odzieżowego, jego myśl 'o, tam robi zakupy, muszę się tam przyczaić'.
Przeraziło mnie, że osoba stalkowana musi aż do tego stopnia (kontrolowania, co wyrzuca do kosza) się pilnować.

Podsumowując, duszna atmosfera, ważne przesłanie i udany debiut 👏

Chodzi o stalking.

Ciekawy temat zobrazowany przez pisarkę. Czytałam ją parę lat wstecz, więc nie pamiętam dokładnie jej treści. Jednak oceniam ją bardzo pozytywnie.

Książka trzyma w napięciu. Mozna sie mega wczuc w emocje autorki, poznać jej myśli i analizy. Jednak ujmuje 2 punkty za jakby brak zakończenia. A przynajmniej mnie nie satysfakcjonujące.

Świetna książka. Czyta się szybko i daje do myślenia by mówić o tym kiedy dzieje się nam coś złego, by nie bać się prosić o pomoc. Polecam serdecznie. To na pewno nie moja ostatnia książka tej autorki.

• 2015
  • 2015