O starożytności polemicznie

historia
Wiedza Powszechna
1994-01-01
1994-01-01
starożytność kultura antyczna wczesne chrześcijaństwo starożytna Grecja

Okładka książki Mnisi nie tylko ci święci... Z prof. Ewą Wipszycką o pierwszych mnichach na pustyni egipskiej rozmawia Szymon Hiżycki OSB Szymon Hiżycki OSB, Ewa Wipszycka
Ocena 6,5
Mnisi nie tylk... Szymon Hiżycki OSB,...
Okładka książki Wędrówka i etnogeneza w starożytności i w średniowieczu Jan Chochorowski, Ilona Czamańska, Małgorzata Dąbrowska, Władysław Duczko, Krzysztof Fokt, Stanisław Grzybowski, Jerzy Hauziński, Grzegorz Jawor, Jerzy Kolendo, Zofia Kurnatowska, Christian LÜBKE, Wojciech Mruk, Vincent Múcska, Michał Parczewski, Jan Maria Piskorski, Jan Prostko-Prostyński, Andrzej Sakson, Maciej Salamon, Joachim Śliwa, Sławomir Sprawski, Krzysztof Stopka, Jerzy Strzelczyk, Stanisław Turlej, Lech A. Tyszkiewicz, Marek Wilczyński, Ewa Wipszycka, Marcin Wołoszyn, Zenon Woźniak, Piotr Wróbel, Hanna Zaremska, Stefan Zawadzki, Adam Ziółkowski
Ocena 6,8
Wędrówka i etn... Jan Chochorowski, I...

Autorka w doskonały sposób rozprawia się z mitami na temat starożytności. Artykuły oparte na bazie źródeł z epoki, język przystępny. Myślę, że bez problemu można polecić, nawet osobom nie zajmującym się historią na co dzień.

Dodaj cytat z książki O starożytności polemicznie

Ciekawostki historyczne