Real

Okładka książki Real Katy Evans
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Real
Katy Evans Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Real (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-03-09
Data 1. wydania:
2013-04-08
Gabriela Jakubowska
awanturnik choroba flirt marzenia obsesja miłość walka bokser pożądanie przeszłość ring podziemia zwycięzca
Inne

Gdybym trafiła na nią kilka lat temu byłabym zachwycona a tak ...ot romans z wątkiem sportowym jakich wiele. Są lepsze.

Infantylna hiistoria dla prostych ludzi . Do tego elementarny brak wiedzy autorki tego bełkotu o chorobie afektywno- biegunowej. Jakies kompletne kocopoły o czarnych oczach u ludzi w fazie manii i zanikach pamięci. O zgrozo, ktokolwiek ma minimalne pojęcie o tej ciezkiej chorobie psychicznej napewno nie da sie nabrac. Zadna osoba ,ktora ma chociaz srednio statystycznie IQ nie wytrwa czytajac tego gniota.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zwykle bywa tak, że te trudne książki, nie zawsze łatwe w odbiorze są tymi najlepszymi, bo zmuszają nas do refleksji, każą na chwilę przystopować i zagłębić się w myślach. Nie tylko o życiu i codziennym bycie, ale o przyszłości, podejmowanych decyzjach, o nas samych.
Czytając tą książkę miałam wrażenie, że nie trudno było pokochać Remingtona Tate. Przecież zewnętrznie mógł być marzeniem każdej kobiety, w szczególności kiedy kończy walkę zaskakująco szybko, żeby tylko móc z tobą porozmawiać. Rozpływasz się, ulegasz. Nie trudno więc było przewidzieć, że Brooke także się podda. Będzie chciała tego, co większość kobiet - jego.
Jednak nic w życiu nie przychodzi łatwo. Co się stanie, kiedy sekrety wyjdą na jaw. Co się stanie kiedy Brooke pozna prawdziwego Tate'a. Im więcej czasu będą ze sobą spędzać, tym więcej rzeczy się o sobie dowiedzą, a gdy tajemnice ujrzą światło dzienne, może przyćmić cię ich blask.
Pełna pasji, energii, mnóstwa emocji historia, która pozwoli spojrzeć na pewne kwestie z innego punktu widzenia, która pozwoli zobaczyć, coś z czym większość z nas nie miała do tej pory styczności.

Książka „Real” od Kate Evans
Cykl: Real (tom 1)
Data 1. wydania: 2013-04-08
Data 1. wyd. pol.: 2016-03-09
Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Remington Tate na ringu i poza nim posiada reputację awanturnika, twarde jak granit ciało oraz dziki, zwierzęcy magnetyzm, który wprawia jego fanki w szał. Lecz gdy wychodzi na ring w jednej chwili zauważa ją… kiedy spotykają się ich oczy, jedyną kobietą, której pragnie, jest Brook.
Brooke Dumas wykształcona dziewczyna w kierunku rehabilitacji sportowej dostaje niespodziewana ofertę pracy z słynnym Remingtonem. Zatrudniona by utrzymać jego ciało w idealnej formie otrzymuje kontrakt do końca sezonu bokserskiego podziemia.
Ona jest dziewczyna z rodzinnymi obowiązkami i złamana kariera sportowa. On skrywa swoją ciemna stronę.
Książka miała spory potencjał do zbudowania historii ponieważ opisano przypadek dwubiegunowości ale… No właśnie mamy ale… dostajemy dwójkę bohaterów, których łączy niewyobrażalna chemia czasem mocno nie realna intensywność emocji. Jednak akcja się toczy bohaterka okazuje się bardzo powierzchowna i z początku wydaje się napalona nastolatka spuszczona z smyczy z wielka ochota na swojego pracodawcę. Z czasem zmienia swoje zachowanie ale nie jakoś diametralnie. Gdy na jaw wychodzi co robi jej siostra podejmuje ryzyko i zachowuje się bardzo nierozważnie. Na koniec… no tu trzeba przeczytać 🤗
Za to Remington wiecznie cichy awanturnik z obsesja na jej punkcie… posiada tajemnice jaką jest choroba dwubiegunowa. To nie jest płytki bezduszny bokser, autorka wcisnęła bardzo wiele w takiego bohatera. Bardzo przyjemnie się odkrywa jego karty oraz łączy wszystkie kropki w całość.
W tym momencie książka była by bardziej pociągająca gdyby niektóre sytuacje były pokazane z perspektywy obu bohaterów a nie tylko Brook.
Mocno w oczy kole tez język w opisach sytuacji intymnych „Moja płeć” i „jego długość” ciężko czasem uwierzyć, że ona ma 24 lata a on 26. Powtarza się to na tyle często ze zaczęłam się zastanawiać czy tłumacz miał problem czy to wiek autorki gdy to pisała i dlaczego nikt w wydawnictwie nie kazał tego poprawić?

Książkę oceniam na 7/10 bo historia ma potencjał zobaczymy co będzie dalej.

Książka „Real” od Kate Evans
Cykl: Real (tom 1)
Data 1. wydania: 2013-04-08
Data 1. wyd. pol.: 2016-03-09
Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Bardzo mi się podobała. Dziki Remy i jego problemy wciągają i zaskakują. A emocje, które budzi w Brooke aż mi się udzielają. ;) Jednocześnie jest to tak odmienny pomysł na bohaterów niż w serii KING, że z przyjemnością czytam II tom.
Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie

Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie

W tym roku jedno jest pewne: nie boję się nowych autorów. Jak nigdy. Powiem nawet inaczej. Ja wręcz pożądam nowych autorów, ciągle wyszukuje nowych nazwisk i witam je z przyjemnością w szeregach i w większości przypadków są to wybory trafne. Zwłaszcza poszukuję nowych nazwisk wśród autorek romansów. Byłam już na uniwerkach, wśród hokeistów, futbolistów, na imprezach, w biurach prawniczych... A dzięki Katy Evans wylądowałam w środowisku... undergroundowego boksingu! Chociaż boks jako taki nigdy mnie nie interesował, to jako temat w książkach? Poproszę więcej.

Remington Tate to nazwisko, które kojarzy każdy fan boksu. Jest umięśniony, utalentowany i pożąda go każda kobieta na ziemi. Ale skrywa też w sobie wiele tajemnic, które nigdy nie ujrzą światła dziennego. Co kryje się za obliczem bezwzględnego boksera? O tym ma się przekonać Brooke. Kobieta, której marzenia sportowe umarły wraz z pękniętym kolanem, która widząc po raz pierwszy Remy'ego jest przekonana, że będzie to numerek na jedną noc... A zostaje jego osobistą rehabilitantką sportową.

Zaczęłam pierwszą część na całkowitym spontanie, a skończyło się na tym, że tego samego dnia ją skończyłam i od razu zaczęłam drugą, bo musiałam już wiedzieć, jak ta historia się zakończy. Obie historie rozpalają, pochłaniają i nie pozwalają się odłożyć chociaż na moment (przez to skakałam między ebookiem, a audio, w zależności gdzie w danym momencie się znajdowałam). W tej historii uwielbiam wszystko, pochłonęła mnie bez reszty i gdyby to ode mnie zależało już byłabym w szóstym tomie, ale nie chcę przedobrzyć i obrzydzić sobie historii.

Uwielbiam przede wszystkim postać Remingtona Tate'a. To nie jest bezduszny bokser, Evans wcisnęła tak wiele w tego bohatera i powoli odkrywa przed nami karty, a my stopniowo łączymy kropki w całokształt bohatera. I bardzo podoba mi się to, co widzę, tą osobę, która skrywa się za seksapilem, pożądaniem i górą mięśni i to ona dużo bardziej mnie obchodzi.

Ja zwyczajnie uwielbiam takie historie i wybaczam im bardzo dużo, ale nawet ja mam swoje granice wytrzymałości i tutaj niestety kuleje słownictwo. "Moja płeć"? "Jego długość"? W takich momentach trudno uwierzyć, że ona ma 24, a on bodajże 26, a powtarza się to na tyle często, że bolą oczy, a do tego uszy. I choć do tej pory miałam dużo szczęścia i takie idiotyczne określenia mnie omijały, aż zaczęłam się zastanawiać, ile lat miała autorka, gdy pisała te książki i dlaczego nikt tam w redakcji nie kazał jej tego zmienić, bo brzmi okropnie...

Już zacieram rąsie, żeby zabrać się za kolejne tomy i wrócić do moich bohaterów :)

Książka nie zrobiła na mnie wrażenia takiego jakiego się spodziewałam po bestsellerze. Ale sięgnę po dalsze części z ciekawości. Może mnie zaskoczą.

1956

Oj, nie. To nie jest dobra książka ani pod względem stylu, ani treści. Przede wszystkim jest okropnie nudna, zawiera mnóstwo powtórzeń i kiepskich zdań będących kalką 1:1 z angielskiego. Przez jakieś 200 stron w zasadzie nic się nie dzieje, jedynie narratorka na różne sposoby opisuje, jak bardzo pożąda swojego nowego pracodawcy. Ta niesamowita i nijak nieuzasadniona intensywność emocji nie jest ani trochę wiarygodna. Realizm (nomen omen) poszedł się paść. Najgorzej, że fabuła miała potencjał dramatyczny z uwagi na poruszony temat dwubiegunowości, uzależnienia i przemocy. Wszystkie te ważne wątki nikną w natłoku przytłaczających opisów chuci. Ponadto relacja między głównymi bohaterami jest tak bardzo toksyczna, że można dostać migreny. Po pierwsze, oni w ogóle ze sobą nie rozmawiają. Po drugie, narracja jest pierwszoosobowa z perspektywy Brooke, więc zupełnie nie wiemy, co myśli i czuje Remington, a jej interpretacje jego spojrzeń i zachowań są totalnie niewiarygodne. W normalnym życiu to nigdy tak nie działa. Po trzecie, laska rzuciła swojego podobno ukochanego w momencie, kiedy w żaden sposób nie mógł na to zareagować ani wyjaśnić swojego zachowania. To wszystko jest po prostu złe...

Treść książki całkiem przyjemna. Jednak w oczy raziły mnie sformułowania typu ,,moja płeć", ,,jego długość" itp., nie wiem czy to wina słabego tłumaczenia, czy to celowy zabieg, ale wpłynęło to negatywnie na moją ocenę.

Gość zatracony w sporcie, który pomaga mu w opanowaniu choroby. Całkiem niezłe opisanie objawów. Gość zatraca się w uczuciu do byłej biegaczki. Dużo mają wspólnego, ale też sporo do wypracowania. Oczywiście jest też nieziemski - bo jakby inaczej - sex. Da się to czytać.