Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów

Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Pamiętnik Christophera (tom 2) literatura piękna
Christopher's Diary: Echoes of Dollanganger
Prószyński i S-ka
Christopher's Diary: Echoes of Dollanganger
Pamiętnik Christophera (tom 2)
literatura piękna
Małgorzata Fabianowska

Tu nie potrzeba słów.. Tu trzeba usiąść i przeczytać tę książkę.
REWELACJA!

Masakra. Ten tom o wiele gorszy od poprzedniego. Ta cała historia zakrawa na opowieść rodem z psychiatryka. Relacja Kane'a i Kristin troszkę żenująca i dziwna.
Poza tym autor ciągle wałkuje ten sam temat i powtarza ciągle te same zwroty. I tak naprawdę nic w tej książce ciekawego się nie dzieje.
Zakończenie być może intrygujące, ale bardzo na wyrost i odrobinę nie trzyma...

Na półkach: , , , , , ,

W jakiej ja się znalazłam euforii, że w końcu skończyłam drugi dom Pamiętników Chrisa Dolla. W końcu znam chyba największą tajemnicę Foxworth Hall o jakiej się samemu Chrisowi czy Cathy nie śniło. Bez tego pewnie Kwiaty na poddaszu zamknęłyby się głucho na temat czyjeś historii. Ten tom jest inny od poprzednich, bo nie zawiera rozdziałów, co ułatwia czytelnikowi szybsze...

Zmęczyłam, dosłownie zmęczyłam 100 stron i dalej nie mogę.
Książka jest kontynuacją sagi, ale mam wrażenie jak przy pierwszej części Pamiętnika, że jest pisana na siłę. Ulotniła się gdzieś tajemnica, ulotniła się atmosfera pierwszych tomów tej książki. Wszystko mielone od początku, brak napięcia towarzyszącego przy czytaniu pierwszych części.

Myslalam, ze ta ksiazka nie wniesie nic nowego do tego co do tej pory wiem z wszystkich czesci "Kwiatow na poddaszu", a jednak jak bardzo sie mylilam! Kristin wraz z chlopakiem Kane'am czyta dalszy ciag pamietnika Christophera, pod ktorego wplywem ich zycie zmienia sie diametralnie. Staja sie jednak sobie coraz blizsi i staraja sie odwzorowywa opisywane sytuacje. Jednak...

Czytałam, czytałam i nie mogłam wyjść z podziwu. Niestety nie dla książki a dla faktu, że nie rzuciłam jej w kąt.. Jak dla mnie te sceny odgrywane przez głównych bohaterów na poddaszu to kpina. A ten cały Kane jest jeszcze bardziej denerwujący niż główna bohaterka (nawet nie pamiętam jej imienia tak niewyrazistą jest postacią). Nie mogłam się doczekać aż jej ojciec wpadnie...

Niestety trochę odgrzewany kotlet. Ale zakończenie zaskakujące więc warto dotrwać do końca lektury :)

Muszę przyznać, że o ile pierwszy tom tej serii mi się nie podobał - tak przy tym pan Neiderman się bardziej postarał (tak, pan Andrew Neiderman, ponieważ to NIE Virginia napisała tę książkę). I to było widać. Historia była spójniejsza i staranniej napisana. Nawet lubiłam tę całą analizę Kristin i Kane'a po każdym przeczytanym fragmencie pamiętnika.
No i co najważniejsze:...

To druga część "Pamiętnika Christophera" przez którą przebrnęłam. "Przebrnęłam", ponieważ nie rozumiem sensu tej serii. Bohaterowie niczym nie zaskakują. Niczym. Nastoletnia dziewczyna, jej chłopak, szkoła, budowanie nowego Foxworth Hall, liczne kolacje i czytanie pamiętnika na strychu odgrywając sceny w nim przedstawione (co czasem było dla mnie przerażające, bo...

Nie wiem po co powstała seria Pamiętnik Christophera, gdyż dalej jest to ta sama historia co w Kwiatach na poddaszu, tylko opowiedziana oczami Chrisa zapisana w odnalezionym pamiętniku. Dla mnie trochę szkoda czasu na czytanie tego samego.

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2016
  • Virginia Cleo Andrews
  • 2016
  • Przeczytane 2016
więcej mniej

Virginia Cleo Andrews Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangangerów Zobacz więcej