Namiestnik

Kontynuacja adepta w pełni dorównuje poprzedniczce. Jest w niej to co powinno być w dobrym fantasy czyli akcja która nie pozwala oderwać się od książki. Głowne postacie te same ale ich wybory już nie takie jak poprzednio. Wpływ na to ma oczywiście zmiana realiów czy rozpoczeta Iwś. Wpływa to nie bagatalenie na ich wybory i wewnętrzne rozterki.

Zero obiektywności, kocham ten cykl <3

Drugi tom trzyma poziom pierwszego. Akcja wciąga, nie ma smęcenia. Ciągle coś się dzieje, ciężko się oderwać od wątków. Być może zbyt przewidywalna, ale bardzo sympatyczna, lekka i przyjemna.

Szybka akcja nie pozwala się nudzić i wciąga tak mocno, że zarwałam noc aby dokończyć książkę.

Czytam już drugi raz, muszę przypomnieć sobie serie przed ostatnim tomem, którego jeszcze nie czytałam. Jestem fanką fantastyki i fantasy, szczególnie polskiego i rosyjskiego.
Jestem zachwycona światem stworzonym przez autora. Fascynuje mnie wyobraźnia autorów tego typu książek wymyślających nowe wersje wydawałoby się już ogranych tematów. W tym przypadku mamy świat...

Fabuła drugiej części była dla mnie również mocno wciągająca. Jest dużo wątków , dużo zwrotów akcji i dużo fantastyki. Gospodin Rudnicki chcąc , nie chcąc, zostaje wciągnięty w świat tak nie lubianej przez niego wielkiej polityki. W enklawach natomiast , pojawiają się istoty znacznie potężniejsze niż dotychczas...

W porównaniu z pierwszą częścią, która była krótka i z wartką akcją, ta wydaje się jakby pisaniem na siłę, żeby stworzyć dwukrotnie dłuższą historię przy pomocy materiału takiego samego jak w pierwszej części. Niestety w efekcie powstała dłużyzna, którą polecam tylko fanom gatunku, ja przy drugiej części żegnam serię. Szkoda, bo był potencjał.

Wspaniała kontynuacja. Wykreowany świat jest niesamowity. Bohaterowie dojrzewają, ale przy tym nadal zostają sobą. Akcja jest bardzo wciągająca i jak ktoś raz da się ponieść, to nie puści go aż do końca. Jeżeli komuś podobała się pierwsza część, to nie musi się o nic martwić - "Namiestnik" wciągnie go jeszcze bardziej!

Niezła kontynuacja pierwszego tomu. W gruncie rzeczy ciężko się do czegoś przyczepić. Polecam !!!

Wstyd mi, że wcześniej nie znałem losów aptekarza Rudnickiego i panienki Anastazji. Świetny świat alternatywny, bohaterowie, których lubimy i ciekawymi się losami nawet tymi mniej istotnymi, a największa sympatię wzbudza sprzątaczka. Nie będę się rozpisywał, bo i tak trzeba zacząć od 1 tomu, a już wtedy będziecie kupieni.

1 346
  • Fantastyka