Bóg Nilu

Wilbur Smith Wydawnictwo: Albatros Cykl: Cykl egipski (tom 1) powieść historyczna
River God
2016-03-04
1995-01-01
Marcin Krygier
Albatros
Marcin Krygier Starożytny Egipt faraon Taita Lostris Tanus cykl egipski powieść południowoafrykańska
River God
Cykl egipski (tom 1)
powieść historyczna
2016-03-04
Marcin Krygier

Okładka książki Po dwóch stronach Wilbur Smith, David Churchill
7,6
Po dwóch stronach Wilbur Smith, David...
Okładka książki Łzy wojny Wilbur Smith, David Churchill
7,3
Łzy wojny Wilbur Smith, David...
Okładka książki Ghost Fire Wilbur Smith, Tom Harper
8,0
Ghost Fire Wilbur Smith, Tom H...
Okładka książki The Tigers Prey Wilbur Smith, Tom Harper
0,0
The Tigers Prey Wilbur Smith, Tom H...

Książka jest dosyć interesująca, pomimo faktu, iż to w zasadzie czysta fantazja Autora. Jako historyk z wykształcenia, wiem, jak wyglądała rzeczywistość naprawdę, ale doceniam pomysł. W zasadzie opisywane przez Wilbura czasy są momentem owianym mrokiem zapomnienia. Zachowało się niewiele źródeł, a jeśli już coś przedstawia wartość, jest lakoniczne. Sama powieść wciąga, choć...

Doceniam warsztat pisarski i pomysł na fabułę. Miejscami jednak akcja nużyła mnie, dlatego daję 6/10.

Niby książka historyczna, ale to raczej fantasy osadzone w bardzo naciąganych realiach starożytnego Egiptu. Dla osoby znającej rzeczywistą historię nie daje się czytać bez zdziwienia, że ktoś coś podobnego mógł napisać. Z drugiej strony opisy - świetne. Coś jak nasz Sienkiewicz. Podbipięta sam rozbijający czworobok kozackiej piechoty. ..
Tak więc mam wątpliwości, jak to...

Książka bardzo mi się podobała. Jeżeli ktoś chce zacząć przygodę z książkami z cyklu egipskiego Wilbura Smitha to ta książka musi być pierwsza.
W niej zaczęła się cała przygoda Taity. Jest bardzo wciągająca, opisy miejsc fantastyczne.
Przedstawienie wszystkich postaci, ich przygód - niesamowicie wciągające (przynajmniej dla mnie). Czytałam i nie mogłam się doczekać, aby...

Powrót po latach do afrykańskiej przygody. Zdecydowanie Wilbur Smith bije na głowę wszystkich pisarzy literatury przygodowej. Od dawna jestem jego zagorzałą fanką, a jego świetne sagi osadzone w XVIII, XIX i XX wiecznej Afryce pochłaniałam jednym tchem.
Tym razem sięgnęłam po coś dla mnie nowego, historię starożytnego Egiptu i trzeba przyznać, że się nie zawiodłam. Jak...

Fabuła całkiem ciekawa, ale strasznie się męczyłem z tą książką. To przez te opisy. Wszystko się jakoś tak ciągło i ciągło. Ogółem- średnia.

Przygoda i sensacja w starożytnym Egipcie.
Książka kupiona za 9,99 w koszu w markecie jako czytadło na urlop okazała się nad zwyczaj dobrą lektura na wakacje. Akcja jest wartka, szczegółowe opisy, nie nudzi się.

Podoba mi się styl pisania Smitha.

Uwielbiam historię starożytnego Egiptu. Czytając książkę o tym świecie można się poczuć jak nad Nilem w ówczesnych czasach. Niestety opis niewolnika Taito wykracza poza granicę absurdu. Niewolnicy w tamtych czasach nie mieli dostępu do tak obszernej wiedzy jaką posiadał główny bohater powieści. Nawet jeśli byłby wyjątkiem od reguły, nigdy nie posiadłby wiedzy na temat...

To niezwykła książka, którą się czyta jednym tchem. Może najlepsza jaką czytałem do tej pory. Naprawdę warto ją poznać.

"Uff, wreszcie", chce się wykrzyknąć, kiedy ostatnie stronice dobiegają końca. Pierwsze starcie "Ja kontra Wilbur Smith" skończyło się zawieszeniem zainteresowania. Długotrwałym, mam nadzieję.
Jednym zdaniem? Proszę bardzo: "Ogniem i mieczem" w starożytnym Egipcie. Tyle, że gorzej. Bo o ile Sienkiewicz nawet największy wyciskacz łez podaje z pewną emfazą, to czytając...

Dyskusje

• Historyczne