Historia pszczół

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Maja Lunde Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Kwartet klimatyczny (tom 1) literatura piękna
Bienes Historie, roman
Anna Marciniakówna
Wydawnictwo Literackie
Anna Marciniakówna literatura norweska pszczoły zagłada
Bienes Historie, roman
Kwartet klimatyczny (tom 1)
literatura piękna
Anna Marciniakówna
Anna Marciniakówna literatura norweska pszczoły zagłada
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Łyżka dziegciu

45 Link do recenzji

Bardzo dobrze zjadliwa książka, którą mimo potężnego formatu bardzo szybko się czyta. Nie można jednak uciec od wrażenia, że trąci tanim moralizatorstwem. Dobra do poczytania wieczorem przy herbacie.

Znakomita! Już miałam kryzys czytelniczy, wszystkie ksiazki takie same.... a tu taka perełka . Wzruszająca, zmuszająca do myślenia, do refleksji nad nad arogancja człowieka. Bardzo ciekawa, zdecydowanie polecam

Książka daje ciepło jak herbatka z cytryną i miodem w zimowy wieczór. Jest w niej coś słonecznego, jak w piękny dzień, gdy pszczoły pracują w pocie czoła (jeśli się pocą, bo tego z książki się nie dowiedziałem!). Od strony pomysłu i kształtu, książka jest bardzo dobra i warta przeczytania. A czyta się ją szybko i przyjemnie.

Poznajemy losy ludzi rzuconych w różne okresy...

Dobra książka opowiadająca o pszczołach oraz o trudach rodzicielstwa. Trzy postacie żyjące w trzech różnych czasach. Łączy ich wspólne zainteresowanie, oddanie swoim rodziną, upiór. Z tych trzech perspektyw śledzimy historię pszczół oraz ludzi z nimi związanymi.
Książka okazała się być nie dokońca tym czego oczekiwałam, ale dobrze się słuchało.

10 gwiazdek dla tej książki to zdecydowanie za mało.

Książka wyjątkowa, szczególnie jak całe życie ma się do czynienie z pszczołami:) Jako córka pszczelarza, czułam całą sobą ta powieść.
Niestety prognozy co do życia pszczół i ludzkości nie są dobre... Oby się nie sprawdziły.

Jak dla mnie przereklamowana.

Mimo tego, że nieraz nieco gubiłam wątki powieści to jednak czas z nią spędzony uważam za przyjemny.
Kiedy my, jako gatunek, zdamy sobie sprawę, że nie jesteśmy władcami tego świata i wreszcie nauczymy się go szanować, dbać i chronić?

Niestety w moim rankingu największych książkowych rozczarowań 2020 roku „Historia pszczół” zajmie wysokie miejsce.

Trzy opowieści – trzy przeplatające się plany czasowe. I choć przyznaję, że połączone sprawnie to ani jako całość, ani jako osobne wątki nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Historii Williama brak jakiegokolwiek klimatu, przez co wypada nijako; z kolei...

Niepozorna książka i niepozornym tytule.
Trzy historie.
Historia Williama z 1852 roku. Mężczyzna, który z powodu nieudanych badań naukowych popadł w letarg. Nie ma chęci do życia. Syn podsunął mu książkę o życiu pszczół. William zaczyna nowe badania, próbuje stworzyć wyjątkowy dom dla tych pracowitych stworzeń. Nie wie jednak, że inny wynalazca pracuje nad podobnym ...

Dyskusje

4 763