Co ze mnie zostało

2012-09-18
Gabriela Jakubowska
Papierowy Księżyc
literatura młodzieżowa
dystopia Papierowy Księżyc What’s Left Of Me Kat Zhang young adult młodzieżowe hybryda

What’s Left Of Me
Gabriela Jakubowska
Papierowy Księżyc
literatura młodzieżowa

Porównaj ceny i

W świecie gdzie wszystko musi być idealne, coś takiego jak jeden człowiek z dwiema duszami jest surowo zabronione i neutralizowane. Takie osoby muszą się ukrywać by przetrwać. Jedna dziewczyna posiadająca dwie dusze. Eve i Addie dzielą jedno ciało przez co są dla siebie najbliższymi osobami na świecie i nie wyobrażają sobie życia bez tej drugiej. Co się stanie gdy zawiśnie...

Okładka
dwie panny
skąd
biblioteka
moja opinia
Jak to być w dwóch ciałach,albo dwa umysły w jednym ciele ?
Nie chcę wiedzieć,autorka pisała nie zmyślą o mnie.Podejrzewam.Mało facetów w moim wieku przeczyta.I się zachwyci.
I mnimo,że pół akcji to szpital.To nie mogłem się oderwać.
Moje emocję szalały z zachwytu.Tak to książka,która mnie poruszyła.

Na półkach: , , , ,

Historia niesamowita, piękna opowiadająca o uwięzionych dwóch duszach w jednym ciele, o bliźniętach...pełna emocji, uczuć, wzruszeń, bardzo urocza, genialna i poruszająca książka.

Niesamowicie ciekawa fabuła!
Ciekawa jestem czy doczeka się ekranizacji, bo film byłby z tego świetny

Polecam!

Cudowna, niespotykana historia, wspaniali bohaterowie, powieś pełna emocji i wartościowych uwag.

Bardzo chciałam przeczytać tą książkę i i napaliłam się na nią bardzo z początku nie podobała mi się akcja zaczęła się pod koniec i gdyby nie to to z pewnością dostała by niższa ocenę. Czy sięgnę po tom drugi o ile powstanie i kiedy powstanie u nas w Polsce nic nie wiadomo nie wiem

O duszy rozdartej, czyli rozdwojenie jaźni na sposób chińsko- amerykański...

Temat poważny, a ja tu sobie żartuję... Po części wina to dobrego nastroju, po części faktyczny stan mej duszy po przeczytaniu książki:). To nie jest zła historia! Absolutnie! Ale geniuszem nie trąci. Także nie wiem co Sarah J. Maas miała na myśli, piejąc z zachwytu..?

Gdybym miała ocenić książkę...

Gdybym to ja miała kontrolę, powiedziałabym mu, że uwolnienie nas nie jest jego odpowiedzialnością. Obiecałabym mu, że razem znajdziemy jakieś rozwiązanie. Przysięgłabym, że wkrótce wszyscy będziemy bezpieczni. Powiedziałabym cokolwiek, by tylko wymazać zmartwienie znaczące jego czoło.

Na półkach: , , , ,

Naprawdę świetny pomysł. Dwie dusze, jedno ciało. Każda chce w danej chwili robić, mówić coś innego. Każda z nich ma inny charakter. Addie i Eva są dla siebie bliższe niż siostry. Żyją w jednym ciele od zawsze i widać to ich przywiązanie do siebie, ale to nie jest relacja idealna. Często się ze sobą nie zgadzają, kłócą się.A jakby sam problem dzielenia się ciałem nie...

Czasami mam wrażenie, że to wcale nie fantastyka. Niektórzy z nas mają w sobie "drugie ja", rozmawiają sami ze sobą, czują jakby oprócz nich, ktoś jeszcze zamieszkiwał ich ciało, jednak to nadal jedna i ta sama osoba. Nie tak jak w książce gdzie dwie dusze zamieszkują jedno ciało i na przemian je kontrolują. Taka jest właśnie Addie i Eva. Dziewczyny, które od urodzenia są...

Dyskusje

• Chcę w prezencie