Namiestnik

Kontynuacja jeszcze lepsza i bardziej dopracowana moim zdaniem niż pierwsza część. Historia wciąga, więcej szczegółów dotyczących magii i alchemii, no i wątek miłosny, a te watki bardzo lubię :)

Trochę brakuje mi rozwinięcia historii, autor skupia się na głównym wątku, a wszystkie inne są traktowane z mniejszą uwagą. Ponownie wydarzenia w enklawie są niedoprecyzowane chociaż tym razem Przeklęci pojawiają się częściej i przenikają do naszego świata.
Adept, który nie lubi mieszać się do polityki odgrywa znaczącą rolę w odparciu ofensywy Rosjan, dzięki czemu znowu...

Dawno tak dobrze nie czytało mi się powieści fantasy. Może to kwestia tego, że żonglując między innymi gatunkami zapomina się dlaczego się lubiło konkretny gatunek literacki. Miałam ostatnio takie odczucie z historycznymi powieściami a teraz sobie przypomniałam dlaczego fantasy jest jedną z moich ulubionych. W tej konkretnej książce podoba mi się zbalansowane istnienie...

5 minut

Drugi tom serii to te same uwagi co do tomu pierwszego, po prostu kontynuacja opowieści. Nadal trochę szkoda lakoniczności opisów, autor skupia się na wydarzeniach - co mu się bardzo udaje, po macoszemu traktując budowanie otoczenia i klimatu. Niemniej idę po trzecią część.

Do lektury przekonały mnie bardzo dobre opinie. Połączenie fantasy z elementami historycznymi wydawało mi się bardzo dobrym i ciekawym pomysłem. Sama książka jednak mnie nie porwała. Generalnie podczas lektury zastanawiałem się czy nie zakończyć jej w trakcie.

Już nie mogę się doczekać chwili kiedy będę miał w rękach trzecią część "Materii Prima"!
Jeśli lubisz fantastykę z elementami historycznym, ten cykl jest dla Ciebie. Jeśli nie lubisz, to może się zmienić dzięki tym książkom. Polecam

Cieszę się gdy sięgam po książkę polskiego autora i jestem nią oczarowany. Adam Przechrzta dołącza do grona cenionych przeze mnie polskich autorów fantasy jak Sapkowski, Pilipiuk, czy Grzędowicz.

Nie będę się tutaj za bardzo rozpisywał, ale zarówno wykreowany świat, jak i poszczególni bohaterowie bardzo się pisarzowi udał. Czytałem drugi tom powieści z serii "Materia...

Bardzo dobra kontynuacja poprzedniczki. Niewątpliwie trzyma poziom, rozwija główne wątki i dodaje kilka nowych.

polecam, całą trylogię , lekko i przyjemnie się czyta

Dyskusje

1 037