Wszystko to, co wyjątkowe

Krzysztof Obłucki

Oficjalne recenzje i

Książka dla outsiderów

[ 9 ] Link do recenzji

Właśnie skończyłam czytać. Napisali, że jest to książka dla nastolatków? Otóż nie ... dla dorosłych. Chyba, że pozwalacie czytać swoim dzieciom, a raczej młodzieży o seksie, samobójstwie (no może to przypadek) więc o śmierci, o tym jak okrutni są dla siebie nastolatkowie, o filmach pornograficznych, o nastolatce (głównej bohaterce) z zaburzeniami. Wszystko to dzieje się po...

O dojrzewaniu, poszukiwaniu, odkrywaniu siebie. O tym, że dziwny, to często po prostu wyjątkowy. Idealna dla zagubionej, dojrzewającej młodzieży. Ale nie tylko. Potrafi otworzyć oczy także i starszym. Wzruszyć i zmusić do refleksji. Z początku wydawało się, że to nie będzie nic specjalnego. A jednak jest :)

Książka sprawia wrażenie pozycji dla nastolatek, ale bardzo mi się podobała pomimo tego, że jestem mężczyzną po trzydziestce.

"Wszystko to, co wyjątkowe" to poruszająca powieść o odkrywaniu samego siebie. Każdy potrzebuje w życiu czegoś, co wstrząśnie nim, poruszy, pomoże odkryć inne ścieżki. Czymś takim jest właśnie ta książka. Ukazuje problemy, z którymi boryka się każdy nastolatek. Ciężkie decyzje, które trzeba podjąć. Wybory, które ciężko zaakceptować innym...

Warto poświęcić czas i zagłębić...

Strasznie mi się spodobała ta książka.Poruszająca, dająca do myślenia i pełna inspirujących złotych myśli.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu książki. Na pewno będę ją polecać. Książka wywołała u mnie różne uczucia. Otworzyła oczy na niektóre sprawy, ale nie z wszystkim się zgadzam. To też dobrze. Nie jest nudna. Wciągnęła mnie. Choć czasami musiałam przeczytać rozdział jeszcze raz, by zrozumieć. By do mnie to dotarło. Myślę że kiedyś jeszcze do nie wrócę.

Jest to bardzo nietypowa młodzieżówka. Nie jest ona łatwa w czytaniu, ponieważ wymaga wysilenia umysłu. Nic w tej książce nie jest schematyczne. Jestem pewna, ze tak jak bohaterowie wiele razy czytali "Kosiarza balonówki" tak ja wiele razy będę czytała tą książkę, która otworzyła mi oczy na wiele spraw i na pewno na długo o niej nie zapomnę.

Jupi przeczytała książkę
Jupi nie umie jej ocenić
Sandra
Do
Wielkiego
Celu

Poruszająca....

Książka pokazuje że nastolatkowie są jeszcze zainteresowani literaturą! Trafia do młodzieży. Przynosi wiele refleksji.

Dyskusje

• 2018