Zielone miasto w słońcu

Okładka książki Zielone miasto w słońcu
Barbara Wood Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Z Kapeluszem literatura piękna
literatura piękna
1995-02-01
Data 1. wydania:
1989-01-01
Zofia Kierszys
Afryka Kenia miłość tabu plemię życie konwenanse

więcej Więcej

Ulubiona książka mojej koleżanki z pracy, którą mi pożyczyła mówiąc, że muszę ją przeczytać co też uczyniłam, ale nie było łatwo (775 stron drobnym drukiem).
"Zielone miasto w słońcu" opowiada historię brytyjskich arystokratów Trevertonów, którzy w 1919 roku osiedlają się (podobnie jak i inne brytyjskie rodziny) w Kenii zabierając ziemię rdzennym mieszkańcom tego kraju co...

Niesamowita. Piękna opowieść o ludzkich losach, historii, miłości i nienawiści.

przepiękna książka, wspaniale napisana, czyta się ją jednym tchem. Wspaniała historia rodziny na tle historii, czyli to co lubię w książkach najbardziej.

Teraz mogę śmiało powiedzieć, że lektura tej książki tylko utwierdziła mnie we wszelakich obawach jakie miałam zanim do niej sięgnęłam. Długowieczna historia o ludziach, z dramatycznie przeważającą rozpaczą, zdradami, oszustwami, podłością ludzką i wszelakimi paskudnymi rzeczami jakie tylko rodzajowi ludzkiemu mogą przyjść do głowy.
Pomyliłam się? Nie.
Prawie nigdy nie...

Są filmy, które obejrzane w dzieciństwie, zostają w pamięci.
Są też książki przeczytane w młodzieńczych czasach i działające na wyobraźnię po latach. Tak mam z tą książką. Cudowny klimat. Z sentymentem wspominam tą przez przypadek przeczytaną powieść!

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo mi się podobała!!!

Historia rodziny - Anglików - którzy przyjeżdżają do Kenii w roku 1919 jako kolonizatorzy i zajmują się uprawą kawy. Historia opowiadana do lat 80.; w tle przemiany społeczno-gospodarczo-polityczne Kenii.

Powieść napisana z rozmachem - nie można się oderwać!

POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Moja recenzja nie spodoba się zachwyconym czytelnikom tej powieści. Książkę wymęczyłam ledwo do połowy. Nie jest to zła pozycja, ma piękne realistyczne opisy przyrody ale koło 80 strony, zaczęłam się zastanawiać, kiedy wreszcie się akcja rozkręci? Jak dla mnie ta powieść jest drętwa. Wkurzające było też to że, niektóre sceny zaczynały się bardzo obiecująco, tylko po to aby...

Przepiękna powieść.
Jest druga pozycja tej autorki, którą przeczytałem. Pierwsza była Ulica rajskich Dziewic, po przeczytaniu której pozostałem długo pod jej wrażeniem. Podobnie będzie z ta powieścią. Jak wiadomo z opisów dystrybutora, jest to wielopokoleniowa opowieść o losach brytyjskich imigrantów, którzy kolonizują Kenię. jednak nie do końca jest to tylko o nich....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjna powieść rozgrywająca się w Kenii. Bardzo gorąco polecam.

Szczerze mówiąc- spodziewałam się czegoś zupełnie innego po tej książce. Wydawało mi się, że autorka w trochę większym stopniu skupi się na pracy i misji lekarza w Afryce, i to była przyczyna dla której sięgnęłam po tą książkę.

Okazało się jednak że to zupełnie nie tak jak mi się wydawało, a jednak efekt okazał się zaskakująco dobry. Książka naprawdę mnie zaciekawiła....

• Afryka
  • Chcę w prezencie