Jesienna republika

Brian McClellan Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Trylogia Magów Prochowych (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Autumn Republic
Data 1. wydania:
2015-02-10
Fabryka Słów
The Autumn Republic
Trylogia Magów Prochowych (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-02-26

To finał epickiej trylogii, który utrzymuje bardzo wysoki poziom poprzednich tomów. Naprawdę, trylogia McClellana to jedna z najlepszych rzeczy jakie czytałam!
Lubiłam niemal wszystkich bohaterów, z wyjątkiem Vlory, której nadal nie znoszę, a odłożenie książki było jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia. Akcja goni akcję, ale przy tym wszystkim autor nie zapomniał o...

Bardzo sie cieszę, że po początkowym zwolnieniu akcji historia nabrała tempa. Do tego trudne decyzje fabularne, ciekawe zwroty akcji i prawdopodobne zachowania bohaterów.

Trzeci i ostatni tom trylogii trzyma poziom dwóch poprzednich. Podobnie jak poprzednio, książkę jest bardzo trudno odłożyć w trakcie czytania. Niespoilerując mogę powiedzieć, że zakończenie zacne :).

Gdyby poprzednie dwa tomy trzymały taki poziom jak trzeci to cała trylogia byłaby genialna.

Polecam ten cykl. Dobrze się czyta :)

Koniec serii o prochowych magach.
Jak dla mnie najlepsza część trylogii, dopiero tutaj poczułam się naprawdę przywiązana do bohaterów.
Akcja pędzi jak szalona, nie ma w tej książce miejsca na odpoczynek, co okazało się jej dużym plusem, bo nie ucierpiały na tym ani opisy miejsc, ani przemyśleń bohaterów. Wszystko jest doskonale wyważone.
Zakończenie raczej mnie nie...

Cudne zwieńczenie trylogii! Bitewny kurz nie opada ani na chwilę, pomyłka goni pomyłkę, niepewność wkrada się w serca bohaterów, a finał... pozostaje jednocześnie otwarciem, nowym rozdziałem i zmianą biegu wydarzeń całego świata.
Niestety, stało się to, czego się obawiałem i niektóry wątki nie zostały dokończone i za dużo pozostało w sferze domysłów: pierwszy lektor i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przewidywałem podobne zakończenie trylogii.
Bardzo dobry cykl, dający czytelnikowi ogromną przyjemność podczas lektury.

Ale że tak... no szkoda, dobra bez spoilerów.
Końcówka ostatniej części Trylogii trochę w pośpiechu domykanie wątków, napięcie jednak trzyma go końca. Na szczęście jest kolejna trylogia o magii prochowej.
Nadal Twierdzę, że Trulogia Magów prochowych była jedną z lepszych książek fantasy, jakie czytałam.
Upewniłam się, żeby sięgnąć po całą twórczość pisarza - a tak lubię...

Trzeci tom do końca trzyma poziom - zarówno poziom literacki jak i poziom napięcia :)

Dyskusje

• Fantasy