Nieuchwytny cel

Okładka książki Nieuchwytny cel Matthew Reilly
Okładka książki Nieuchwytny cel
Matthew Reilly Wydawnictwo: Albatros Cykl: Shane Schofield (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Shane Schofield (tom 3)
Albatros
2005-01-01
2005-01-01
837359194X

Książka, która bardziej przypomina film niż książkę; krótkie rozdziały, krótkie opisy, dużo dialogów, dużo akcji i bohater, który wychodzi cało z każdej sytuacji i to zawsze w ostatniej chwili. Aż się to momentami nudne robiło. Tyle miało to wspólnego z realizmem co scenariusz do 'Szybkich i wściekłych 8'.

Kolejna bardzo dobra książka autorstwa Reillego. Trzeci tom przygód Stracha na Wróble zdecydowanie trzyma poziom poprzednich. Akcja jest wartka i zdecydowanie wciąga! Zwroty akcji momentami naprawdę zaskakują!
Gorąco polecam!!!

Gorąco polecam!!!

Poprzednie książki autora jakie czytałem były dobre, ale nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia. Tym razem Reilly pozytywnie mnie zaskoczył. Cykl z Shane Schofield’em interesujący.
Plusy:
- intrygująca fabuła, spisek wymierzony w istniejący porządek świata;
- wątek i akcja które trwają niecałe dwa dni;
- rozpoczęcie z „przytupem” od polowania na 15 ludzi z nagrodą 18 mln od „sztuki”;
- dynamiczna akcja, tempo czasami wręcz zawrotne, niespodziewane zwroty;
- świetnie wykreowana postać głównego bohatera - Shane Schofield amerykański komandos;
- ciekawe postacie „łowców nagród”, rywalizujących o zgarniecie kasy;
- łowca nagród „Czarny Rycerz” który nie ma zabić Shane, ale go chronić;
- opis działania „Jamy Rekina” w zamku, wybór śmierci pomiędzy rekinami, a ... (tego nie zdradzę);
- styl pisania, który mi odpowiada, czyta się szybko i z zainteresowaniem.
Minusy:
- pojawiające się w kilku miejscach logiczne nieścisłości;
- ilość „położonych trupem” przerasta nawet moją wyobraźnię.
Ogółem książka dobra, dla miłośników akcji.

Plusy:
- intrygująca fabuła, spisek wymierzony w istniejący porządek świata;
- wątek i akcja które trwają niecałe dwa dni;
- rozpoczęcie z „przytupem” od polowania na 15 ludzi z nagrodą 18 mln od...

Bardzo ciekawa książka. Może nie należy do książek, do których po jakimś czasie wracam, ale bardzo lekko się ją czytało. Nie ma w niej opisów krajobrazu czy otoczenia, (czego bardzo nie lubię) które musiałabym czytać na siłę,co nie oznacza, że nie ma ich tam wcale, są lecz krótkie. Gdy czytałam książkę wydawało mi się, że wydarzenia które są w niej zawarte dzieją się w ciągu co najmniej 4-5 dni , a nie w ciągu 2 dni. Co do akcji, naprawdę bardzo dużo się tam dzieje. Książka nauczyła mnie również trochę o militariach.
Moim zdaniem warta przeczytania, nie należy do najlepszych, ale nie żałuje, że poświęciłam czas na jej przeczytanie.

Uwielbiam książki Reilly'a, zwłaszcza serię o Schofieldzie - wartka akcja powoduje, że czytelnik ani chwili się nie nudzi. Tematyka oklepana - znów amerykański superżołnierz ratuje świat, ale książka jest napisana w taki sposób, że czyta się ją z przyjemnością i chce więcej.

Bardzo dobra książka, czyta się bardzo dobrze. Jest dowodem na to, że gówno warte teorie spiskowe sprzedają się bardzo dobrze jeśli są ciekawie opisane.

Ciekawe jest to, że akcja książki pędzi jak pocisk wystrzelony z karabinu maszynowego, tak szybko, że trudno za nią nadążyć, wiodący wątek książki, prawie całość, toczy się przez raptem 24 godziny, to świadczy o kunszcie pisarskim autora, bo jednak jest czytelna, gustownie i z klasą napisana, w dodatku mamy pełno fajerwerków, niesamowitych wybuchów i sporo krwi, itd...

Jak wspomniałem jest to teoria spiskowa, motyw polega na tym, że 12 najbogatszych ludzi na świecie, zbiera się i ustawia wszystko na świecie, chociażby kto ma zostać prezydentem kraju, lub być obalonym albo zginąć gdy jest to wbrew interesom rady.
Teraz tym bogatym panom z tego biznesowego gremium, nazywane tutaj M 12, bo zasiada w nim 12 wrednych typków, którzy chcą rządzić światem, uroiło się, że trzeba sprowokować kolejną światową wojenkę, bo przez to, że jest względny pokój na świecie zarabiają Coca Cola, McDonalds i inne koncerny produkujące dobra konsumpcyjne, a nie koncerny energetyczne i stalowe, wojskowe, żyjące z wojen. które Ci panowie z M 12 reprezentują.
Powstała lista 15 najbardziej niebezpiecznych ludzi na świecie, z punktu widzenia interesów ludzi z M 12. Ludzie z tej niebezpiecznej listy, których przeznaczono do likwidacji, to wysoko wykwalifikowani specjaliści, pracownicy służb specjalnych kilku państw: USA, Wielkiej Brytanii, Izraela i krajów arabskich.
Główny bohater kapitan Shane Shofield, ma pecha i jednocześnie zaszczyt na tej liście się znaleźć, i musi zrobić wszystko, żeby przeżyć do południa, czasu Nowojorskiego, 26 października i spróbować ocalić świat.

Więc najpierw akcja zaczyna się od seryjnych mordestw ludzi którzy na tej liście się znaleźli, za których wyznaczono wysokie nagrody, a na takowe zawsze znajdą się chętni.
No i zabawa się zaczyna...
Morderstwa to początek terrorystycznego planu towarzystwa z M 12, potem od południa, tego samego 26 października jest realizacja dalszej jego części, wysłanie bomb atomowych na kilkanaście największych miast świata, w tym 4 amerykańskie, oraz na Mekkę święte miejsce Islamu, tylko po to, żeby spowodować kolejną 50 letnią wojnę z terroryzmem, bo oczywiście winą za to zamieszanie mieli być obarczeni Islamiści, no a Mekka, za to winę miał ponieść Izrael, no i globalna zadyma gotowa...

Na szczęście angielskie i amerykańskie służby specjalne dowiedziały się o tej planowanej globalnej awanturze na tyle wcześnie, że jest możliwe uratowanie świata, choć czasu jest bardzo niewiele...
W szczegóły wdawać się nie ma co proszę zajrzeć do książki, której nie da się czytać dłużej niż 2, może 3 dni, bo czytelnik się w nią wciąga...

Polecam

Dla mnie ta książka to porażka,opis filmu fajny ale książka nudna,nie porwała mnie niczym.

napakowana akcją jak hinduskie pociągi.

napakowana akcją jak hinduskie pociągi.

Bardzo wciągająca,pochłania bez reszty, dla mnie bomba :)

Bardzo wciągająca,pochłania bez reszty, dla mnie bomba :)

Bardzo dobra książka, trzyma w napięciu do samego końca. Czy jest film na jej podstawie?

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Sensacja - thriller - horror - kryminał
  • Beletrystyka
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt

Dodaj cytat z książki Nieuchwytny cel