PRZEDSZKOLAK. Książka dla nauczycieli i rodzców

Okładka książki PRZEDSZKOLAK. Książka dla nauczycieli i rodzców
Wanda Papugowa Wydawnictwo: Bliżej przedszkola poradniki
108 str. 1 godz. 48 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Bliżej przedszkola
Data wydania:
2015-11-30
Data 1. wyd. pol.:
2015-11-30
Liczba stron:
108
Czas czytania
1 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364631276
Tagi:
przedszkolak poradnik agresja wychowanie jak wychowywać władza rodziców mediacja gotowość szkolna jedzenie niejadek onanizm adaptacja
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3196
2302

Na półkach:


​​
"Przedszkolak. Książka dla nauczycieli i rodziców" to publikacja pomagająca zrozumieć dorosłym, w jaki sposób dziecko postrzega świat, uczy się zachowań, reaguje na naszą komunikację. Autorzy stopniowo wprowadzają nas w zawiłości psychiki przedszkolaka, uświadamiają jak bardzo ważny jest odpowiedni wzorzec dostarczany dziecku (nasze własne zachowanie), sposób przekazywania próśb, zakazów.
Większość tekstów ukazuje nam świat dziecko-dorosły z tradycyjnego punktu widzenia jednostki młodszej, która musi bezwzględnie podporządkować się opiekunom, musi być zależne od ich umiejętności (rodzic słabo zna technologię to dziecko też nie może lepiej). Z drugiej strony autorzy trafnie wskazują błędy zachowań między dorosłymi i nie boją się postawić pytania: "Czy dzwoniący telefon jest uzasadnieniem dla przerwania rozmowy z osobą, która stoi obok?". Odkryjemy, że okazywana przez nas ignorancja przez dziecięce obserwacje rozszerza się i na młodsze pokolenie. Nasza obojętność na to co i w jaki sposób robią dzieci sprawi, że całkowicie stracimy z nimi kontakt.
W publikacji poruszono również takie ważne tematy jak mediacja, stosunek dziecka do szkoły, wspieranie prawidłowego rozwoju mowy, wyrabianie nawyków żywieniowych, niwelowanie agresywnych zachowań i onanizmu, przygotowanie dziecka do samodzielnej nauki. Autorzy kładą nacisk na to, że czasami potrzebujemy wsparcia trzeciej osoby w uporaniu się z rodzinnymi problemami wynikającymi z tego, że każdy z nas jest inny, chce czegoś innego, dąży do zaspokojenia własnych potrzeb i nie potrafi uporać się z emocjami. W książce znajdziemy wskazówki, w jaki sposób rozmawiać ze współmałżonkiem, jak dzielić obowiązki rodzinne, aby oboje rodzice byli równie zaangażowani w wychowanie dziecka, które dzięki ciepłu, zrozumieniu, wsparciu i braku rodzinnych konfliktów będzie wychowywało się w przyjaznej atmosferze.
Myślę, że świetnym i bardzo pomocnym dla wszystkich rozdziałem jest: "Dziecko wobec szkoły, szkoła wobec dziecka". Pozwoli on wielu opiekunom zrozumieć ich emocje, przybrać odpowiednią postawę i wprowadzić dziecko w szkolny świat przez codzienne wsparcie.
Publikacja skierowana jest do rodziców przedszkolaków, ale uważam, że powinni po nią sięgnąć rodzice oczekujący dziecka. Dzięki wskazówkom zawartym w książce będą mogli wyeliminować ze swojego zachowania nieodpowiednie wzorce, nauczyć się komunikacji z dzieckiem, aby mogło ono lepiej się rozwijać. Na pewno już w pierwszych dniach ważne jest kształtowanie nawyków żywieniowych, pokazywanie dziecku interesującego świata, budowanie pewności siebie, rozwijanie mowy.


​​
"Przedszkolak. Książka dla nauczycieli i rodziców" to publikacja pomagająca zrozumieć dorosłym, w jaki sposób dziecko postrzega świat, uczy się zachowań, reaguje na naszą komunikację. Autorzy stopniowo wprowadzają nas w zawiłości psychiki przedszkolaka, uświadamiają jak bardzo ważny jest odpowiedni wzorzec dostarczany dziecku (nasze własne zachowanie), sposób...

więcej Pokaż mimo to

16
Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki PRZEDSZKOLAK. Książka dla nauczycieli i rodzców


Reklama
zgłoś błąd