rozwiń zwiń

Czerwone gardło

Okładka książki Czerwone gardło
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
literatura norweska Oslo Harry Hole

Intuicyjna bardzo prosta. Szybko się czyta ale historia do zapomnienia

Intuicyjna bardzo prosta. Szybko się czyta ale historia do zapomnienia

Jakim cudem to ma 400 stron to nie wiem. Czyta się zdecydowanie za szybko.

Jakim cudem to ma 400 stron to nie wiem. Czyta się zdecydowanie za szybko.

Typowy skandynawski kryminal, gdzie szybko się orientujesz jak to się skończy. Nic nowego.

Długa ale ciekawa.

Długa ale ciekawa.

Chapeau bas 👏

Chapeau bas 👏

Harry Hole w swoim żywiole. Porzucił alkohol i poznał długą historię (sięgającą II wojny światowej) mordercy. Ułożył życie prywatne. Niestety, tragiczna śmierć policjantki znowu wtrąca go w otchłań alkoholu. Polecam - mnie ta historia wciągnęła :) A przy okazji poznałam środowisko nacjonalistów norweskich - jak bardzo żywe są takie idee można przekonać się do dzisiaj.... Niestety!

Historia w książce wciągające, mnie akurat zainteresowała mniej niż poprzednie ale to dlatego że nie jestem fanką wojennych klimatów a z początku było dość sporo opisów... Ale poza tym naprawdę mi się podobała.

Moja pierwsza przygoda z Jo Nesbo i tym samym z Harrym Hole. Zdecydowanie lepiej mi się czytało, może przez wątek II wojny światowej.

Norweski król kryminałów...trzeci tom przeczytany i nie ma efektu WOW, były lepsze i gorsze momenty, to pierwsze, to cała sytuacja z Ellen, wspomnienia wojny, czy relacja Uriasza z Heleną. Drugie zaś to fabuła, nie była bardzo wciągająca jako całość, przy nazwiskach można było czasem się pogubić, a klimat też w porównaniu z Australią, czy Bangkokiem wypadał blado. Nadal w porównaniu z dziełami Christie wypada mocno przeciętnie, ale jest nadzieja, patrząc na końcówkę, że czwarta odsłona może zmieni co nieco moje zdanie.

Bardzo ciekawa książka, wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Nie pozwala czytelnikowi odetchnąć nawet na chwilę! Serdecznie polecam tą książkę! :)