Czerwone gardło

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Rødstrupe
Harry Hole (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
literatura norweska Oslo Harry Hole

Pierwszy tom był dla mnie zdecydowanie lepszy. Ale i tak Jo Nesbo wymiata !
Polecam !

Ciekawy pomysł, zaskakujące zwroty akcji ale niestety ilośc nazwisk i imion i pseudonimów pokonała moją wrodzoną bystrość umysłu i pamięć ;)) I za to odejmuje jedną gwiazdkę. Czasem tak jest, że początkowa mnogość postaci, nazwisk i imion w trakcie czytania powieści sie klaruje i wiadomo kto jest kto. A czasem trzeba sobie niestety prowadzić notatki. W przypadku...

Świetna książka. Akcja dzieje się w roku 1944 i w czasach tu i teraz. Niezawodny komisarz Harry Hole. Polecam.

Na półkach: , , , ,

W końcu książka Nesbo, która mi się bardzo spodobała. Poprzednie dwie części z Harry’m Hole były dobre, ale nie zachwyciły. Ta zdecydowanie przypadła do gustu.
Plusy:
- ciekawy pomysł na fabułę, zagadka mająca korzenie w niedalekiej przeszłości;
- oryginalna mieszanka kryminału, thrillera psychologicznego, obyczajówki i historii;
- dobre połączenie czasów współczesnych i...

Kolejna część z Harrym Hole w roli głównej. Już sama seria jest mocno wciagajaca, a ta część dodatkowo wyróżniła się nawiazaniem do II wojny światowej, okresu historycznego o którym najchętniej i najczęściej czytam.

wielowoatkowo,sprawnie literacko i ciekawie - wzorcowo....

Zaczęłam przygodę z Harrym od tej części, sugerując sie opiniami o dwóch poprzednich ksiazkach stwierdziłam że tak będzie chyba najlepiej i zbyt wiele nie stracę.
A zyskalam wiele to pewne! Świetny kryminał, styl jaki uwielbiam i juz w ręku trzymam Trzeci Klucz i tak do tomu 12 to pewne.

Zdecydowanie póki co najbardziej podobała mi się ta książka z serii.

Co tu dużo mówić, walić Waalera.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moje trzecie spotkanie z Harrym Hole i jestem super zaskoczony. Trochę się gubiłem, przyznam, coś denerwowało - kto jest kto... W końcu się wydało. Całkiem ciekawe rozwiązanie z człowiekiem o mnogiej osobowości. Plus pokręcone ścieżki historii Norwegii. Brawo.

To moje drugie spotkanie z autorem, naprawdę nie wiem, dlaczego tak długo zwlekałam z zapoznaniem się z jego twórczością! Bardzo polubiłam postać Harry’ego Hole’a, fabuła jest ciekawa i toczy się - według mnie - w bardzo dobrym tempie. Nie mogłam się oderwać od czytania! Chcę więcej, dlatego na półce czekają już dwa kolejne tomy przygód Harry’ego 😁

Dyskusje

13 949