Opowiadania o małżeństwie i seksie

Michal Viewegh Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna literatura piękna
9788365201317

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Różowa narracja

7 Link do recenzji

Povídky o manželství a o sexu, jak ja kocham język czeski, Czechy, Czechów, czeskich pisarzy, czeskie filmy połykam garściami, a najbardziej lubie czeski humor.
W tych 21 povidkach dostałam wszystko co lubię, było i śmiszno i straszno, bo realistycznie.
A kiczowatą, różowo-majtkową okładkę należy traktować z przymrużeniem oka, bo uważam, że jest to celowy zabieg wydawcy i...

Gdyby nie nazwisko autora to nie pokusilabym się o książkę z tak tandetną okładką 😵 Może przywoływać na myśl jakieś swawolne, erotyczne opowieści :D
Doprawdy, gdzie wydawca miał głowę...

Kilka lat temu obejrzałem film pod tytułem "Nestyda", ekranizację tej książki. Reżyserem tego filmu jest Jan Hrebejk. Autorami scenariusza są Michal Viewegh, odtwórca głównej roli Jiri Machacek oraz sam reżyser Jan Hrebejk. Machacek to jeden z moich ulubionych aktorów. W sumie dotychczas każdy film Jana Hrebejka uznaje za świetny, to reżyser ktory kręci tylko dobre filmy....

Po książkę sięgałam zaraz po lekturze "Ekożony" i powiem Wam szczerze, że to był nieoczekiwany cios w czytelniczą potylicę. Ten zbiór opowiadań jest słaby, nie trzyma poziomu jaki poznałam w wyżej wspomnianej pozycji. Wielkie rozczarowanie. Nie wspominając już o tandetnej okładce.

• 2018
  • 2019

Dodaj cytat z książki Opowiadania o małżeństwie i seksie