Upiorny legat

Okładka książki Upiorny legat
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Przygody Joanny (tom 8) Seria: Królowa Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Przygody Joanny (tom 8)
Królowa Polskiego Kryminału
Firma Księgarska Olesiejuk
2015-12-15
1977-08-01

Okładka książki Lekarstwo na miłość Jan Batory, Joanna Chmielewska
Ocena 6,9
Lekarstwo na m... Jan Batory, Joanna ...
Okładka książki Trupy polskie Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Joanna Chmielewska, Jacek Dukaj, Artur Górski, Irek Grin, Rafał Grupiński, Marek Harny, Andrzej Pilipiuk, Maciej Piotr Prus, Sławomir Shuty, Marcin Świetlicki, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz
Ocena 5,8
Trupy polskie Witold Bereś, Piotr...

W tej części główna bohaterka - Bogu ducha winna (tym razem😅) Joanna dzięki "działalności" grupki swoich przyjaciół zostaje wciągnięta w toczące się śledztwo Milicji Obywatelskiej w sprawie morderstwa i przemytu.
Mało tego - Staje się główną podejrzaną w sprawie.
Mamy tu grupkę nieudolnych "napadaczy" i przemytników, zaginione bardzo drogie i cenne znaczki, próbę kolejnego morderstwa i śledzie, które "sypnęły", bo okazały się być istotne dla sprawy 🤣
Bardzo podoba mi się lekkość pióra Chmielewskiej. Inteligencja Joanny, ciągle obecny humor, wpadki, potknięcia i niepowodzenia.
Autentyczność bohaterów.
To, że każde, nawet najbardziej błahe zdarzenie okazuje się istotne dla całej sprawy.
To, że nie jestem w stanie domyśleć się jak rozwiąże się cała zagadka.
Powoli zaopatruje się w kolejne książki Chmielewskiej i planuje przeczytać przynajmniej kilkanaście tych najwcześniej napisanych, bo podobno najlepsze 🙈

Mało tego - Staje się główną podejrzaną w sprawie.

Trochę slapstikowe sytuacje, dobra rozrywka.

Trochę slapstikowe sytuacje, dobra rozrywka.

Cieszę się, że kupiłam tą książkę. Joanna Chmielewska nie pisała nigdy słabych książek, to w końcu królowa kryminału! Każda jej pozycja jest napisana prosto z serca, z jajem, można się pośmiać ale są też fragmenty, kiedy trzeba trochę pogłówkować : " Ale o co chodzi?"
Przyjemnie się ją czyta, wciąga.

Przyjemnie się ją czyta, wciąga.

Powiem szczerze, że tak jak większość książek Chmielewskiej pochłaniam i tarzam się przy nich ze śmiechu tak ta mnie nie zachwyciła... Jak dla mnie - była to najsłabsza pozycja tej autorki, spośród przeczytanych przeze mnie do tej pory. Jakoś mi się dłużyło, niepotrzebnie plątało... Choć zakończenie jest świetne :)

Joanna Chmielewska - niedościgła mistrzyni komedii kryminalnej. Czytywałem utwory niektórych naśladowców, ale wszystkich wyprzedza o kilka długości.

Mam wszystkie historie o Joannie na półce w sypialni. I zawsze, ale to zawsze jak pojawia się chandra, sięgam po te książeczki odpływam w świat stworzony przez panią Joasię. To absolutne arcydzieło - i mówię tu o wszystkich tomach.

Joanna Chmielewska - Upiorny legat

#komediakryminalna

"Upiorny legat" to kolejna książka naszej królowej kryminału Joanny Chmielewskiej.

Jak zwykle wokół Joanny dzieją się dziwne rzeczy. Kolega Marcin opowiada jej o skradzionej, bardzo cennej kolekcji znaczków, którą miał pod swoją pieczą, nieznajomy dzwoni w środku nocy, aby powiedzieć, że zaraz zostanie zamordowany, a na dodatek ktoś kantuje wpływowych waluciarzy.

Ciekawe jak jeszcze można poplątać i tak już zagmatwaną historię 😂. Otóż można. Z powieści dowiecie się jak śledzie przyczynią się do odkrycia dolarowej kontrabandy oraz jak w najprostrzy sposób ukryć bardzo cenny... legat 😁

Miłego czytania 👌😊

Joanna Chmielewska - Upiorny legat

#komediakryminalna

Sama kiedyś zbierałam znaczki, chociaż nie aż tak cenne, więc mam duży sentyment do tego zabawnego kryminału. Lekka, przyjemna lektura.

interesujaca. mega mi sie podobalo zakonczenie 😀😇

interesujaca. mega mi sie podobalo zakonczenie 😀😇

Zabawna jak zwykle. Nieprzewidywalna, a jakże! Świetna jak każda książka Chmielewskiej.

Joanna Chmielewska Upiorny legat Zobacz więcej
Joanna Chmielewska Upiorny legat Zobacz więcej