Wiem o tobie wszystko

Okładka książki Wiem o tobie wszystko Claire Kendal Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Wiem o tobie wszystko
Claire Kendal Wydawnictwo: Akurat kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Być więźniem własnego życia

Link do recenzji

666 428 114

Bardzo przeciętna pozycja . Zakończenie również nie urywa d... . Takie czytadło o którym się szybko zapomina .

Stalking, wiele osób nawet nie do końca wie, co to takiego.
... tak sobie myślę trudny to temat, zarówno do opisana w książce jak i dla policji, które ściga tego typu wykroczenia, bo kiedy jest się po prostu mocno "adorowanym" a kiedy już dotyczy się to stalkingu? I jak to udowodnić?
Jak ochronić ofiarę?
Autorka świetnie ukazuje nam jak czuje się ofiara, zaszczuta,...

Claire Kendal porusza w swoim debiucie bardzo ważny, aktualny w dzisiejszych czasach temat.
Chodzi o stalking.
I nie chodzi tutaj jedynie o podglądanie kogoś przez media społecznościowe, ale o coś znacznie więcej.

Clarissa jest zwykłą zjadaczką chleba. Niczym się nie wyróżnia, a Rafe przyczepił się do niej jak magnes. Dziewczyna nie może nigdzie wyjść, bo od razu jej...

Ciekawy temat zobrazowany przez pisarkę. Czytałam ją parę lat wstecz, więc nie pamiętam dokładnie jej treści. Jednak oceniam ją bardzo pozytywnie.

Książka trzyma w napięciu. Mozna sie mega wczuc w emocje autorki, poznać jej myśli i analizy. Jednak ujmuje 2 punkty za jakby brak zakończenia. A przynajmniej mnie nie satysfakcjonujące.

Świetna książka. Czyta się szybko i daje do myślenia by mówić o tym kiedy dzieje się nam coś złego, by nie bać się prosić o pomoc. Polecam serdecznie. To na pewno nie moja ostatnia książka tej autorki.

Mimo trudnego początku, później było już tylko lepiej. Ciekawa fabuła, intrygująca treść. Podobała mi się dlatego mogę polecić miłośnikom thrillerów.

"Pragnęła teraz tylko jednego: odzyskać własne życie, posiąść je ponownie, i delektować się nim: całkowicie własnym, zupełnie prywatnym. Nie jest to coś, co będzie zawsze brać za rzecz oczywistą, jak to czyni większość ludzi."
Gdziekolwiek jesteś, nie możesz czuć się bezpiecznie. Bo on też tam jest. Twoje potrzeby, a wręcz marzenia skłaniają się do jednego: życia bez...

Podczas lektury "Wiem o tobie wszystko" zdecydowanie bardziej budziło we mnie lęk to co próbowałam przewidzieć w akcji, czego oczekiwałam, niż to co faktycznie zostało napisane. Dopiero ostatnie strony przyniosły zaskakujący plot twist, o którym nie prędko zapomnę.

Bardzo łatwo i szybko polubiłam główną bohaterkę i w jakiś stopniu utożsamiłam się z nią. Myślę, że dla...

Z początku książka strasznie mnie męczyła. Skoki czasowe i zmiany narracji, były stanowczo zbyt szybkie i nie pozwalały się w dostatecznym stopniu zagłębić w aktualne wydarzenia. W efekcie wiele rzeczy sprawiało wrażenie płytkich i bezosobowych. Pod koniec autorka w niewielkim stopniu odchodzi od chaotycznego stylu, ale niesmak pozostał.
Problem poruszany w książce jest...

1 550
  • 2018